drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
nie sprawdzisz jak nie kupisz.mam coś podobnego do pozycji 1 uważaj na wkręt blaszki zaraz po zakupie zabezpiecz lakierem
 

Alchemiq  Dołączył: 06 Paź 2010
a jeśli ktoś nadal szuka, jak zablokować bolec przysłony :
http://mkropa.republika.pl/m42_2.htm

włala ! :mrgreen:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Było na forum. Jakieś cztery lata wstecz:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=96129#96129
włala! :mrgreen:
;-)
 

kwachoo  Dołączył: 12 Wrz 2011
Cześć wszystkim :-B

Pomożecie mi w wyborze przejściówki?

Na allegro znalazłem dwie wraz z kluczem i nie wiem, która będzie lepsza. Może ma ktoś doświadczenie...
1. Link 1
2. Link 2

Jest między nimi jakaś różnica oprócz tworzywa, z którego jest wykonany?
Mam kilka szkieł na M42 i przydałaby mi się taka przejściówka tylko nie wiem która.

Porszę o jakąś poradę. :-B
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
kwachoo!
Ten pierwszy ma dodatkowy pierścień blokujący bolec przysłony, czyli jeśli nie masz na swoich M42 przełącznika A/M, nie musisz kombinować jak schować bolec :mrgreen: ale czy to działa nie wiem, bo nie używałam.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
kwachoo, IMO różnią się tylko tworzywem (albo raczej farbą na tym pierwszym), kup którykolwiek, wykręć zapadkę, nakręć pierścień na stałe na obiektyw M42, nawierć otworek/wgłębienie na bolec w rzeczonym obiektywie, ja tak zrobiłem z moimi M42, teraz mogę nimi żonglować bez wykręcania (tzn. potrzebujesz tyle pierścienie ile obiektywów ;-) ).
p.s. przeczytaj ten wątek, koledzy już o tym pisali
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Nie z każdym adapterem da się tak zrobić. Bywają takie, których nie da się zamocować do body z nakręconym na stałe obiektywem. Proponuję wcześniej to sprawdzić.
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
mam ten z pierwszego linku Link 1 i skala przysłon po nakręceniu obiektywu wyszła niemalże pod spodem, więc w przypadku tego produktu to chyba ruletka . . . niemniej jednak używam go i jest ok
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
tomek8723 napisał/a:
mam ten z pierwszego linku Link 1 i skala przysłon po nakręceniu obiektywu wyszła niemalże pod spodem, więc w przypadku tego produktu to chyba ruletka . . . niemniej jednak używam go i jest ok
zastosuj podkładke dystansową
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kacperAs napisał/a:
zastosuj podkładke dystansową

I zgub nieskończoność ;-)
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
nie bedziemy spierać się o ułamek milimetra :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z opisu wynika, że podkładka musiałaby mieć około 0,5 mm.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
dokładnie, biorąc pod uwage że skok gwintu jest 1mm, to aby uzyskać cofniecie o półobrotu trzeba wykręcić obiektyw o 0,5 MM. Myśle że mocne przymkniecie przysłony powino dać ostry obraz przy ustawieniu na nieskończoność. zależy również od ogniskowej zastosowanego obiektywu.
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
da się z tym żyć
 
patrishia93  Dołączyła: 02 Sty 2012
co myślicie o tym adapterze
http://allegro.pl/show_item.php?item=2009467232

do pentaxa k-r?
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
Cytat
po podpięciu idealnie dopasowany do aparatu jak i obiektywu.
:arrow: bezcenne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiadomo z jakiego materiału.
 
slawo  Dołączył: 05 Maj 2012
cześć!
niedawno nabyłem kadyszkę i naszła mnie "potrzeba" podpięcia leżącego w szafie Heliosa 44. Oglądam właśnie przejściówki na allegro, ani oryginalnych Pentaxa, ani rosyjskich nie ma. Zastanawiam się nad jedną z dwóch mosiężnych (użytkownik Tezaur i FunkyFotos z allegro)
i duraluminiową firmy Emolux (sprzedaje systembank)

jest jeszcze niby japońska za 90 zł
tylko czy warto dopłacać, skoro to i tak nie oryginał?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
slawo, jeden z dwóch pierwszych. Przy okazji widzę, że nie zapoznałeś się z Regulaminem Forum, punkt 6 zabrania linkowania cudzych aukcji.
 
slawo  Dołączył: 05 Maj 2012
Rzeczywiście, przeskrolowałem go szybko, ale do 6 punktu nie doszedłem, za co przepraszam.
Jak w takim razie pytać o takie rzeczy, które są sprzedawane przez sklepy nie mające własnej witryny?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach