Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Grzechotnik, zgoda, ale typ jest określony więc pozostaje określenie przez doświadczonego serwisanta czy "ten typ tak ma" czy serwis z kolegą w gumę pogrywa.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Ale tutaj nie problemem jest delikatne przymknięcie tylko jej powolność i zostawanie w pozycji przymkniętej z tego co przeczytałem. Ja miałem taką w samyangu 85 i od ręki wymienili na nowy obiektyw w sklepie i tyle.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Poszukiwacz napisał/a:
Mam obiektyw wysunięty na 50mm. Używając przysłony innej niż f/2.8, nie wraca ona do pełnej dziury, ale zostaje w położeniu odpowiadającym gdzieś pomiędzy f/3.2 a f/3.5. Dopiero po ustawieniu f/7.1 lub mniejszego otworu i zainicjowaniu podglądu głębi ostrości (lub zrobieniu zdjęcia), odbija ona po tym do rzeczywistego f/2.8. Widać to patrząc w obiektyw (ułożenie listków przysłony) jak i na samych zdjęciach

Chyba jednak nie o powolność.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
No jak dla mnie to powolność, czyli zapomina wrócić :-P ale fakt nieprecyzyjne słowo.

Problemem jest zacięcie i niepełne otwarcie przysłony mimo ustalenia w pełni otwartej wartości.
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Więc tak, dzisiaj kurier przywiózł obiektyw, sklep/serwis nic z tym nie zrobił, bo jak twierdzą opisywana wada nie występuje...

Kosztów ekspertyzy nie musiałem płacić - kurier pieniędzy nie chciał, a tak umawiałem się ze sklepem że płatne będzie za pobraniem.

Cud się nie zdarzył... wada w dalszym ciągu występuje. Nagrałem dzisiaj filmik gdzie czarno na białym widać problem, uważam że jest to wystarczający dowód, dla mnie sprawa jest jasna - albo sklep miga się od odpowiedzialności albo pracują tam niekompetentni ludzie.
Zresztą pozostawiam to Wam do oceny - filmik tutaj: https://youtu.be/sF7pcWVo6KM

Filmik przesłałem także do sklepu, liczę na to że wywiążą się z umowy, w przeciwnym wypadku czeka ich sprawa sądowa oraz darmowa "reklama" w internetach :roll:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
W dalszym ciągu uważam że powinieneś skonfrontować to z serwisem który Ci podlinkowałem (zamieść link do filmiku w emailu). Jak potwierdzą ze to wada zażądaj od sklepu wymiany na egzamplarz wolny od wad (dołączając kopię emaila od serwisu) i poinformuj ich że składasz skargę do serwisu Allegro za uchylanie się od ich zobowiązań.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Poszukiwacz, na 16 mm nigdy nie będzie ,,pełnej dziury ,, . Sprawdziłem w kilku zoomach . Między innymi na Da 16-45 . Wprawdzie to inna konstrukcja ale jest stałe światło F4 . Na 16 mm listki nie są całkowicie otwarte ale zapewne wystarcza to do uzyskania względnego otworu F 4 na 16 mm . Przy 45 mm przysłona jest już całkowicie otwarta ( nie widać listków ) Tak że tym się nie ma co przejmować . Na Twoim filmiku trochę kiepsko widać problem ale moim zdaniem coś jest nie tak z koszykiem listków . Następuje jakieś zacięcie . Powodem może być zanieczyszczenie lub uszkodzenie . Ze sklepem ... marne szanse . R...x olewa klientów . Kiedyś kupiłem u nich na aukcji obiektyw którego fizycznie wcale nie posiadali a na alle . wystawili . Obiektywu nie dostałem bo podobno skończyły się u dystrybutora ... Słowo ,,przepraszam ,, nie padło . Kasę zwrócili ale już nic u nich nie kupię .
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Poszukiwacz, ewidentnie obiektyw jest niesprawny :-(
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
A jak się zachowuje w aparacie?
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Narado napisał/a:
W dalszym ciągu uważam że powinieneś skonfrontować to z serwisem który Ci podlinkowałem (zamieść link do filmiku w emailu). Jak potwierdzą ze to wada zażądaj od sklepu wymiany na egzamplarz wolny od wad (dołączając kopię emaila od serwisu) i poinformuj ich że składasz skargę do serwisu Allegro za uchylanie się od ich zobowiązań.

Zaczekam jeszcze na ustosunkowanie się sklepu do mojego wczorajszego maila, jeśli nadal będą się migać, bądź odpowiedzi nie dostanę, wtedy sięgam po cięższa działa ;-) i także skorzystam z Twojej rady.

darkduch napisał/a:
ewidentnie obiektyw jest niesprawny

Zgadza się, czyli fakty które tutaj przedstawiłem są wystarczające żeby to zrozumieć - a przynajmniej Ty to rozumiesz :-) . Zobaczymy czy ci ze sklepu też są wystarczająco kumaci...

dybon napisał/a:
A jak się zachowuje w aparacie?

Odsyłam do pierwszego postu - tam to wyjaśniłem...

Dla "energooszczędnych", zacytuję sam siebie :-P
Poszukiwacz napisał/a:
Mam obiektyw wysunięty na 50mm. Używając przysłony innej niż f/2.8, nie wraca ona do pełnej dziury, ale zostaje w położeniu odpowiadającym gdzieś pomiędzy f/3.2 a f/3.5. Dopiero po ustawieniu f/7.1 lub mniejszego otworu i zainicjowaniu podglądu głębi ostrości (lub zrobieniu zdjęcia), odbija ona po tym do rzeczywistego f/2.8. Widać to patrząc w obiektyw (ułożenie listków przysłony) jak i na samych zdjęciach.


Już to nie jest tajemnica jakiego sklepu dotyczy sprawa - nazwę i tak umieściłem w tytule filmiku na YT... Kupiłem obiektyw na allegro w sklepie RIMEX (występują tam pod nazwą RIMEX-SKLEP3). Chyba niepotrzebnie tak długo wstrzymuję się z wystawieniem im negatywa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ciekawostka bo, chyba właściciel, jest naszym forumowiczem.
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
plwk napisał/a:
To ciekawostka bo, chyba właściciel, jest naszym forumowiczem.

To w takim razie zapraszam go do dyskusji ;-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Może jak zmienisz tytuł tematu na "Dlaczego nie będę robił zakupów w RIMEX-e" to się odezwie :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
I każdy serwis napisze Ci to samo - bo takie zachowanie jest normalne.

Powolne otwieranie często nie otwiera listków do końca, dopiero energiczny ruch popychacza to załatwia.

Sterowanie przysłoną to popychacz, zamocowany do krzywki, której drugi podobny element zamocowany do niej z przeciwnej strony wchodzi w występ sterujący mechanizmem przysłony. Sam mechanizm to dwa talerzyki a pomiędzy nimi listki przysłony, (jeden jest zblokowany w korpusie a drugi się obraca). Same listki mają po po jednej stronie ośkę na której się obracają i w zależności od konstrukcji albo drugą ośkę albo otworek w który wchodzi ośka sterująca. Ruch talerzyka przymyka lub otwiera przysłonę.

Regulacja otwarcia przysłony odbywa się na dwa sposoby.
1. Położenie samego mechanizmu w korpusie głównym, jest blokowany zazwyczaj trzema śrubkami - by się do niego dobrać trzeba rozebrać obiektyw całkowicie.
(Gdyby był pierwszy przypadek - przysłona NIGDY by się nie otworzyła całkowicie albo nie przymykała do końca w zależności w którą stronę mechanizm byłby przestawiony.)

2. Regulacja położenia krzywki a tak naprawdę to przestawienie albo popychacza lub dźwigni wchodzącej w mechanizm przysłony. Tu wystarczy zdjąć bagnet.
U ciebie jest co najwyżej przypadek drugi.

Jak Ci bardzo to przeszkadza, odkręć sobie bagnet i krzyżak w dłoń, poluzuj śrubki i przesuń bolec.
I od tego bym zaczął, śrubki trzymające są zazwyczaj zabezpieczone przed odkręceniem lakierem, sprawdź czy nie odpadł a same śrubki trzymają właściwie.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Grzechotnik, zapominasz że obiektyw jest na gwarancji, to powinien zrobić serwis. Grzebanie w obiektywie to utrata gwarancji .... To przykre że polscy handlowcy cenami dogonili zachód a poziom usług pozostawili na etapie Urugwaju (nie obrażając handlowców z Urugwaju).
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Grzechotnik, czyli twierdzisz że to normalne zachowanie obiektywu, że muszę kombinować z przymykaniem do f/8 żeby otworzyć przysłonę do pełnej dziury? A kiedy wraca ona np. z f/3.5 to także normalnym jest że otworzy się do bliżej nieokreślonej wartości pomiędzy f/3.2 oraz f/3.5, a nie do pełnego f/2.8? Gratuluję "kompetencji".
Ponadto - napiszę jeszcze raz skoro Ci to umknęło. Mam obiektyw na 50mm (max tele) i przysłonę zmuszę do otwarcia do pełnej dziury - cały czas mając otwartą przysłonę do pełnej dziury odzoomuję obiektyw na 16mm (min ogniskowa), następnie wrócę na 50mm - przysłona po tej operacji znowu jest przymknięta (zacięta)... Naprawdę czytasz(?) a nie rozumiesz.

Narado napisał/a:
Może jak zmienisz tytuł tematu na "Dlaczego nie będę robił zakupów w RIMEX-e" to się odezwie :-P

"Zaktualizowałbym" nazwę tematu, ale skrypt mi już nie pozwala ;-)

Btw. Dla zainteresowanych, tu jest aukcja na której kupiłem ten felerny egzemplarz, jeszcze jest widoczna w archiwum allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=5855411085
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
To przenieś wątek do nowego tematu :-D
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Gwarancja to jedno, wysyłanie strata czasu, a towar niezgodny z umową to drugie. Człowiek kupuje
Cytat
Stan urządzenia: W 100% sprawny, szkła czyste, nieporysowane. AF działa bez zastrzeżeń. Pierścienie chodzą z prawidłowym oporem.

Sprzęt praktycznie nie nosi śladów użytkowania.
a nie obiektyw z nie do końca otwierającą się przysłoną ;-) .
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Grzechotnik napisał/a:
I każdy serwis napisze Ci to samo - bo takie zachowanie jest normalne.
Nie mogę się nadziwić czytając to co piszesz. Z Twoich postów wynika że od lat naprawiłeś bardzo dużo obiektywów i kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że przysłona nie działa prawidłowo. Dla mnie to jest ewidentna wada.
Grzechotnik napisał/a:
Powolne otwieranie często nie otwiera listków do końca, dopiero energiczny ruch popychacza to załatwia.
Wnioskuję że nie wiesz jak to działa. Popychacz w korpusie w stanie spoczynku zapewnia pełne otwarcie przysłony, W momencie robienia zdjęcia popychacz cofa się do zadanej wartości a przysłona musi za nim nadążyć wykorzystując siłę sprężyny wbudowanej w obiektyw. Jeśli nie robi tego za każdym razem, w 100% to jest to wada. Koniec, kropka!

 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Mam odpowiedź ze sklepu, przesłali filmik do serwisu Apollo a ten prosi o ponowne przesłanie do nich obiektywu... chyba teraz do nich dotarło ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach