bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 425
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc425.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 10.01.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc425_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc425_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc425_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc425_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc425.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc425.zip

1. Blesso


2. errorbypixel
Nie trawię PSa więc robiona na Lr a efekty są jakie są.


3. jaerk
Zabawa z balansem bieli. Próba wyciągnięcia szczegółów z cieni i zrobienia jako tako niebieskiego nieba.


4. Kolya90


5. latarnik
To jedna z 3 wersji jakie zrobiłem.
Ale nie wiem co lepsze.
Generalnie postawiłem na skały i wyciągnięcie trochę cieni z bliższych planów.
Zdjęcie jest niezbyt ostre (chyba ciut ruszone) - nie potrafię go wyostrzyć jak należy .


6. mr.ra66it


7. powalos
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
To jest niesprawiedliwe. Jak się bawię w RAW Challenge to w chwili obróbki moje fotki wydają się w miarę w porządku. Jak zostają opublikowane na stronie razem z innymi pracami to wyglądają nędznie.

Zazwyczaj usiłuję sobie wyobrazić jak wyglądało miejsce w chwili robienia zdjęcia. Wydaje mi się, że mr.ra66it był najbliżej.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Wg mnie to wygrywa latarnik - naturalno neutralnie, przynajmniej na moim monitorze.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Jaerk napisał/a:
To jest niesprawiedliwe. Jak się bawię w RAW Challenge to w chwili obróbki moje fotki wydają się w miarę w porządku. Jak zostają opublikowane na stronie razem z innymi pracami to wyglądają nędznie.

Nie martw się, mam to samo.

Ano latarnik. Choć można by było się przyczepić koloru zieleni w cieniu.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
powalos, gdyby troszkę go ocieplił ;)
 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
zgadzam się z errorbypixel - zieleń wyszła słabo ; ale nie podjąłem się walki z nią.
Może krzywe barw składowych pozwoliły by skorygować ? Leń jestem.Jakby szło do druku....

[ Dodano: 2016-01-11, 21:31 ]
Jakby Powalos powalczył z niebieskim w cieniach i na niebie - miałby mój głos
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi się chyba podoba rozjaśniona w cieniach (przy postaciach) wersja Blesso, choć góry nieco zbyt w fiolet wpadają. Tu przyjemniej w odbiorze jest u errorbypixel.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Kolejny głos na pracę latarnika :-B
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Cienie od mr.ra66it + góry od latarnika.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
hmm, a może by ankietę robić?
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jaerk napisał/a:
To jest niesprawiedliwe. Jak się bawię w RAW Challenge to w chwili obróbki moje fotki wydają się w miarę w porządku. Jak zostają opublikowane na stronie razem z innymi pracami to wyglądają... "INACZEJ".

Dokładnie. Ja w RC bawię się długo i niemal ciągle tak właśnie mam :-D Dlatego uważam, że warto. Dopóki nie bierze się udziału, obserwowanie z "zewnątrz" wygląda zupełnie inaczej.
A co do Twojej wersji, to faktycznie tym razem chyba niezbyt udana mi się wydaje - za mało kontrastu, jakby wyblakła no i generalnie za "żółta". Trochę za dużo też wyciągania tych szczegółów, bo prawie "halo" widać na granicy gór i nieba. Dlatego w kolejnej edycji proszę o Twoją wersję bez takich "wpadek" ;-)

Jaerk napisał/a:

Zazwyczaj usiłuję sobie wyobrazić jak wyglądało miejsce w chwili robienia zdjęcia. Wydaje mi się, że mr.ra66it był najbliżej.

Chyba się zgadzam, ale... ale pomimo tego wersja 5. latarnik jakoś bardziej mi w odbiorze pasuje...

Jeszcze może inne spostrzeżenie, które u siebie też widziałem w przypadku tego RAW-a: na 700 pix bardziej pasował mi jedna wersja, a na "full" inna. Zazwyczaj tak nie bywało - co najwyżej "szczegółów" się czepiałem...

dybon napisał/a:
hmm, a może by ankietę robić?

Długo biorę udział i chyba były takie pomysły - z jakichś powodów (już nie pamiętam) nie przeszło... Osobiście wolę jednak poczytać: zarówno od strony pomysłu autora obróbki jak też innych komentujących. To IMHO bardziej "pomaga"... Choć różnie bywa z ilością osób komentujących jak i z tym, na co w komentarzach zwraca się uwagę... Zazwyczaj poszczególne wersje dość mocno się różnią... Uważam, że warto przeczytać i wiedzieć, dlaczego akurat "moja" wersja różni się na "minus"...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
dybon napisał/a:
hmm, a może by ankietę robić?

Też się nad tym zastanawiałem. Trzeba by zakładać jeden wątek z RAWem, a później drugi z ankietą, bo dodać jej po tygodniu się nie da (od razu też chyba nie). Poza tym: jaką liczbę głosów dopuścić – jeden czy tyle, ile prac nadesłano? Głosowanie jawne czy tajne? Jak długo można głosować? Możemy podyskutować nad tym, jeśli chcecie.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bakulik napisał/a:
Możemy podyskutować nad tym, jeśli chcecie.

Ja jak wyżej, czyli "nie". Wolę podyskutować i/lub poczytać opinie o zdjęciach, niż widzieć cyferki w ankiecie. W sumie drugie pierwszego nie wyklucza, ale wydaje mi się, że jeszcze bardziej ograniczy i tak niewielką w sumie liczbę "dyskusji".
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Też jestem przeciwny ankietom do RAW Challenge - ten dział ma, dzięki braku ankiet, taką fajną atmosferę dyskusji, a jakby były ankiety, to pewnie skończyło by się na krótkich, zdawkowych wpisach i informacji, że oddało się głos.
 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
Za Rafim i Hitmanem - jestem przeciw ankiecie - to dział szkoleniowo-eksperymentalny , a nie konkursowy.
Wolę przeczytać kilka uwag , podumać , wyciągnąć wnioski , niż otrzymać X głosów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach