bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 428
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc428.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 31.01.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc428_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc428_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc428_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc428_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc428.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc428.zip

1. izbkp


2. mr.ra66it
Całość obróbki w RT 4.2.510.


3. rafi
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
próbowałem zmierzyć się z tym zdjęciem, ale nie mogłem wbić się w klimat. a najbardziej mnie denerwowały zielenie i fiolety na chodniku i drodze oraz otoczki lampek

Wg. mnie najlepiej mr.ra66it chociaż BW jest pewną ucieczką,

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Próbowałem się domyślić, skąd te przebarwienia i takie kolory, żeby próbować się ich pozbyć, ale nic się nie udało... Może z jakichś powodów mniej więcej takie faktycznie były? Ostatecznie się "pogodziłem" z kolorystyką. No prawie się pogodziłem, bo jednak starałem się, aby niebo nie było za ostro pomarańczowe , a asfalt nie za zielony...

No i co zrobić z lampkami na drzewie? Ostatecznie, jak chyba widać(?), starałem się je i ich światło wyeksponować.
Wahałem się między wersją wysłaną, a nieco bardziej - tak mi się mi się przynajmniej wydawało - zrównoważoną kolorystycznie, którą zamieszczam poniżej.

 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
Uzyskałem efekt podobny do Rafiego -ale uznałem , że nie poradziłem sobie z barwami świateł . B/W to jedyny lek na klika świateł o różnej temperaturze.
Werdykt - wszyscy polegli w tym starciu.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
latarnik napisał/a:
Werdykt - wszyscy polegli w tym starciu.

Pozwolę sobie się nie zgodzić - nikt nie poległ ;-) Z powodu kryterium oczywiście. Kryterium w kategorii "poległ" jest dla mnie porównanie jpga z puszki z uzyskanym efektem wołania RAW (przy ustalonych zasadach). Nie poległ moim zdaniem nikt, ponieważ uważam, że każda z zaprezentowanych wersji jest jednak "lepsza" niż oryginał (podgląd jpg z puszki) - to właśnie jest zadaniem/wyzwaniem w RC. Chyba, że Twoim zdaniem najlepszy jest ten "oryginał" - oczywiście tak też można oceniać, gdyż gustów w sumie więcej niż uczestników ;-)
Natomiast, tak przy okazji, moim zdaniem spora część uczestników poległa w poprzedniej edycji przy rc427 - tam "oryginał" był w mojej opinii lepszy od chyba większości nadesłanych propozycji.

 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Uliczka na Bielanach. Zdjęcie popełnione w trakcie nieplanowanego spaceru. Ciekaw byłem jak będzie wyglądać połączenie lampek LED z latarniami gazowymi... ;-)
Kolory dziwne ponieważ... Na niebie typowa w mieście poświata od lamp sodowych. Latarnie gazowe, które dają dość mało światła. Do tego lampki o barwie zbliżonej do bieli wcale nie świeciły dużo jaśniej niż latarnie. Odwilż. Mrok i półmrok. Przebarwienia w kilku miejscach (m.in. pod latarnią z prawej strony) to po prostu bliki (Tokina AT-X 20-35mm Pro F2.8 jest bardzo wrażliwa na boczne i czołowe światło).
Pierwotnie obrabiałem w PSE i miałem problem z usunięciem przebarwień widocznych na lampkach. W RT udało mi to znacznie lepiej.
Gratuluję uczestnikom, którzy zmierzyli się z wyzwaniem. :-B
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Trzeba się szykować na rc429 piękny obrazek :) w rc427 bałem się że wiatrak spadnie na das auto

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach