kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
[K20D] Lampa wbudowana błyska nawet po zamknięciu.
Rok 2015 upływa mi pod znakiem małych ale upierdliwych usterek. Ledwie odebrałem k-r z naprawy, to pojawił się nowy problem z moim niedawno zakupionym body k-20. Otóż wbudowana lampa błyskowa pomimo, że jest zamknięta to wyzwala błysk. Jednocześnie ogranicza czas migawki do 180, czyli tak jakby była podniesiona. Usterka pojawiła się nagle, na chwile zniknęła, i teraz wygląda na to, że powróciła na stałe.
W programie auto, można nastawić krótkie czasy, ale pewnie wynika to ze specyfikacji programu.
Może ktoś z szanownych kolegów orientuje się, czy jest jakiś przycisk, czujnik, który informuje korpus o tym, że lampa jest podniesiona? Możliwe, że wystarczy przeczyścić styki?
Pozdrawiam świątecznie!
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Mój K20 wczoraj błyskał poprawnie http://img24.otofotki.pl/...96__WRU3755.jpg
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
drawa napisał/a:
Mój K20 wczoraj błyskał poprawnie
A jaki to ma związek z tematem?
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
piotr_luk napisał/a:
A jaki to ma związek z tematem?


Właśnie co to ma wspólnego z błyskaniem skoro lampa jest zamknięta.
Ot dziwi mnie to, jak cholera, zresetuj aparat do ustawień fabrycznych, może coś pomoże.
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
Ostateczna diagnoza z servisu pentax'a brzmi: płyta glówna aparatu do wymiany. Koszt naprawy 1512zł Tak sobie pomyślałem, moze, na forum działa jakiś magik od elektroniki, albo ktoś zna takiego, co by umiał odłączyć całkowicie system lampy błyskowej i aparat mógłby działać poprawnie, bez możliwości użycia flesza? A może ktoś byłby zainteresowany uszkodzonym K-20 za pare groszy?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jest cień nadziei, że to jakiś mikrowłącznik szwankuje. Ale to jest do sprawdzenia po rozebraniu aparatu.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Też myślę że to czujnik. Rozbierałem swoją k-5, ale nie pamiętam jak to było rozwiązane. Jeżeli nie jest uszkodzony kontroler to da się zapewne na sztywno wyłączyć lampę, szczególnie że K20D nie wymusza lampy sama.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A nie można ustawić w menu K-20, aby lampa była stale wyłączona ? Pzdr.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie, lampę wyłącza się chowając ją.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach