DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Szybkość AF k-3 vs k-5 II
Jakiś czas temu rozstał się ze swoim wysłużonym i zasłużonym k-r bo czas przesiąść się na coś nowszego. Udało się uzbierać 3.5 tyś czyli na nową k-3 . Niestety na alle.. znalazłem w sprzedaży nowe k-5 II za około 2.7 tyś i pojawił się problem :( . Zaraz zaświtał pomysł ze za różnice może by tak jeszcze dodatkowe baterie i gripa i na coś jeszcze by starczyło.
Do tej pory fociłem zestawem k-r + tamron 70-200/2.8 psie sporty.
Tak wiem wiem dla większości taki zestaw to mission impossible do fotografowania sportów :)
Dobrze trzeba było się napocić i na kombinować żeby coś z tego powychodziło ale jakoś dałem radę.Klub zadowolony i chce żebym dalej robił fotki.
Głównie zależy mi na szybkości i celności AF nie na ilości pkt.AF .
Czy k-3 ma znacząco szybszy i celniejszy AF od k-5 II ?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
AF-C działa lepiej w K-3, ale sportu fotografuję mało i pewnie dlatego więcej używam K-5IIs. Wszystko co udało mi się zrobić K-3 mam na flickr
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=49876 26 do 33 to K-3 jeśli to w czymś pomoże ;-)
Wcześniejsze i późniejsze, oprócz 25, to K-5 ale w wersji pierwszej...
Tak BTW rozumiem, że znalazłeś okazję akurat na K-5II, ale abstrahując od samego AF, to bardziej wypadałoby porównywać K-5IIs z K-3 ze względu na obrazowanie. A coś mi się nie bez powodu widzi, że przy takim zastosowaniu mógłbyś się polubić z brakiem filtra AA. Oczywiście o ile obrabiasz swoje obrazki.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
modrzew, Gdyby k-5IIs było jeszcze w Polsce osiągalne za podobne pieniążki co k-5II dylemat byłby mniejszy.
modrzew, irek83 Dzięki za podrzucenie zdjęć .
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Rozejrzyj się, może się coś trafi i nie patrz tylko na same korpusy. Ja zupełnie przypadkiem nabyłem tanio zestaw K-3 ze szkłami (nówka sztuka ze sklepu, nie planowałem tego wcześniej, taki spontan) i po sprzedaży zbędnych gratów z kompletu wyszło za sam korpus na czysto parę stów mniej niż za to K-5II ;-)

Druga sprawa, widzę że niektórzy po forumowej akcji i kupnie K-3II pozbywają się K-5, K-5II i IIs. Może używka i to od forumowicza nie była by taka zła..? Sam też wystawiłem swój korpus i grip na Alledrogo.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ja swoją fulkiel nówke K-3 z obiektywem 18-135mm WR kupiłem za 3,5k zł w maju czasem można trafić okazję a szukałem K-5.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Ceny lecą w dół wiec wszystkie znaki na niebie mówią k-3 :) . U zachodnich kolegów cena za k-3 jest już w granicach 3,1 tyś :)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Nie dziwne ponad 2 lata po premierze, jak ktoś jeszcze ma na stanie to chce się pozbyć. Tylko żebyś się nie zagapił do tego momentu, gdy stanie się towarem wirtualnym i powodzenia! :-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Tu po zapłaceniu VAT-u i dostawy (na cło stawka zerowa) wyjdzie Ci ok 2.500 PLN. http://www.ebay.com/itm/M...x4AAOSwEgVWR6sp
Japończycy to taki dziwny naród że jak piszą że sprzęt jest w stanie "mint" to faktycznie jest igła. Sam tam sporo rzeczy kupiłem i nigdy nie było problemu...
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Narado, Chyba jednak wolę dołożyć te 600zł i kupić k-3 . Co ciekawe w Niemczech są już jakieś 500 tańsze niż w pl.
http://www.ebay.pl/itm/Pe...pUAAOSwQJhUbfds
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Jak jest taka możliwość .... jasne. Dla mnie przesiadka z K10D na K3 to podróż w kosmos. Nie zmieniam sprzętu wraz ze zmianą oferty handlowej więc na parę lat mam problem z głowy. No może jak pojawi się FF ...... :-P
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Narado, Też nie zmieniam sprzętu wraz ze zmiana oferty handlowej. Mój K-r miał 50tyś klapnięć wiec przyszedł czas na zmianę . Chyba każdy szuka jak najlepszej ofert a nie klika kup teraz za cenę jaką mu podaje właśnie sklep. Dla mnie prawie 500 zł różnicy po między PL a DE to jednak sporo. Dla takiej różnicy warto kupić za granicą , a i w budżecie zmieści mi się grip i dodatkowa bateria.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
DanielZ napisał/a:
...Mój K-r miał 50tyś klapnięć ...
Tyś słowo "tyś" napisał w znaczeniu: "tyśęcy"?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Dla każdego kto musi zarobić na sprzęt zaoszczędzenie na puszce to ekstra kasa na szkło... sam też szukałem okazji i znalazłem ;-)
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
WaldekW oj tam, oj tam , się musiał dopatrzeć :-P
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
lepsze "50 tyś" niż "50.000 tyś" :mrgreen:
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Dzięki wszystkim za pomoc. Decyzja podjęta czekam na paczkę z K-3 . Zobaczymy co to cudo potrafi ;)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
DanielZ gratulacje zakupu! Na pewno się nie zawiedziesz :-B
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
DanielZ napisał/a:
Dzięki wszystkim za pomoc. Decyzja podjęta czekam na paczkę z K-3 . Zobaczymy co to cudo potrafi ;)

Potrafi, więcej niż ja jestem w stanie wyciągnąć :)
 
wurcnet  Dołączył: 30 Wrz 2009
A czy ktoś porównywał szybkość AF pomiędzy K3 a K3 II?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach