dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Obiektywy od Feda, Kieva i Zorki do Bessy
Czysto hipotetyczne pytanie.

Czy wszystkie stare rosyjskie obiektywy da rade podpiac do Bessy (np. R3A) przy zastosowaniu przejsciowki Leica M bagnet > gwint M39?

Wiem, ze niektore jupietery da rade. Ale co z reszta?

Ktore z tych obiektywow maja przyzwoita jakosc?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie mozna 35ki, 28ki i 20. Wszystkie wzwyz tak.

Swietny jest Jupiter 50/2 i 50/1.5 , Industar L/D 55/2.8 (ze szklem lantanowym) wrecz legendarny (niestety, moje doswiadczenia tego nie potwierdzaja ;-) no ale wiadomo jak to u ruskich - wszystko kwestia egzemplarza)

[ Dodano: 2007-06-10, 20:41 ]
aha - przejrzyj sobie rangefinderforum.com , dzial ruskich korpusow - mozna wygrzebac swietne testy....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Hmm... najs :->

Danke!

[ Dodano: 2007-06-10, 21:56 ]
Heh... cos takiego znalazlem:




a
R3A + Jupiter-9@f/2

Podoba mi sie! :->
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Swietny jest Jupiter 50/2
Mi sie bardzo podobal bokeh z Jupitera 50/2. Po wszystkich legendach jakie uslyszalem, bylem dosc rozczarowany Jupiterem 35 - no ale bydle tak ladnie wyglada, ze az chce sie go miec ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Mi sie bardzo podobal bokeh z Jupitera 50/2.

A mi jeszcze to, ze jest czarny :-> Ale na Allegro cisza, a na j** tylko od ruskich po 25$.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
A mi jeszcze to, ze jest czarny :-> Ale na Allegro cisza,
poszukaj z jakims fedem albo pozna zorka, moze wyjsc nawet taniej, a bedziesz mial zapasowe body do tej bessy jak juz ja kupisz ;-) .

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
poszukaj z jakims fedem albo pozna zorka

Dzieki, rozejrze sie :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A potem zanies ja do przesmarowania, wyregulowania i wyslij mi. :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
A potem zanies ja do przesmarowania, wyregulowania i wyslij mi. :mrgreen:

Spoko. To bedzie kosztowac trzy odbitki A3+ z Twojej kolekcji :-P

[ Dodano: 2007-06-10, 22:52 ]


Pokićkany ten bokeh, a na tym drugim zdjeciu co pokazal Alkos, to juz jakis kompletny odjazd :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Spoko. To bedzie kosztowac trzy odbitki A3+ z Twojej kolekcji


A3+ to chyba z Alka. :-P


... a A4 na Hahnemühle Photo Rag 308gsm , pigmentem Lysona mogą być? :-D

[ Dodano: 2007-06-10, 22:00 ]
dan napisał/a:
Pokićkany ten bokeh,


Hej, dan, czyje to zdjecie z tym Jamesem Joycem? Ta rzezba siedzi 5min drogi ode mnie ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
... a A4 na Hahnemühle Photo Rag 308gsm , pigmentem Lysona mogą być? :-D

Jasne!

(ok, spadam na Allegro szukac jakiejs zorki/feda za 19 zl :mrgreen: :-P )

[ Dodano: 2007-06-10, 23:02 ]
alkos napisał/a:
Hej, dan, czyje to zdjecie z tym Jamesem Joycem? Ta rzezba siedzi 5min drogi ode mnie ;-)

To w Dublinie, ale na Flikrze stoi: "Patrick Kavanagh, Irish poet"

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
To w Dublinie, ale na Flikrze stoi: "Patrick Kavanagh, Irish poet"


Hmmm... moze to i Kavanagh! Myslalem ze jego imienia jest tylko lawka obok... Ale i tak wszyscy mysla, ze to Joyce ;-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Jupiter 9 jest świetny używam w zorce :D
Jupiter 8 50/2 niby nic, i bardzo niedoceniane szkło ale zoabczcie jake fotki zrobiłem nim i dynaxem.









Tak z ciekawości próbowałeś tam jupitera 12 podłączyć tego z mocno cofnięta soczewką tylna.
Spotkałem się z różnymi opiniami mówiacymi że da się, natomast inne źródła twierdziły że się nie mieści.

Dan co do bokehu to taki tez mam ma mamiyi, a canon 50/1.4 ma nieco lepszy. Przyznam że z czasem coraz bardziej mnie ciekawi SMC-M 50/1.4
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No jak ja sie ciesze, ze mozna jeszcze znalezc dobre szkla za grosze :-)

Szkoda, ze zorki nie maja swiatlomierza...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
W sanki można wsadzić.



Tylko że zorki maja wizjer bez jakiej kolwiek podziałki. I robisz w sumie na czuja. Ustawić ostrość/nastawić aparat/potem spojrzeć przez celownik no sam nie wiem przy jakiejś szybszej akcji raczej odpada. Dlatego też od jakiegoś czasu interesuje się bessa R ona ma super wizjer z ramkami. Tylko czytałem że jupiter 12 nie włazi a ja to szkło lubię :roll:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Istreed napisał/a:
W sanki można wsadzić.

Obrazek

Bywa na allegro?

Istreed napisał/a:
Tylko że zorki maja wizjer bez jakiej kolwiek podziałki. I robisz w sumie na czuja. Ustawić ostrość/nastawić aparat/potem spojrzeć przez celownik no sam nie wiem przy jakiejś szybszej akcji raczej odpada.

Zaraz zaraz - do J-8 z zorka chyba nie trzeba celownika, prawda?

Istreed napisał/a:
Dlatego też od jakiegoś czasu interesuje się bessa R ona ma super wizjer z ramkami. Tylko czytałem że jupiter 12 nie włazi a ja to szkło lubię :roll:

Heh... no ja wlasnie do Bessy sie przymierzam :-) W wakacje powinna byc.

Wlasciwie po to ten watek zalozylem ;-) Bo na Besse + jakies szklo CV by mi nie styknelo.

12 wchodzi, ale mozna migawke uszkodzic, bo zostaje jakis milimetrowy odstep od niej. Tak wyczytalem na rangefinderforum.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Zaraz zaraz - do J-8 z zorka chyba nie trzeba celownika, prawda?


Ni, masz rowno to co widzisz. I to 1:1 :-D
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Nie do końca bo jak spojrzysz w bok, mocno w bok to widzisz jakby więcej przynajmniej w 4 nie wiem jak w inkszych.

Wracając do J12.
Nie dziwie się ze można popsuć bessę, on w końcu tygląda tak.





Zdjęcia robi nawet niezłe, chodź przyznam że ostatnimi czasy idea lustra bardziej mi się spodobała ;) Ostatnio na Feda 5 się zapatrywałem bo ma siwatlomierz, ale okazało się ze migawka realizuje czasy max do 1/500 a to by oznaczało wpuszczenie się w 2 wynalazek ala hi-matic 7sII więc odpuściłem i zostałem przy zoreczce. Jedno trzeba jej przyznać te aparaty są bardzo solidne :mrgreen: A naprawy są stosunkowo mało kłopotliwe :mrgreen:

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Nie do końca bo jak spojrzysz w bok, mocno w bok to widzisz jakby więcej przynajmniej w 4 nie wiem jak w inkszych.


No tak, ale z grubsza jest to 50mm.

A 1:1 to mi chodzilo o powiekszenie, czyli odwzorowanie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach