Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ricoh GR III
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ciekawe... Znika wbudowana lampa, pojawia się stabilizacja.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jeszcze ciekawsze, co nowego na tylnej ściance - albo czego ewentualnie ubyło na rzecz dotykowego LCD.
Aparat będzie malutki - między dzisiejszym GR a Canonem G9X, na którym miejsca na przyciski jest jak na lekarstwo.
https://camerasize.com/compare/#636,454

[ Dodano: 2018-09-25, 11:18 ]
pszczołowaty napisał/a:
Znika wbudowana lampa
A czy to jakaś duża strata? Stopka została.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Specyfikacja:
http://news.ricoh-imaging...0835.1537857602

Wolę jak jest wbudowana lampa - dla mnie to strata.
Natomiast funkcja crop'a przy 24-melonowej matrycy ma już duży sens.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ryszard, dla mnie żadna, może ze dwa razy błysnąłem ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Szczerze mówiąc, ja odpuściłbym i stopkę... ;-)
W Canonku jej nie mam i to żadna strata. Oba moje flesze są 2..3 x większe od tego aparaciku. Ale by było połączenie :mrgreen:

[ Dodano: 2018-09-25, 11:56 ]
K20D + grip + 16-45 + Metz 48
albo...
G9X bez żadnych dodatków.
Oba lubię, chociaż za cholerę nie wiem, od czego uzależniam wybór, może od pogody...? :->
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm a ta stopka w GR jest taka jak w lustrzankach?

może by pasowała lampa jakaś mini albo coś np od systemu Q? - tam chyba były jakieś takie miniaturki
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
Ciekawe... Znika wbudowana lampa, pojawia się stabilizacja.


W sumie czemu nie. Bardzo rzadko używałem, w zasadzie do pominięcia. Ciekawe czy osłona z GR będzie pasowała. Stopka musi być - gdzieś ten absurdalnie drogi wizjer wpiąć trzeba.
Gdzieś-ktoś-coś o cenach słyszał? Bo aparat zapowiadany jest na 2019, mój GR na ten moment się naprawia (i pytanie czy się naprawi... - swoje już przeszedł).

A swoją droga - fajnie przeczytać, że znalazł użytkowników i tutaj, i chociażby w okolicach Optycznych - co wynika z lektury komentarzy. Bo jak sobie przypomnę wiadra pomyj, jakie co-poniektórzy wylewali na GR tamże...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
Dołączył: 30.04.2007
Drogi espresso, od 11 lat kroczysz w tej ciemności... ;-)

[ Dodano: 2018-09-26, 10:39 ]
Bardziej poważnie, na tak zaawansowany i drogi sprzęt trzeba jeszcze mieć rynek zbytu. Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?

[ Dodano: 2018-09-26, 10:42 ]
espresso napisał/a:
hit Ricoha godny poważnych targów
Na tle konkurencji to faktycznie słabo, zgoda. Więcej ludzi pójdzie do Pentarico na darmową kawę i krówki niż oglądać aparaty ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard napisał/a:
Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?
Ale Ci wszyscy dokładnie tak robią. Polska to nie jest obraz rynku USA czy Japonii czy nawet Europy Zachodniej.
Ja już dawna przestałem sie dziwić jaki sprzęt ludzie noszą na ulicach, zwłaszcza w miejscach turystycznych. Zwykle jest nowy i dobry.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zastanawiam się nad pewnego rodzaju "sprzedażowym pareto" - czy aby te sprzęty, które generują w naszym światku 80% poruszenia, nie przynoszą 20% kasy producentom. I vice-versa, 80% zarobku z marketowych cieniasów, kastratów i plasticzaków pomijanych milczeniem. I może właśnie tak ma być, żeby się kręciło?
Głośno myślę, niczego nie podważam ani nie kwestionuję. I dobrze życzę wszystkim C/F/N/P/S/S.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Rozglądam się za czymś takim, do tej pory zerkałem na fuji z serii X100. Może być ciekawy sprzęt. Jednak jeśli to ma być hit Ricoha godny poważnych targów, to patrząc na nie przez pryzmat dokonań Fuji, czy też kontynuacji olewki bagnetu K przez Sigmę, to widzę ciemność...


No ale czemu? Bo nie ma zuma? Dlaczego ma być hitem? W ogóle nie rozpatrywałbym serii GR w jakimkolwiek związku z naszym (Waszym) systemem. To nie jest Pentax/Ricoh K-któryś tam, to nie jest kolejna rura kanalizacyjna z gwiazdką, tylko Ricoh GR, edycja cyfrowa bodajże 6. Sądzę, że nawet gdyby Ricoh pozbył się Pantax'a za czas jakiś, to i tak co te 2-3 lata wypuści kolejną GR-kę. Bo tak. Bo sporo ludzi wraca, czeka na nowszą wersję swojej ulubionej zabawki.

Ryszard napisał/a:
Bardziej poważnie, na tak zaawansowany i drogi sprzęt trzeba jeszcze mieć rynek zbytu. Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?


Ciągną (i to z pewną regularnością) kupę lat, więc chyba się kręci. Mnie interesuje średnio co druga premiera, bo wtedy jest znaczna różnica jakościowa. I jak mi do końca padnie GR-ka, będę poważnie rozważał. Szczególnie, jeśli utrzymają jakieś realia cenowe.
Można by zapytać - czy Leica - absurdalnie droga w porównaniu ze średnim systemem lustrzanym - przynosi aż tak wielkie zyski?

Jest jeszcze jedne niuans, na który jak zwróciłem uwagę - jakość zdjęć. Jak ktoś co jakiś czas zmienia np. lustro na coraz lepsze, otrzymując coraz to doskonalszą matrycę, to fajnie by było, żeby zdjęcia z naszego super-kompaktu też za bardzo nie odstawały. Miałem taki moment, używając D700, że zdjęcia z GR'ki obrabiało mi się wyraźnie lepiej - co było trochę drażniące. Zmieniłem na K-3 i tutaj dystans utrzymywał się odpowiedni (nie był to oczywiście powód zmian).
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso a tak naprawdę czego Ci brakuje ?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso dlatego K-5IIs sobie zostawiłem :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Uchylny ekranik zapewne pomógłby robić świetne zdjęcia na ulicy jeszcze bardziej dyskretnie, nie zapominajcie tak naprawdę do czego dedykowane jest to maleństwo, myślę, że sporo jest tych aparatów na forum a tak mało zdjęć z ulicy, fotografii humanistycznej, reportażu...

[ Dodano: 2018-09-26, 22:07 ]
A może po prostu właściciele robią tym dobre zdjęcia...i już, ale chętnie obejrzalbym ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
espresso napisał/a:

Ps.
Ricoh GR III, obiektyw 28mm. Po co taki teleobiektyw? 24mm poproszę .
Może matryca od KP? To te 4mm z bólem serca bym darował.


przecie jest dodatek do GR poszerzający kąt do 21mm

chociaż pewnie to nie to.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Ricoh GR III, obiektyw 28mm. Po co taki teleobiektyw? 24mm poproszę .


Nu tak, ale wtedy mocno zawęzi Ci się dedykacja aparatu - przynajmniej w mojej opinii. Jeśli jako główną ogniskową reporterską (i taką do ogólnego zastosowania) traktuje się 35mm, to 28mm jest bardzo blisko tego, takie "szersze 35mm" (pamięta ktoś taki projekt JSS - regulowane 28mm, w zakresie bodajże od 27mm do 31mm?).
Z 24mm tak już nie powalczysz, chyba, że za każdym razem chcesz komuś wjeżdżać obiektywem w twarz. Albo robić szerokie ujęcia wszystkiego.

Przejrzałem wczoraj znaczący procent swoich zdjęć z GRD3 i GR. Ładnych kilka tysięcy. Głównie rodzina - czysto reportersko - trochę jakichś okazji (nawet jakieś wesele się przewinęło), kilka imprez, zawody sportowe. Z 24mm bym się po prostu zamęczył, 28mm było tutaj o wiele bardziej naturalne.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
espresso napisał/a:
Rivelv napisał/a:
chociaż pewnie to nie to
No właśnie. Taka proteza.


tak się zastanawiam - czego szukasz?

sam zastanawiam się nad tym ty GR (jeszcze nie wiem czy II czy III) - a w opozycji stoi Olympus OM-D E-M10 z jakimś naleśnikowatym obiektywem, ale jakoś to ciągle jest zagadka z uwagi na brak możliwości przetestowania zanim wydam kase.

wiec póki co łażę sobie z K70 + 21mm lub/40mm (ale to i tak jest za duży klamot żeby go wszędzie zabrać)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, a Fuji xt100 za duży ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach