Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Sigma jest idealna na ptaszki:

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Krowę też Foveonem upolujesz.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Gdzieś tam się pod Łaziska zapędził? :-D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kiedyś się zachwycałem nocnymi zdjęciami Bydgoszczy autorstwa Micha (pewnie dlatego, że nocą to i Sosnowiec ładny). Mam więc i ja. W roli głównej Ustka. W roli statywu wystąpiła budka ratownika.

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Matryca zapomniala zarejestrować światło lub suwaczek ci się omsknął :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bardzo ładny strzał - gratuluję Sbx.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kłaniam się i do stóp padam.

Z ciekawostek Sigmowych:
- aparat zawiesił się w momencie wykonywania kolejnego zdjęcia, gdy podczas jego zapisu próbowałem podejrzeć poprzednie. Efektem było zepsucie pliku (niezapisanie go do końca). Więc nie próbujcie tego w domu;
- aplikacja SPP wiesza się jeśli ma obsłużyć folder większy niż 100 surowych zdjęć z Sigmy. To znaczy działa, da się w niej pracować, natomiast się nie zamyka.

Ustki ciąg dalszy.

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mroczne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Też ładnie, choć poprzednie bardziej ze względu na klimat i ładny kontrast koloru dopełniającego.
Ciekawie piszesz o kolejnych walorach Sigmy. Pamiętałem jedynie o ilości zdjęć na jednym aku. I w tym kontekście przypomniała mi się stara, obecnie zapomniana maksyma (gorkiego), że to właśnie ograniczenia czynią nas bardziej kreatywnymi (pamiętam spór na pierwszych Grzybkach z Tatsuo, że "artyście powinno pozwalać się na więcej"). 60 zdjęć w Sigmie, czy 300 w KP nie rozpatruję jako ograniczenia, tylko powrót do mentalności analogowca, gdzie fotografowało się świadomie, z rozmysłem. Miło jest mieć użytecznie ISO 51.000, ale to nie zapewnia lepszych zdjęć. Lepsze zdjęcia zapewniają za to wycieczki w ciekawe miejsca - nawet z Sigmą. I Maciohem...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kolory bomba, cała tonacja bomba.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Pięknie oddane okoliczności przyrody, zazdraszczam ... :-B
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
pewnie dlatego, że nocą to i Sosnowiec ładny

...ua-hahahaha!!! - cóż za dramatyczne porównanie ;)

Enzo napisał/a:
Ustki ciąg dalszy.

...ale że to JPG z jednego strzału, tak po prostu?? :shock:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mertz napisał/a:
tak po prostu?? :shock:

musiał kręcić, ale ładnie...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
musiał kręcić, ale ładnie...

Acha. A to nie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
musiał kręcić

Jedynie zwiększyłem trochę kontrast. Pomiar matrycowy w tym aparacie dobrze sobie poradził. Od jakiegoś czasu go używam (pomiaru, nie aparatu) i jestem pozytywnie zaskoczony.

Mertz napisał/a:
A to nie...

Foch.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Jakie zamienniki baterii polecacie? Do tej pory miałem 3 szt. bo okazało się że do Sigmy pasują baterie z Ricoha GRII. Teraz w ramach przebudowy sprzętowni Ricoh poszedł do sprzedaży i muszę dokupić baterie do Merrillka
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mirek, ja używam zamienników Batimeksa . Działają. Co dziwne - w opisie ich pojemność jest niższa od tej, którą podają na obudowie - 1250 mAh.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Dzięki za namiar. Cena też bardzo zjadliwa.
Zaraz je kupię.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Cześć,

Wiem, że ląduję z tematem w bardzo niszowym miejscu, ale istnieje konkretny powód. Jest duża szansa, na to że wkrótce ujrzymy serię dokumentalnych książek traktujących o Polsce. Za wszystkim stoi poznański Pix.House oraz czwórka autorów: Adrian Wykrota, Maciej Jeziorek, Krzysiek Orłowski (koledzy szykują fantastyczne materiały!) oraz moja skromna osoba. Tak się jakoś złożyło, że w moim przypadku, będzie to publikacja zrealizowana w całości aparatem, który patronuje nam w tym wątku. Choćby z tego powodu chciałbym Was zachęcić do wsparcia! Dzięki w imieniu swoim i kolegów za każdą reakcję !!! Ave Foveon!!!

Poniżej link do akcji oraz garść informacji:

https://polakpotrafi.pl/projekt/polskie-ksiazki-fotograficzne

https://fotoblogia.pl/12945,wesprzyj-projekt-czterech-fotografow-chca-stworzyc-serie-ksiazek-o-polsce
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Lipa, wsparcie poszło.
Ja bym jednak wydzielił osobny wątek, bo tutaj jest to rzeźnia numer 5, taka arena partyzanckich potyczek między zwolennikami i przeciwnikami Sigmy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach