dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
horsey napisał/a:
A czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego


Mam taki i po jakimś czasie i tak odkręciłem tę blokadę, bo 1. zawsze trzeba wykręcać z niej obiektyw przed wyjęciem z aparatu, 2. trudno włożyć obiektyw z założoną przejściówką (mnie się nie udało), 3. czasem bardzo trudno wykręcić przejściókę z body.
Blokada ma sens, jeśli ciągle foci się jednym obiektywem z przejściówką, jeśli chce się w miarę często je zmieniać, trudno zaakceptować niewygodę obsługi. Przejściówka na 95% jest mosiężna choć kolor na to nie wskazuje - na pewno mógłbym stwierdzić przy świetle słonecznym.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Witam,

Kupiłem sobie przejściówkę w Foto-tip, tę mosiężną "made in Japan", z blaszką. Próbowałem ją zamontować "na bEEf'a", czyli wymontować blaszkę, wkręcić na Heliosa i dopiero na bagnet, ale mam problem. Wkładam ją w bagnet (z obiektywem) i nijak nie daje się przekręcić. Tak jakby bagnet nie trafiał na swoją szczelinę. Czy Wy też tak macie z tym typem przejściówki ? Oczywiście można popróbować jakieś cienkie pierścienie zakładać między dupkę obiektywu a przejściówkę, ale może jest jakiś inny patent ?

Pozdrawiam,
Robert
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Kupiłem przejściówkę "niby mosiężną" z napisem "made in japan" z kluczykiem i były z nią same problemy, zaklinowywała się, sypały się z niej opiłki itp.
Poszedłem z tym problemem do znajomego fachowca od aparatów i on uświadomił mnie że to jest ordynarna, Chińska podróba sprzedawana jako oryginalny, japoński wyrób. Powiedział że oryginalne japońskie adaptery Pentaxa mają napis grawerowany a nie nadrukowany jak te kupowane w sklepach po 45 zł. Dostałem od niego taki i skończyły się problemy.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Jurek, ona zapewne jest mosiężna, tylko zwykle wyroby z mosiądzu pokrywa się niklem, chromonikieliną, chromem (tak jak baterie do zlewu). Raczej chodziło mi o rozwiązanie dotyczące tej przejściówki (tak w ogóle to nie jest taka straszna), a nie o zakup innej :lol:
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Robert N napisał/a:
wyroby z mosiądzu pokrywa się niklem, chromonikieliną, chromem (tak jak baterie do zlewu).

Właśnie to łuszczyło się, a była mosiężna.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Robert N, hm, słynna "blaszka" nie powinna mieć wpływu na to, czy obiektyw daje się przekręcić... U mnie czasem tak bywa, że się styki haczą o otwory na śrubki w obiektywie - może to to. Pomaga metoda "na wyczucie" :-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
bEEf, wiem, że to nie blaszka, bo ją już odkręciłem. Chodzi mi o ten, konkretny typ przejściówki. Może to styki, bo próbując założyć obiektyw cofam śrubokręt (MF) i naciskam na przycisk blokady bagnetu, żeby cofnąć trzpień. Pozostają tylko styki albo może bagnet nie trafia w szczelinę przejściówki. Jeśli to drugie to pomoże jakaś podkładka, cienki pierścień. Jeśli pierwsze, to nie wiem, co z tym zrobić. Na wyczucie próbowałem, jednak opór jest zdecydowany. Sprawdzę jeszcze, czy wkręcona sama przejściówka licuje z płaszczyzną bagnetu w aparacie.
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
1. KOOD
2. RaysFoto
3. Klucz przy zdejmowaniu przejściówki masakruje bagnet od wewnątrz. Opiłki lecą w jedynie słuszną stronę lustra i matrycy :evil:
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
garp napisał/a:
Ja kupiłem na allegro adapter bez blaszki od uzytkownika smcigsm. Luzów nie zaobserwowałem, siedzi ciasno.
Koszt 30 pln.


to akurat potwierdzam. ale strasznie miękki. to cudeńko zakłada się i dociska na obiektyw. któregoś razu śpieszyłem się przy zmianie obiektywu, bo wiaterek podwiewał i bałem się o matrycę. krzywo się dokręciło na pierścień pośredni (też miękki) i szag trafił adapter razem z pierścieniem. prócz tego na moim starym konwerterze jednak się obracał - chociaż bezpośrednio w body nie miałem problemów. Jeśli coś "zatrzeszczy" na gwincie można się też spodziewać opiłków. Kończąc może być, ale ostrożnie z nim.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Tak przeglądałem na allegro przejściówki, bo potrzebuję 2 sztuki i jakoś nic ciekawego nie ma... Ma ktoś może jakiś ciekawy namiar?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mcgyver napisał/a:
potrzebuję 2 sztuki i jakoś nic ciekawego nie ma...

:evilsmile: Twój nick wskazywał by, że z zakrętki od słoika po musztardzie możesz coś wykombinować :-P

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Tak przeglądałem na allegro przejściówki, bo potrzebuję 2 sztuki i jakoś nic ciekawego nie ma... Ma ktoś może jakiś ciekawy namiar?


Ja mam do sprzedania oryginalna Pentaxa...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A miał ktoś do czynienia z tą przejciówką? http://www.allegro.pl/ite...om_mosiadz.html
Pisz,że ostrzy na nieskończoność. Jeżeli to prawda to byłaby świetna do m42 z małą "dupką"
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Pisz,że ostrzy na nieskończoność. Jeżeli to prawda to byłaby świetna do m42 z małą "dupką"


Nie ma takiej mozliwosci. Fizycznie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos napisał/a:
ostrzy na nieskończoność

Jakakolwiek przejściówka, która nie schowa się w korpusie (dla M42) nie pozwoli na prawidłowe ostrzenie w pełnym zakresie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
rychu jest jeden problem - nie jadam musztardy :mrgreen:

alkos - chętine nabędę jeśli toto dobre i jeśli masz 2 sztuki ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
alkos - chętine nabędę jeśli toto dobre i jeśli masz 2 sztuki


Jest toto perfekcyjne, w koncu samurajska stal Asahi ;-) - niestety mam tylko sztuk 1.
 
dead_avis  Dołączył: 17 Paź 2007
Witam kolegów forumowiczów! Mój pierwszy post i od razu z problemem :roll: .

Koledzy którzy kupili przejściówkę z allegro od smcigsm, powiedźcie czy ona w jakiś sposób klika po nakręceniu (tak ja jest to słyszalne po nakręceniu standardowego obiektywu) do odpowiedniego miejsc.

Jak ją nakręcę pierw na obiektyw (na nim siedzi ciasno jupiter 200/4) to po wkręceniu na body coś w środku stawia wyraźny opór ale ona się w nim prawie w ogóle nie trzyma, tylko niemożna jej dalej przekręcić.

A jak ją chcę wkręcić pierw w body to idzie ciężko od pewnego miejsca (ale wiem że gdybym na nią nakręcił obiektyw to ona i tak wyjdzie z body, przy przestawianiu przysłony) i nie wiem jak ona ma być daleko przekręcona. Szczerze mówiąc wolałbym mieć ją na stale do obiektywu zamocowaną a nie w body wkręcać.

Poradźcie coś...
I prośba do osób które mają właśnie ten egzemplarz, jeśli mogły by mi wysłać fote wkręconej do body przejściówki, żebym wiedział jak daleko ją można przekręcić.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mcgyver napisał/a:
problem - nie jadam musztardy

I z tej okazji masz oryginała.
Czego jeszcze nie jadasz? Może alkos coś dołoży? :evilsmile:
Ja, tak na przykład, mam pierścień "żeński" K (niestety kundel), do którego Twój nowy pierścień świetnie będzie pasował. :mrgreen:
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
dead_avis witaj.

Sam pierścień nie ma możliwości "klikania" bo to co klika to bolec który wchodzi w szczelinę wyciętą w obiektywie.

Ja mam taki sam pierścień i wyglądało to tak że pierwszy który otrzymałem od tego człowieka powodował taki sam objaw (mam nadzieję że dobrze zrozumiałem) czyli nie dał się odpowiednio daleko przekręcić w bagnecie po zakręceniu go na obiektywie.

Po zmierzeniu pierścienia okazało się że jest mało precyzyjnie wykonany i jeden "ząbek" który wchodzi do bagnetu jest grubszy od pozostałych co właśnie nie pozwoliło na całkowite przekręcenie.

Dogadałem się z człowiekiem że ja mu odeśle to co dostałem, a on podeśle mi poprawioną wersję i tak się właśnie stało.
Druga wersja już wchodzi prawidłowo.

Zdjęcia nie podeślę bo mam tylko 1 aparat na stanie.
Ja na M42 mam Heliosa i na nim jest namalowana kreska na skali określającej wartość przysłony którą ustawiam podczas wkręcania dokładnie na środku napisu samsung na body.

Mam nadzieję że to co nabazgrałem jest zrozumiałe :o)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach