zizu66  Dołączył: 19 Sie 2009
  Zmiana body czy nowy obiektyw?
Witam forumowiczów! Mam mały dylemat, od ponad 4 lat wiernie służy mi K-r lecz kusi mnie K-3 oraz sigma 18-35/1.8. Nie mogę pozwolić sobie na jedno i drugie więc mam pytanie. Co lepiej, body czy obiektyw? Lubię robić zdjęcia nocnego nieba lecz z tamronem muszę podbijać iso, z sigmą byłyby mniejsze szumy. Nowe body też kusi lepszym obrazkiem . Pozdrawiam
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Brałbym szkło.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ja bym na twoim miejscu wybrał nowe body jak lubisz fotografować niebo to wybierz K-3II ma wbudowany gps który umożliwia korygowanie ruchu gwiazd na niebie za pomocą ruchów matrycy (czy jakoś tak ).
Pozdrawiam
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Pytanie do praktyków parających się takim tematem czy ten bajer jest coś wart..? ;-)

Jak już się wie co by się chciało focić, to może najrozsądniej będzie ustalić co da większy praktyczny zysk w danym temacie, nowszy korpus czy jaśniejsze szkło o danych ogniskowych.
Może korpus niekoniecznie K-3 a np. używany K-5 i wtedy będzie też na szkło?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dla mnie kup K-3. Sam przesiadłem się z Kx-a na K-3 i był to naprawdę olbrzymi przeskok, głównie w funkcjonalności ale i pod wieloma innymi względami. Aparat to w końcu serce.
Masz dobre obiektywy a aparat mocno od nich odstający
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Przesiadłem się z K-5 na K-3II i przeskok w obrazku i AF jest jak wtedy gdy przesiadłem się z K-x na K-5... zizu66, modrzew, Jeśli wystarczy również na szkło to przesiadka na k-5 i sigmę 18-35/1,8 postawi ci wszystkie włosy na głowie - będziesz zadowolony... :-D
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Cytat
Przesiadłem się z K-5 na K-3II i przeskok w obrazku i AF jest jak wtedy gdy przesiadłem się z K-x na K-5

Zgodę się z espresso. Największa różnica w obrazku z tych puszek wynika w braku filtra AA w K-3, przez co można nieco inaczej podejść do wyostrzania i odszumiania. Gdyby nie to nie odważylbym się zaryzykowac stwierdzenia, że obrazek z K-3 jest w czymkolwiek lepszy.
Jak zauważasz aż taką róznicę, to chyba K-5 do serwisu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach