szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Głębia... Dziwne imię dla kota.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Hmmm. Pies mojego znajomka ma na imię Diesel (poważnie).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Wy o kotkach, pieskach .... A ja dalej nie wiem czy go trzeba kupić :evil:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Głębia kota Mieczysława (bo to on jest na zdjęciu) wynika z trudności znalezienia mózgu w jego łebku. Taki model.
Mirek napisał/a:
A ja dalej nie wiem czy go trzeba kupić

Kota trzeba kupić w worku. Poza tym o duszę (i kieszeń) każdego z nas codziennie trwa walka...
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
A co fajnego do błyskania można do tego podpiąć?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
squonk napisał/a:
Hmmm. Pies mojego znajomka ma na imię Diesel (poważnie).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A mój ma na imię Łyżwa ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana, co pan chcesz. Podpinałem Pentaksa FGZ-360, Yongnuo 460 II i ostatnio Metza 48 AF-1.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja będąc pod wielkim wrażeniem wałkowanego tu produktu przekonałem się nawet do pewnej, znanej aplikacji. Tam będzie lądować większość.

https://www.instagram.com/tomekliboska/

Uwaga! Tylko o Górnym Śląsku. (ten brudny samochód to już Merrill)
Zapraszam.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lipa napisał/a:
przekonałem się nawet do pewnej, znanej aplikacji

Już mnie baba od miesięcy o to męczy: że to niby takie fajne i w ogóle... No to teraz mam powód by się zalogować.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Enzo napisał/a:
Już mnie baba od miesięcy o to męczy: że to niby takie fajne i w ogóle... No to teraz mam powód by się zalogować.

A ten artykuł widziałeś? :evilsmile:
instagram
Może będziesz miał argument żeby jednak się nie logować.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dziś zabrałem Sigmę na fotografowanie amatorskiej grupy teatralnej. Docelowo w użyciu miało być K-5II a skończyło się na tym, że Sigma stworzyła duet z 70/2,4 zapiętym na lustrzance. AF jak nie wyrabiał (a zdarzało mu się to zadziwiająco rzadko) był przełączany na MF. Ogólnie bardzo pozytywnie jestem zaskoczony łatwością pracy. Ustawienia ISO 1600 F2,8 i 1/125s wymagały rezygnacji z koloru, jednak B&W prosto z aparatu wygląda świetnie. W poniższym zdjęciu jedynie lekko skorygowałem światła i dodałem trochę czerni. Na wuj mi Tri-X? ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Zdjęcie podoba mi się ze względu na kompozycję/kadr, natomiast Sigma moim zdaniem poległa. Zdecydowanie to nie jest jej pułap ISO.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Sigma nie jest od tego.
Podobnie jak nasz k-10 ma ISO 100 i w porywach ISO 200.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz napisał/a:
Sigma moim zdaniem poległa

Leo, why? Patrzę na zdjęcia z K-5II obrobione do b&w nie odbiegają od tego co wypluła Sigma. To co lustrzanka oferuje w zakresie tonalnym kompakt nadrabia większa dawką informacji w kanałach (profesjonalnych Samsunga).
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Enzo napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
Sigma moim zdaniem poległa

Leo, why? Patrzę na zdjęcia z K-5II obrobione do b&w nie odbiegają od tego co wypluła Sigma. To co lustrzanka oferuje w zakresie tonalnym kompakt nadrabia większa dawką informacji w kanałach (profesjonalnych Samsunga).

Sorry, Winnetou. Nie wiem o czym piszesz, ale obrazek nie wygląda dobrze.


[ Dodano: 2016-02-03, 20:32 ]
Podpiąłem właśnie lapka do Eizo i... Wow, jest dobrze! Są czernie. A na samym lapku cały dół zdjęcia zaszumiony - jak już porównujesz do Trixa, to wygląda to na Trixa niedoświetlonego o 2 EV i rozpaczliwie wyciąganego na krzywych. Wiem o czym mówię, bo właśnie próbuję coś zrobić z dwiema rolkami takiego spieprzonego Trixa ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Co to, Enzo, Sigma się zepsuła? Żadnych nowych zdjęć - ani tu, ani tam, ani nawet gdzie indziej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz, działa, działa. Tylko ja się zastanawiam za co się zabrać. Czy za coś bardziej...

...czy mniej serio.

Uruchomiłem też Instagrama choć (poza możliwością obserwowania poczynań Lipy) nie wiem po co.
Jakby ktoś, coś. https://www.instagram.com/sebastian.stoklosa/
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Enzo dawaj więcej!!!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na razie się przymierzam do pewnego tematu. Sam nie wiem w którą stronę to pójdzie.






 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Enzo, ciemne masz zdjęcia.

Szczerze mówiąc korci mnie ten Merrill, szczególnie oglądając takie zdjęcia:

http://maros-notebook.txt...errill-2-4.html

Jedyne moje obawy budzi fakt, czy po 4 latach fotografowania P67 z shiftem będę potrafił przestawić się na aparat bez korekcji perspektywy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach