Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
M42 - dobre przejsciowki M42
Poniewaz caly czas pojawiaja sie pytania o to ktore przejsciowki sa warte zainteresowania to prosze uzytkownikow o wpisanie :
1 - jaka przejsciowka (firma)
2 - gdzie kupiona
3 - problemy (luzy itp.)

Potem moze zbierzemy to w jakas tabelke czy cus - jako polecane i odradzane ....)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
1 - LENS ADAPTER M42 Made in Japan
2 - Łódź, ul. Zgierska 69 - sprzedają też na allegro pod nickiem kubisek
3 - Nie zaobserwowano, dobre wykonanie, swietnie trzyma sie zarowno z blaszka jak i bez, ja blaszke wymontowalem.
4[propozycja] - Cena: 45zł na allegro, ale ja w sklepie za 42 kupiłem
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Warto zapolować na oryginalną Łomo (made in USSR). Ona tylko wygląda obskurnie (bo nie błyszczy), ale wchodzi na tyle ciasno, że w przypadku Pentacona 29, Mira 20 i Wołny 50 nie muszę się martwić, że mi się obiektyw przekręci.
Hama błyszczy jak psu jajca, ale wchodzi trochę luźniej, trzeba jej używać z tą sławetną blaszką, albo założyć na stałe do obiektywu, w którym da się wywiercić otwór pod bolec.

Poprawka - charakterystyka według wzoru Fafniaka)
1. Łomo (made in USSR)
2. komis
3. bardzo dobra, wchodzi ciasno

1. Hama
2. giełda foto
3. wchodzi luźniej niz Łomo, po zapięciu minimalny luz (por. przejściówka zorzyka)

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1 - BOWER Camera Adapter Body to Screw M42 for Pentax K
2 - z drugiej ręki, używana
3 - problemów brak, dołączonym kluczykiem zdejmuje łatwo. Po zapięciu na body, luz ok 3 mm po obwodzie.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
Ja kupiłem na allegro adapter bez blaszki od uzytkownika smcigsm. Luzów nie zaobserwowałem, siedzi ciasno. To wprawdzie moja pierwsza przejściówka( więc nie mam porównania) ale moim zdaniem jest ok.
Koszt 30 pln.
 
tom.krakus  Dołączył: 18 Cze 2007
1. Allegro user smcigsm (30 zł)
2. J.w.
3. Bez blaszki, w miarę ciasna, (-) lekko miękka (duraluminium) - na początku zostawia opiłki.

:-B :-) Przy okazji pozdrawiam wszystkich jako że to mój pierwszy post.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Kood od raysfoto - nie puszcza światła, ładnie zaskakuje, warto troszeczkę przetrzeć gwint papierem ściernym lub pilnikiem (na początku ma tendencje do tworzenia pojedynczych metalowych wiórów).
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
tom.krakus napisał/a:
lekko miękka (duraluminium)

Duraluminium miękkie???? coś chyba pokręciłeś... może raczej zwykłe aluminium wypolerowane albo trawione...??
 
tom.krakus  Dołączył: 18 Cze 2007
vivooo napisał/a:

Duraluminium miękkie???? coś chyba pokręciłeś... może raczej zwykłe aluminium wypolerowane albo trawione...??

Może "miękkie" to niezbyt szczęśliwe określenie.
Tak czy siak trochę opiłków na początku jest.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ashai Pentax ( z blaszką)- trzyma się duzo lepiej niż ta przejściówka z Allegro (smcigsm).
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
No name (kupiłem używkę, więc nie wiem, oznaczeń brak)
Z kołnierzem, nie ostrzy na nieskończoność - używam na stałe z portretowym jupiterem 2/85, więc mi to nie przeszkadza. Żadnych blaszek, kluczyków, opiłków (stal) itp. Jestem bardzo zadowolony z działania.
Ceny nie pamiętam, ale ok. 30 zł.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
1. Bez nazwy, to samo co garp i tom.krakus
2. smcigsm na Allegro
3. W sumie już napisano zaletach i wadach. Ciasno siedzi w bagnecie bez tej słynnej blaszki, to bardzo duży plus. Zakręciłem na stałe na Heliosie, mocno, bez żadnych kropelek itp, i spoko. Dodatkowo tania - polecam. Opiłków nie stwierdziłem, ale faktcznie nieco "ostra na krawędziach" - mi to nie przeszkadza.
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z tą pierwszą obiektyw nie bedzie ostrzył na nieskończoność, a druga powinna być ok. Generalnie przejściówka musi się chować w całości w korpus.
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
dzieki :D

to kupuję:D bedzie się działo:D
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
1. noname
2. Allegro użytkownik smcigsm
3.Obiektyw siedzi ciasno w przejściówce,jak siedzi w bagnecie-jeszcze nie moge sprawdzić...troche ostra na krawędziach.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
1. nounejm
2. Allegro - smcigsm
3. Obiektyw do przejściówki wchodzi bardzo ciasno - i dobrze. Natomiast przy niektórych szkłach (vide Jupiter 9) przejściówka wraz z obiektywem wypinają się z bagnetu przy próbie kręcenia pierścieniami. Rozwiązanie problemu - http://pentax.org.pl/view...?t=6359&start=0
 

jojoko  Dołączył: 28 Mar 2007
Też mam ten, jedno co stwierdziłem po około 6 miesiącach użytkowania to to że trochę materiał z którego jest zrobiony jest miękki.

O ile po kupnie wszystko pasowało super ciasno to teraz już się na tyle wyrobił że wchodzi luźno
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
A czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
horsey napisał/a:
A czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego

Wygląda na kopie oryginalnego adapteru pentaxa.Co do mosiadzu: na moje oko to wygłąda jak stop aluminium-ale moze został powleczony dodatkowa warstwą mwtalu.Tylko po co? Mosiądz nie rdzewieje. Uwaga dodatkowa: ten adapter ma tą upierdliwą blaszke blokujacą go w bagnecie.Wyciagając to trzeba najpierw wykrecic obiektyw z adapteru,potem wyjąc adapter z bagnetu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach