All  Dołączył: 24 Wrz 2012
opisane na tym forum jest na 100% trzeba tylko poszukać dokładnie
 
adamator  Dołączył: 15 Lis 2012
Ok, pytanko, obecnie są dostępne m.in takie typy przejściówek, z czego tylko jedna posiada informację o blokadzie bolca przysłony. Który najlepiej wybrać? Nie jestem ignorantem, przeczytałem prawie cały wątek i dlatego bym wybrał ten...
http://www.systembank.pl/aukcje/pentaxm421.jpg
ale jest jeszcze do wyboru ten -
http://www.primefoto.pl/a...42-Pentax/5.jpg - ten się najlepiej prezentuje fizycznie.
oraz
http://www.foxfoto.eu/img/ad/ad_pkm42b_01a.jpg
http://www.foxfoto.eu/img/ad/ad_pkm42_01a.jpg
Najchętniej któryś z pierwszych dwóch, pomożecie?
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
miałem wszystkie oprócz ostatniej... i wsio o kant d... mozna roztłuc, daj sobie zz nimi spokój, jeśli nie chcesz na skraju nerwicy wylądować... kup oryginał asahi... ;-)
pzdr
 
adamator  Dołączył: 15 Lis 2012
Ok, popytam w sklepach w takim razie o niego, chyba, że masz jakieś namiary gdzie w rozsądnej cenie można taki dostać?
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
adamator napisał/a:
Ok, popytam w sklepach w takim razie o niego, chyba, że masz jakieś namiary gdzie w rozsądnej cenie można taki dostać?

Mam drugą, zamontowaną na kilku obiektywach i nie wiem co nie pasowało disparowi. Używałem też dwóch ostatnich - ok, o ile nie weźmiesz wykonanej z aluminium. Czarna jest podobno z duralu, choć można też trafić malowane, tak miękkie, że gną się w body. Ta z kołnierzem nadaje się tylko do makro/portretu.
Jestem w Łodzi w tygodniu - możemy się zgadać i organoleptycznie sprawdzisz jak pasuje (przypadkiem mam drugi model na sprzedaż :-P ).
 
kasat  Dołączył: 17 Lut 2012
Ja mam tą ostatnią (z kołnierzem) i jest bomba , nie trzeba żadnych blaszek do wyciągania itp.wynalazków , nie odkręci się jakaś śrubka z blokady -pełen spokój :-) .
Tylko tak jak malero pisze nie ma nieskończoności,no chyba że dupkę obiektywu stoczysz na tokarce (u mnie zadziałało).
Pozdrawiam
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
kasat napisał/a:
Tylko tak jak malero pisze nie ma nieskończoności,no chyba że dupkę obiektywu stoczysz na tokarce (u mnie zadziałało).


No nic głupszego zrobić nie można było !!! Jestem pełen podziwu za dobieranie się do obiektywów bez zadania sobie trudu zaznajomienia się z ich konstrukcja.

Nie prościej było zmienić zakres ostrości obiektywu? - 5 minuty roboty i nie ważne czy redukcja ma kołnierz czy nie i mamy nieskończoność. 95% stałek pozwala to zrobić, pozostałe 5% ma inną konstrukcję mechaniczną. I co najważniejsze proces jest zawsze odwracalny.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Grzechotnik napisał/a:

Nie prościej było zmienić zakres ostrości obiektywu? - 5 minuty roboty i nie ważne czy redukcja ma kołnierz czy nie i mamy nieskończoność. 95% stałek pozwala to zrobić, pozostałe 5% ma inną konstrukcję mechaniczną. I co najważniejsze proces jest zawsze odwracalny.

Mógłbyś chociaż w skrócie napisać jak to zrobić. Będę bardzo wdzięczny i pewnie kilka osób z forum też to zaciekawi.
 
Shadow_TSH  Dołączył: 08 Kwi 2013
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem K-5 i pragnę zacząć przygodę z obiektywami m42.

Jaką przejściówkę zastosować?

Coś takiego będzie dobre?
LINK

lub

LINK 2
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszy nie.

Chyba coś źle zobaczyłem. Oba oczywiście mogą być.

 
Shadow_TSH  Dołączył: 08 Kwi 2013
Jaki powód? Zostanie mi w body ten adapter po zdjęciu obiektywu?
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Mam podobny do tego pierwszego i jest ok, nie ma kołnierza wiec da się ostrzyć na nieskończoność.

Z body też da się wypiąć ;)

A co jest z nim nie tak, nie udało mi się odkryć.

-----------------------EDIT----------------

Mam taki sam
 
Shadow_TSH  Dołączył: 08 Kwi 2013
Modyfikowałeś coś czy od początku dobrze chodzi i nie zostaje w korpusie?

Obiektywy nie "wypadają"?


-------EDIT-------

a co powiecie jeszcze o potwierdzeniu ostrości? Warto dać 2-3x więcej?
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Odkręciłem tylko blaszkę automatycznej blokady ,bo to mnie wkurzało- ale to już kwestia uznania.
Nic nie wypada ani się samo nie odkręca a już na pewno nie z tą blaszką ,adapter po prostu spełnia swoje zadanie w 100%
A co do potwierdzenia ostrości to nie wiem o co Ci chodzi.
W pentaxach działa ono na szkłach manualnych bez problemu i raczej nie zależnie od adaptera.Wiec nie wiem o co chodzi z tym 2-3x więcej.

Ale jeśli chodzi o najtańsze adaptery te z kołnierzem , to nie będziesz miał podobno nieskończoności.
Ale gdzieś też czytałem ze te zewnętrzne powłoki lubią się łuszczyć...
W tym adapterze z 1 linku nic takiego nie ma miejsca.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Shadow_TSH napisał/a:
co powiecie jeszcze o potwierdzeniu ostrości?

Ale o co chodzi? Potwierdzenie ostrości to właściwość body.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Shadow_TSH napisał/a:
potwierdzeniu ostrości?

warto nabyć tzw. "zatwierdzenie potwierdzenia" czyli matówkę z klynem :-P
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
dispar napisał/a:
miałem wszystkie oprócz ostatniej... i wsio o kant d... mozna roztłuc, daj sobie zz nimi spokój, jeśli nie chcesz na skraju nerwicy wylądować... kup oryginał asahi... ;-)
pzdr

Nie miałem wszystkich, ale gdy poszukiwałem kolejnego pierścienia trafiła mi się oryginalna sztuka ze stosownym laserowym napisem, która ustawia znaczniki zerowe obiektywu dokładnie na godzinie 6 - słownie na szóstej - cymes!:) Miałem także taką, której grubość była zbyt mała, co dawało efekt miękkiego dokręcenia - bez klepnięcia o korpus znanego z analoga. Drugą właściwością wynikającą ze zbyt malej grubości było niemożliwość zapięcia w body obiektywu z założonym pierścieniem - zatem pierw pierścień, później
obiektyw.
Po takich sensacjach zacząłem poszukiwać pewniejszego źródła, zadając jedno pytanie - jak ich pierścienie ustawiają obiektyw. Odpowiedział pan z firmy Roxen (E-Bay No117282) w Hongkongu. Na moja prośbę sprawdzono kilkanaście sztuk i oferowane przez nich pierścienie ustawiają znaczniki obiektywu pomiędzy godziną 11:55, a 12:00. Kupiłem na próbę jeden, który nie ma porównania z opisanymi wyżej.
Ustawia obiektyw na 11:58, grubość ma dokładnie taką jaka powinna być, a więc bez problemu obiektyw może być zakładany z nakręconym pierścieniem. Materiał wyrobu - mosiądz(E-Bay item No181081097897). Koszt pierścienia $7.5, koszt przesyłki 0zł słownie zero złotych, cła nie było, gdyż prawdopodobnie koszt jego naliczenia był by droższy niż wielkość należnej sumy.
Do tego zamówiona kosteczka fotoceli "SYK-3 SENSOR" działa rewelacyjnie. Bardzo zaskoczył mnie czas przesyłki - 7dni od wpłaty miałem towar w ręku, a wspomnieć należy także niezwykle uprzejmą obsługę. Zatem wiadomo gdzie kupię pierścionki do reszty moich Takumarków.
 

WhiteMan  Dołączył: 14 Lip 2012
Jako, że nie jestem pewny (w poprzednich postach pisaliście, że są jakieś chińskie podróbki z naklejką zamiast graweru, z których lecą opiłki) moglibyście mi powiedzieć, czy obydwa adaptery są oryginalne?

.......

.......

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oryginalne były stalowe.
 

WhiteMan  Dołączył: 14 Lip 2012
A dostępne są gdzieś oryginalne?


edit: link do aukcji usunięte, przepraszam za reklamę :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach