Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
Pomoc w wyborze wyzwalacza....
Witam szanowne grono....
nosze się z zamiarem zakupu wyzwalacza. mam w planie organizacje bardzo mini studia.. hmm może za dużo powiedziane chce ustawić lampe którą już posiadam (af540 FGZ) na statywie z parasolką i się troche pobawić. i teraz zasadnicza cześc pytania jakie wyzwalacze??
przyznam że poczytałem już troche i im więcej czetam tym mniej wiem.
kieruje się w stronę Yongnuo tylko teraz jakie?
RF605??, RF 603?? przyznam że mam mętlik. za 603 przemawia cena za 605... w sumie nie wiem podobają mi się i mają wyświetlacz hehehe.
jak jest z różnicą w ich fukcjonalności?
jeżeli w przyszłości zakupie więcej lampek czy to wszystko będzie razem grać??
jeszcze jedno..... działa to to po połączeniu do stopki lampy (sanek w aparacie K-30) czy jakieś cuda kabelki są potrzebne.
no i na koniec może warto dołożyć do czegoś lepszego a o czym nie słyszałem??
Pozdrawiam. i wesołych świąt dla zainteresowanych ;-)
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Do mnie wczoraj doszedł właśnie zestaw lampa yn-560 III i wyzwalacz rf 605.
Miałem do porównania 603 i 605 przy nim jest lepiej wykonany no i daje możliwości grupowania lamp ale przy jednej lampie to Ci nie potrzebne. Ja kupiłem 605 bo był niewiele droższy a może kiedyś grupowanie mi się przyda.
 
Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
no właśnie wydaje mi sie, że może kiedyś dorobię się większej ilości to może sie przydać. a powiedz mi jeszcze jak to podłączasz??
na stopce aparatu lampy czy kabelkami?
no i jaką wersję masz C czy N??
czy to może bez różnicy
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Przemek9160, do jednej lampy nie ma sensu kupować wyzwalacza. Postaw ją na statywie ustawioną w trybie slave i odpalaj lampą którą masz w body. Korzystasz wówczas z dobrodziejstw pTTL.
korzystając z zewnętrznych wyzwalaczy pracujesz jedynie w trybie manualnym (niestety Pentax nie ma wyzwalaczy przenoszących dane pTTL) . Jak dokupisz sobie dodatkowe lampki np. YN , wówczas ma sens zabawa z wyzwalaczami. Mam 2 lampy systemowe (540 i 360) i odpalam je lampą z body ustawioną na "control".
 
Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
Narado. twoje rady mają sens i je szanuje
jednak chce ten wyzwalacz, zdaje sobie sprawę, że będzie to full manual ale mam nadzieje,że to jakoś ograne z czasem. no i z czasem myślę o zakupie dodatkowych lamp i raczej nie będę się rzucał na pentaxy tylko właśnie owe Yongnuo więc tak czy inaczej w końcu będą te wyzwalacze mi potrzebne choćby do sterowania lampami z wbudowanymi odbiornikami.
męczy mnie tylko czy kupić dedykowane do Canona czy Nikona czy to może wsio ryba.
aha znalazłem jeszcze takie coś:
http://allegro.pl/wyzwala...5472014249.html
zastanawiam się czy to tylko tzw. hłyt martetingowy..... ;-)
czy jednak to do pentaxa typowo
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Z tego co mi wiadomo koledzy korzystający z wyzwalaczy kupują te dedykowane dla Canona. Jak przypatrzysz się wyzwalaczom które podlinkowałeś po numerze modelu (603) jest literka "C" czyli tak naprawdę to te wyzwalacze dedykowane są do Canona a w manualu pracują z Pentax-em. Jeżeli chcesz rozbudować oświetlenie to te podlinkowane będą dobre na odbiorniki natomiast na nadajnik wziąłbym coś z podziałem na grupy np. coś takiego http://www.adorama.com/YN560TXN.html
Przejrzyj ten wątek... powinien wiele Ci wyjaśnić ;-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47983
 
Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
"narado "hmmm. zagłębiam się
jeszcze jedno.. czy rf 605 nie da tego samego co ten sterownik który pokazałeś?? piszą że też obsługuje 6 grup...i do tego ma jeszcze miejsce do zamocowania lampy... no i jest tańszy...
aha doczytałem można nim sterować lampami to w sumie przeważa na jego korzyść... dzięki za odpowiedź rozjaśniłeś mi co nieco

[ Dodano: 2015-12-24, 12:18 ]
narado
kurka jeszcze jedno...
lampka od YN 560 IV ma wbudowany sterownik 560 TX czyli teoretycznie za pomocą lampy 560IV można zdalnie ustawić parametry dla lamp YN czy może dla AF540FGZ z podłączonym wyzwalaczem rf605??
masz na tym polu jakieś doświadczenie?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
W detale nie zagłębiałem się bo jak Ci pisałem nie korzystam jak na razie z wyzwalaczy ale zapytaj na PW kolegi (ze wskazanego wątku) który testował te wyzwalacze. Ja przymierzam się do tego wyzwalacza
http://www.adorama.com/CACWFTV6S.html
Pooglądaj filmy na temat tego wyzwalacza... mnie interesuje jego współpraca z czujnikiem laserowym (np. do fotografii kropli)
https://www.youtube.com/watch?v=vfPLUMKjbRU#t=30
 
Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
wow ten cactus jest bardzo interesujący.... ciekawe jak z dostępnością w PL pewnie słabo...
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Dlaczego? Na eBayu taniej niż w sklepie. U mnie jest w sklepie, miałem go już w ręku ale na eBayu mam o 1/3 taniej... W UE elektronika ma stawkę celną zerową (do 150 € wolne od cła wszystko) dochodzi tylko ewentualnie VAT...
 
Przemek9160  Dołączył: 23 Wrz 2014
liczę że podzielisz się wrażeniami jak już się zdecydujesz i obadasz. będziesz chyba pionierem na forum tej sprawie. ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Przemek9160 napisał/a:
ciekawe jak z dostępnością w PL

W oficjalnej sprzedaży chyba ich nie ma, ja wypatrzyłem dwa w jednym z komisów. Dotarły do mnie przedwczoraj, więc jeszcze nie sprawdziłem ich na poważnie. Tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=49993 masz wątek na temat tych akcesoriów, po świętach postaram się coś tam napisać.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
bakulik - czekam na wrażenia z Cactusa. Mając go i lampy Pentaxa bądź kompatybilne z Cactusem mamy wreszcie prawdziwy system radiowego wyzwalania błysku z p-ttl?

Narado - Jak się sprawują 540 i 360 odpalane razem? nie ma znaczenia różnica w mocy obu lamp? Mam 540 i myślę o dokupieniu drugiej tylko nie wiem którą - czy którąś z tych czy z nowszej serii?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
FraZa, jak na razie ok.... 360-tka przyszła z Japonii 2 dni temu. Pierwsze fotki wyglądają ok. Po świętach pobawię się ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
FraZa napisał/a:
prawdziwy system radiowego wyzwalania błysku z p-ttl

Nie, wciąż tylko manual.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czym się różnią wyzwalacze JJC od Yongnuo (602, 603)? Pytam bo cena tych pierwszych jest dość atrakcyjna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach