Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Rychubil napisał/a:
którego ciągle żal mi się pozbyć ale zastanawiam się czy uda mi się nim trafić jakiś 1 na 10 ostry kadr na f1.4, kiedy mały Łobuz nie wiadomo kiedy zrobi szybki zwrot.
Wypuść dzieciaka z ciemności - będzie można wtedy bardziej przymknąć :-P
Rychubil napisał/a:

Co byście radzili? Kupić kompromisowo, na jakiś czas DA 50/1.8, czy(...) M-50/1.4,(...) czy może 43/1.9

Strasznie wąsko..
Poleciłbym DA 35, ale sądząc po cyferkach, które wypisałeś, nie wpisałoby się w fetysz małej głębi ostrości ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rychubil napisał/a:
Jest jeszcze limited 43/1.9, no ale to też jak na razie dla mnie spora cena.

Jeśli pasuje Ci ta ogniskowa to poszukaj DA 40/2,8 XS. Bardzo szybki, ostry od pełnej dziury i stosunkowo tani. Bokeh może nie należy do budyniowych ale jeśli znajdziesz dobre tło to jest ok.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Pyrek napisał/a:
Poleciłbym DA 35, ale sądząc po cyferkach, które wypisałeś, nie wpisałoby się w fetysz małej głębi ostrości ;-)

...no raczej nie, f1.8 chyba będzie minimum, no może f2.
Enzo napisał/a:
Jeśli pasuje Ci ta ogniskowa to poszukaj DA 40/2,8 XS. Bardzo szybki, ostry od pełnej dziury i stosunkowo tani. Bokeh może nie należy do budyniowych ale jeśli znajdziesz dobre tło to jest ok.

Ogniskowa mogła by być ale szukam bardziej płasko na głębi, z resztą prawie takie samo szkiełko (jeszcze) mam, tylko że manualne.

Biją mi się w głowie DA 50/1.8 z moją manualną M50/1.4 - co sądzicie?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
M50/1.4 bardzo mi się podobał, ale bardziej zadowolony jestem z DA50/1.8
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Pyrek napisał/a:
Kupić kompromisowo, na jakiś czas DA 50/1.8, czy(...) M-50/1.4,(...) czy może 43/1.9.
Strasznie wąsko..
Poleciłbym DA 35, ale sądząc po cyferkach, które wypisałeś, nie wpisałoby się w fetysz małej głębi ostrości ;-)

ee tam wąsko :-)

Na swojej wnuczce (14mies) przetestowałem różne ogniskowe + lampy YN560III/IV ustawione wysoko w sufit i po ścianach i co się okazało - najwięcej fotek zrobiłem w mieszkaniu oczywiście (jak miałem APSC) obiektywem 50-135 :-) Każda ogniskowa jest dobra :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rychubil napisał/a:
Biją mi się w głowie DA 50/1.8 z moją manualną M50/1.4 - co sądzicie?

Ja sądzę, że należy kupić DA50/1.8 do cyferki, a do M50/1.4 dokupić współczesny mu korpus na film :-P
Wtedy będziesz miał w pełni funkcjonalną K5 (podświetlenia AF, pTTL, spot...) a Twoja zacna M-ka rozwinie skrzydła i zachwyci Cię widokami przez porządny wizjer. :idea:
p.s. Ewentualnie do M-ki dokup cyfrowy mały obrazek. :evilsmile:

[ Dodano: 2016-05-24, 12:28 ]
p.s. Ale w K-1 wizjer będzie mniejszy niż w dowolnym 30-letnim ME-cośtam. Żeby nie było, że nie ostrzegałem ;-)
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
DA 50/1.8 jest wysoko oceniana przez DXOmark:

I przez znajomych mi posiadaczy tego szkiełka też :)

Test
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Ryszard napisał/a:
Ja sądzę, że należy kupić DA50/1.8 do cyferki, a do M50/1.4 dokupić współczesny mu korpus na film :-P
Wtedy będziesz miał w pełni funkcjonalną K5 (podświetlenia AF, pTTL, spot...) a Twoja zacna M-ka rozwinie skrzydła i zachwyci Cię widokami przez porządny wizjer. :idea:
p.s. Ewentualnie do M-ki dokup cyfrowy mały obrazek. :evilsmile:

To na pewno znakomite rozwiązanie dla manualnej 50ki ale nie przewiduję żadnego korpusu na film. Nie chce mi się już w to bawić, za wygodny jestem. Miałem jeszcze niedawno MXa (w moim avatarze) ale sprzedałem.
Cyfrowe FF mi nie potrzebne. Mój K5IIs Jest i tak dla mnie za dobry ;)
Chyba wszystko wskazuje na DA 50/1.8
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rychubil, ephotozine też go poleca :)
https://www.ephotozine.co...ns-review-20006
bokeh jest przyjemny
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. DA50/1.8 zamówiony :-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Będzie pan zadowolony. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach