Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ma dwa tryby, w podstawowym wszystko dzieje się za jednym naciśnięciem spustu,
po przełączeniu w tryb "focus lock", przycisk staje się jakby dwustopniowy jak w lustrzankach i można ustawić ostrość wciskając do połowy a potem przekadrować i docisnąć go do końca by zrobić zdjęcie, jeśli się go puści to nic się nie traci a dalmierz wraca do swego początkowego stanu.
Co do pomiaru światła to działa on już po lekkim dociśnięciu spustu i w zasadzie sygnalizuje tylko kiedy jest za ciemno.
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
Ja od jakiegoś czasu mam Canona AF35M... tak jak piszą jest głośny, ale zdjęcia wyszły mi świetne... bardzo ostry obiektyw...

Przykład... Kodak Profoto XL 100



[ Dodano: 2011-07-22, 18:57 ]
Eldred napisał/a:
Swoją drogą ciekawe skąd to MF w nazwie skoro af tu jest i to całkiem niezły


Co więcej, jest jeszcze Konica c35 AF... wygląda inaczej, obiektyw ma chyba ten sam, nie udało mi się tak na szybko wyszukać w necie różnic...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Anem, MF to od manual flash

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
powalos, to wersja "af" ma tylko automatyczną lampę? :-P
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
Kto wie jakie są zakresy ostrzenia dla tej Koniki c35ef3, którą wkleił powyżej wojtekk ? Kupiłem sobie taką, a nie potrafię znaleźć manuala :/
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Anem napisał/a:
Kto wie jakie są zakresy ostrzenia dla tej Koniki c35ef3, którą wkleił powyżej wojtekk ? Kupiłem sobie taką, a nie potrafię znaleźć manuala :/


Hihi, spojrzyj na pierścień ostrości od... spodu. Tam jest skala :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Anem, ten canon wygląda jak kopia mojej Koniki tylko w innej obudowie, ma takie same funkcje i przyciski nawet w tych samych miejscach,



I nawet szkło tak samo 38/2.8 :roll:
 

figureliusz  Dołączył: 31 Gru 2009
No i taki jedzie właśnie do mnie z alledrogo :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007


Beirette - malutki aparat na film 35mm, kupiony za złotówkę, w szmateksie.
Szkło E.Ludwig Meritar 45/2.9, dostępne trzy czasy migawki, z czego działa tylko 1/60 i 1/120 (bulba nie licze), ostrość ustawiana w zasadzie w ciemno na podstawie podziałki odległości na obiektywie podanych w stopach.
Wizjer tylko do kadrowania.
Ekspozycję mierzę zewnętrznym światłomierzem.
Rok produkcji 1965'.
Wrzuciłem jakiś tani film, jeśli coś z niego wyjdzie to fajnie, a jeśli nie to i tak zabawa przednia :)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
Anem, ten canon wygląda jak kopia mojej Koniki tylko w innej obudowie, ma takie same funkcje i przyciski nawet w tych samych miejscach,

Dzisiaj znalazłem w lumepexie identyczny w pełni sprawny za 10 euro :mrgreen:
Ponieważ kobiecina zamykała sklep umówiłem się z nią na jutro :-)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Eldred napisał/a:
Beirette - malutki aparat na film 35mm

Był ostatnio taki na Alle wystawiony za 30zł. Chyba nikt nie kupił.
Normalnie jesteście jak zaraza. Już trzeci tydzień sobie wmawiam, że analoga nie potrzebuję...(a cały sprzęt leży i czeka :roll: )
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Eldred, pewnie wyjdzie. Takie stare szkiela pewnie sa miekkie jak deszczowka.
Mnie najbardziej rozwalil Radionar w mojej France Solidzie AD1947.
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
wojtekk napisał/a:


Hihi, spojrzyj na pierścień ostrości od... spodu. Tam jest skala :)


Tak tak ;) pytałem zanim go dostałem :)

[ Dodano: 2011-08-06, 15:03 ]
Eldred napisał/a:
Anem, ten canon wygląda jak kopia mojej Koniki tylko w innej obudowie, ma takie same funkcje i przyciski nawet w tych samych miejscach,


Faktycznie... :) ciekawe który obiektyw lepszy... mam też Konicę c35ef3 więc będę miał porównanie...

Nabyłem też ostatnio Canona AF35M II, czyli następcę tego Canona którego wkleił powyżej Eldred. Obiektyw ma taki sam jak poprzedni, liczyłem, że będzie cichszy, ale nic z tego :)

Na Alle drogo jest bardzo podobny Nikon One Touch z obiektywem 35 f 2.8
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Na urlopie powolutku "zaliczyłem sobie" ten (m. in.) wątek i takie pytanie - analog do kieszeni.... czemu nikt nie napisał poczciwym Lomo LC-A? Czego jak czego, ale "kieszonkowości" nie sposób mu odmówić. Iso 400 max, 1/500s, niezłe (ponoć) szkiełko... Coś mi umknęło? Czy za bardzo kojarzy się z lomografią?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Robiłeś tym zdjęcia ? :evilsmile: Bo ja tak i wiem dlaczego. :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nooo. Między 12 a 18 rokiem życia. Sponton całkowity, bez nazbyt świadomych doświadczeń, musiałbym odgrzebać klisze, żeby zacząć się rozwodzić jakością sprzętu. Nie pamiętam prawie zupełnie nic. Stąd pytanie.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Fuji Instax Mini 7s mieści się w kieszeni bluzy z kapturem :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A duzy Instax w kapturze.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wszystko zależy od wielkości kaptura ;-)
Gdzieś (chyba na flickrze) widziałem zdjęcie faceta, który fotografuje dużym formatem i zamiast takiej czarnej płachty ma bluzę ze specjalnie uszytym gigantycznym kapturem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
który fotografuje dużym formatem i zamiast takiej czarnej płachty ma bluzę ze specjalnie uszytym gigantycznym kapturem.


A to fajny myk :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach