bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 424
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc424.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 03.01.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc424_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc424_nick_900.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc424_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc424_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
RAW ściągnięty, podgląd otworzony i pierwsza myśl: co zrobić, żeby nic w tym zdjęciu nie... popsuć? ;-)
Ale w sumie co innego mnie skłoniło do "przedkomentarza". Aparat. Bo jak się okazało - czasem w innych tematach nawet pisałem - to moja nieulubiona w RC (na wysokich ISO) matryca z K-7! A tutaj w końcu taka dobra jakość startowa... Aż strach obrabiać, żeby nie popsuć ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc424.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc424.zip

1. errorbypixel


2. jaerk
Nie wiedziałem co zrobić z tym obrazkiem. I zrobiłem to:


3. latarnik


4. lukarch


5. mr.ra66it
W załączeniu "staroroczna" praca na rc424.
Powodzenia w Nowym Roku w kadrach i poza nimi!


6. powalos
Naprawdę niewielkie poprawki w LR 5.7.1 Wersja oryginalna też bardzo ,i się podobała i nie byłem pewien czy cokolwiek w niej "ruszać". Ale niech tam. Najwyżej oberwę od innych współforumowiczów.
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
Mam wrażenie, że u mnie jest jakby jaśniej niż u pozostałych uczestników zabawy. Pozostali uczestnicy zupełnie błędnie opracowali tę fotkę:-).
A poważnie pisząc podoba mi się fotka latarnika. Chyba najlepiej wyglądają w niej szarości betonu i droga.
 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
To RAW z rodzaju - za dużo nie kombinować , żeby nie popsuć.
Powalos dobrze odrobił zadanie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
latarnik, dzieki. hociaż powiem szczerze, że cały czas martwiła mnie ta jasniejsza "ramka" wokół fotki. Czyżby jakieś ustawienie w aparacie ?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jaerk napisał/a:
Nie wiedziałem co zrobić z tym obrazkiem. I zrobiłem to:

Mnie się ten kierunek "ku światłu" podoba. Ale chyba troszkę za jasno i kontrastowo jednak - oświetlenie uliczne dominuje nad dekoracją świąteczną... No i szkoda, że sporo brzydkiego szumu zostawiłeś...

Jaerk napisał/a:

A poważnie pisząc podoba mi się fotka latarnika. Chyba najlepiej wyglądają w niej szarości betonu i droga.

Ale dla fotografującego beton i droga raczej nie były motywem przewodnim, więc pozostaje chyba uważać, aby takich mniej istotnych elementów za bardzo w obróbce nie "popsuć".


Która wersja naj? Trudno mi się zdecydować... Wolę jaśniejsze wersje, czyli bardziej 2. jaerk (już opisałem) lub 4. lukarch - ale tu za bardzo jak dla mnie kolorystyka uciekła w "niebieskozielony".
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Rafi napisał/a:
Która wersja naj? Trudno mi się zdecydować... Wolę jaśniejsze wersje, czyli bardziej 2. jaerk (już opisałem) lub 4. lukarch - ale tu za bardzo jak dla mnie kolorystyka uciekła w "niebieskozielony".

Wyszedłem z założenia, że latarnie "wiszące" nad drogą dają zimniejsze światło niż te nad chodnikiem, ale faktem jest, że trochę za zielono wyszło.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Rafi napisał/a:
Wolę jaśniejsze wersje, czyli bardziej 2. jaerk

A ja wręcz odwrotnie - dla mnie to najgorsza z zaprezentowanych wersji...

Jak dla mnie najciekawiej wypadły wersje kolegów errorbypixel i powalos. Error ładnie usunął ziarno, przez co zdjęcie jest bardzo czyste, takie jakie lubię, natomiast powalos moim zdaniem lepiej zachował balans kolorów.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
hitman1986 napisał/a:
dla mnie to najgorsza z zaprezentowanych wersji...

Eee... Wydaje Ci się :-P A to i tak tylko dlatego, że ja żadnej ze swoich wersji nie wysłałem :-D [wstawię w takim razie tu dla "zamieszania" ;-) ]

Jedna, kolorystycznie eksperymentalna, była taka...




Druga, w moim mniemaniu bliska rzeczywistości, była taka...



Bardziej chyba mi ta "oszukana" pasowała ;-)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Jedynka zbyt ciepła, dwójka o wiele lepsza

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach