dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Super, jak sie czlowiek postara, to go kupi.

Pytanie, czy nie bedzie sie obchodzil z nim jak z jajkiem?... Hmm...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat

Pytanie, czy nie bedzie sie obchodzil z nim jak z jajkiem?... Hmm...


A po co? Ja lubie, zeby rzeczy byly "moje", poobrapywane, nadszarpniete, z felerkiem ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A mnie wkurza to, ze rzeczy sie zuzywaja :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A mnie wkurza to, ze rzeczy sie zuzywaja


A niech sie zuzywaja, byle sie nie psuly :-) Ot- dewiza leicy, nie?

http://www.cameraquest.com/LeicaM4G.htm

Widziales kiedys zeby perforacja odbila sie na plytce dociskowej? :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
http://www.cameraquest.com/LeicaM4G.htm

Widziales kiedys zeby perforacja odbila sie na plytce dociskowej? :-P

LOL, to Leica tego narwanca Winogranda, co trzy filmy na dzien trzepal :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
LOL, to Leica tego narwanca Winogranda, co trzy filmy na dzien trzepal


hmmm... no to jeszcze dwa... :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja pozostaję przy rolce dziennie, więcej to póki co niezdrowo. Ale ostatnio i tak nie mam czasu i wychodzi 2 rolki na 7 dni :evil: Nie mam czasu [ale cyfra zupełnie w odstawkę poszła]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
ja pozostaję przy rolce dziennie, więcej to póki co niezdrowo. Ale ostatnio i tak nie mam czasu i wychodzi 2 rolki na 7 dni :evil: Nie mam czasu


Tref, ty sie wyspij :-) To nie sport, zreszta matematyka troche szwankuje, skoro 7=2... :-D :-P

(rolka dziennie przez caly tydzien, z wywolaniem i skanowaniem, wykonczy kazdego po miesiacu. Chyba ze sie pracuje tak jak ja, 18 godzin w tygodniu ;-) Ale tego to juz moze lepsza polowa nie wytrzymac ;-) )
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Bessa dlatego jest niezła jak juz wcześniej pisałem zoabcz sobie porównanko z Lieca.
http://www.cameraquest.com/voigrf.htm
Wizjerek tez 1 klasa. Odnosze dziwne wrazenie ze Zeiss ikon jakis taki duzy jest.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A mi sie wydaje, ze Ikon jest mniejszy niz Leiki i Bessy.

Na rangefinderforum.com jest sporo ludzi, ktorzy maja rozne bessy, ikony, leiki i w porownaniach pisza, ze Bessa mimo ze jest dopracowana, to jednak widocznie ustepuje drozszym konkurentom. Poza tym ma niezbyt piekne proporcje. Ikon to rzeczywiscie bardzo wysmakowany dizajn. Podobno ma tez najpiekniejszy obraz w wizjerze.

Dodatkowo R-ka to starszy model, z dosc glosna migawka i mala baza dalmierza. Co innego nowsze sprzety... W R3A wizjer ma powiekszenie x1.0, umozliwia kadrowanie z otwartymi oczami (tzw. plywajace ramki) i posiadacze pisza o nim "just amazing".

Na pewno w swojej klasie cenowej bessy nie maja konkurencji.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Icon zrecenzowany jest w Foto 2/2007. Wymiary: 138x78x32.
Cztery strony tekstu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Bessa dlatego jest niezła jak juz wcześniej pisałem zoabcz sobie porównanko z Lieca.


Trzymales ja w rekach? Wersja R to taka troche klasa Minolty X-300 ... plasticzane, skrzypiace nieco... Co do nowszych - sie nie wypowiem. Ale niezbyt mi sie, szczerze, podobaja, a na tyle prozny jestem ze jest to dla mnie wazne :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Tref, ty sie wyspij :-) To nie sport, zreszta matematyka troche szwankuje, skoro 7=2... :-D :-P
od 36 godzin liczy za mnie maszyna, mam dosc, bo mi się komórki tabelek zlewają.
Ciemniować mogę co wieczór, zdjęcia mogę robić też każdego dnia, tylko skanowania nie znoszę.
Ale masz rację, taka ilość może wykonczyć. Jak napisałem problemu nie mam, bo teraz robię duzo mniej z braku czasu, ale jak tylko będę już mógł...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Na X-300 bym nie psioczył. Ostatnio maiłem ostre zdziwko jak zoabczyłem jak ona naświetla :shock:
Pozatym ciezko jest porownywac leice do bessy to troche nie ta polka cenowa.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Istreed napisał/a:
Pozatym ciezko jest porownywac leice do bessy to troche nie ta polka cenowa.

Sam podeslales link do porownania :-P :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Wymiarów, bo akurat obie był na 1 zdjęciu ;P
Nie chodziło mi o materiały migawkę itp. Chodź o tym też słyszałem.
W sumie to ostatnimi czasy poluję bardziej na 35mm do KXa jakoś ta ogniskowa mi odpowiada.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Rozumiem :-)

[ Dodano: 2007-06-14, 14:27 ]
Istreed napisał/a:
W sumie to ostatnimi czasy poluję bardziej na 35mm do KXa jakoś ta ogniskowa mi odpowiada.

Spinner mial do sprzedania.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
@!(@*~&@~!~# :-P
Poza tym Spinner mnie nie lubi ;-)
Ale teraz chemia przyjdzie mi do ciemni, nastawie RFy na sprzedaż to może coś skapnie w sam raz na 35 :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Ostatnio maiłem ostre zdziwko jak zoabczyłem jak ona naświetla


No dobra, byle kompakt dobrze naswietla. Ale wykonanie ma badziewne...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alkos, macalem Canona P i "7". Na szczescie nie "wzielo" mnie. Co innego mi chodzi po glowie, ale napisze, jak bede mial. Na razie koncentruje sie na dzieciaku, ktory zawita jutro do domu, wiec bede mial co robic ( oczywiscie zdjecia!!!). A potemzajme sie kompletowaniem Contaksa, a pozniej............ czyms innym :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach