Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Nowy temat to sobie pomyślałem że może jest jakaś promocja na to szkło :mrgreen:
Na amerykańskim amazonie ceny w miarę przyjemne (jak doliczą podatek i cło to już niekoniecznie), na europejskim niestety już nie za bardzo.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mam kilka fotek z okresu świąteczno-noworocznego. Świetna spacerówka - mała i lekka (stosunkowo) i można wszyyystko ogarnąć :)
Niestety zdjęć jeszcze nigdzie nie zamieściłem. Jeśli jutro się zmotywuje to wrzucę coś na forum.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
Przejrzałem trochę fotek z niego w sieci i pobawiłem się w ich prostowanie pod kątem tego czy dało by się zastąpić jednym szkiełkiem fisza i UWA.
Da się, zwłaszcza, że długi koniec wygląda w miarę normalnie, a te 17mm i tak jest bardzo szerokie.

Tu masz nieprostowany długi koniec:



A tu przykład prostowania 10mm:



WuWu84 napisał/a:
O ile olanie przez tokine także w tym szkle korekcji CA nie jest jeszcze dużym problemem, to jednak jego podatność na purple fringing ostatecznie mnie zniechęciła.
To nie jest konstrukcja Tokiny, tylko Pentaksa - Tokina użyła ich projektu. To raz. Dwa, PF widoczny jest głównie w rogach , a w LR dość łatwo się go pozbyć - nigdy nie był dla mnie problemem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso napisał/a:
Kryje to jakoś FF?
Niespecjalnie - trzebaby urżnąć osłonę i byłoby od biedy prawie coś jak kołowe FE na szerokim i diagonalne na długim... ;-)

[ Dodano: 2016-02-04, 01:01 ]
Tu masz przykłady:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jaad75, porównywałeś może z 12-24 jakiej ogniskowej odpowiada mniej więcej 10 mm z tego fisza po wyprostowaniu w LR?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WuWu84, nie porównywałem prostowanego 10mm, ale 17mm bez prostowania widzi wyraźnie szerzej, niż rektilinearne 12mm.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jaad75 napisał/a:
17mm bez prostowania widzi wyraźnie szerzej, niż rektilinearne 12mm.


:shock: - to gdzie czai się oszustwo?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Właśnie w odmiennej projekcji :-)
Ciekawe jak wypadłoby porównanie 17mm z fisza z 10mm z Sigmy, która w narożnikach daje przerysowania dość karykaturalne. Miałem na chwilę zapięte oba ww. szkła, niestety tylko na parę chwil i nie jednocześnie.
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
dzieki wielkie za odpowiedz, czyli jest kilku uzytkowników tego szkiełka, coraz bardziej mnie ono przekonuje :)

WuWu84, ja mam tego tamrona i cóz, masz wielką racje, są ujęcia,że jestem bardzo z niego zadowolona,a sa takie gdzie płakac się chce...ale cena w tym przypadku nie uczynila cudów ;)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
mondey, 70-300 ma swoje ograniczenia, ale chociaż kupiłem go jako pierwszego i najtańszego z moich tamronów (miałem jeszcze 17-50 i 10-24) to sprzedałem go jako ostatniego z tej trójki :) Sporo fajnych okazów z niego ustrzeliłem, a na śrubokręcie z K-7 zostawiał daleko w tyle SDMy i HSMy ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Czy byłby ktoś tak dobry i rzucił okiem na ten link:
http://www.amazon.com/s/r...C5+ED+FISH+EYE+





Czy te dwa obiektywy czymś się różnią oprócz ceny?
Nie znam angielskiego prawie w ogóle a translator niczego nie wyjaśnia

Obiektyw po lewej:
Nowe 17 ofert od 299$


Obiektyw po prawej:
Nowe 10 ofert od 377$

O co tu chodzi?
Z jednego obiektywu zrobili dwie grupy przez pomyłkę czy... ?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ten obiektyw istnieje tylko w jednej wersji (nie licząc tej z napisem Samsung ;-) )
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jedrus68 napisał/a:
Sid Gotama, Wszystko jak za darmo w porównaniu z tym: http://www.euro.com.pl/ob...-fish-eye.bhtml
:-D

Jeszcze niedawno był za około 1800 zł :shock:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Kogoś chyba Bozia opuściła z tymi cenami :cry:
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Ten droższy w komplecie ma dekielek na bagnet :evil:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Od dawna wiadomo że droższy robi lepsze zdjęcia.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Kuba Nowak napisał/a:
Kogoś chyba Bozia opuściła z tymi cenami :cry:


Ja podejrzewam że ma to związek z premierą K-1, o tym że DA nie jest pod FF nie koniecznie muszą wiedzieć a wiadomo że rybie oko kosztować musi :-P
Kupowałem u nich K5II, sprzedawcy mało żyła na czole nie pękła gdy powiedziałem że chcę zamówić Ka pięć dwójkę pentaxa... y... ale to jest laserowa czy atramentowa... bo znaleźć nie mogę?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sid Gotama napisał/a:
o tym że DA nie jest pod FF nie koniecznie muszą wiedzieć a wiadomo że rybie oko kosztować musi :-P
DA10-17, może być używany jako diagonalny, pelnoklatkowy fisheye na 15mm.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
jaad75 napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
o tym że DA nie jest pod FF nie koniecznie muszą wiedzieć a wiadomo że rybie oko kosztować musi :-P
DA10-17, może być używany jako diagonalny, pelnoklatkowy fisheye na 15mm.


Musiałem sprawdzić co znaczy diagonalny :oops:

Tylko co to zmienia?
Podejrzewam że w .de też można go tak wykorzystać :mrgreen: a mimo to cena 360 Euro.

Nie wiem czy ta cena to przez chciwość czy głupotę, rybie oko raczej nie kupuje się jako pierwszy obiektyw więc po ten obiektyw sięgną raczej osoby które już jakieś do czynienia z Pentaxem miały i trzeba by domniemywać że na internecie też mogą potrafić znaleźć informację.
Więc dla kogo jest ta oferta?
Jakoś nie mogę sobie tego potencjalnego klienta który kupuje ten obiektyw z przebitką ponad dwa razy wyobrazić.

Tak troszkę wylewam żale ale wkurzają mnie jęki sprzedawców że im handel nie idzie bo ludzie wolą przez internet kupować.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jakby kogo interesowało - macałem dzisiaj tego 10-17 z lombardu w Wawie. Stan - obiektyw był używany, to widać, miejscami braki farby na metalowym (!!! - sic! - byłem zaskoczony) korpusie zooma, w łapach czyichś też leżał sporo. Przednia soczewa wydaję się być bez uszkodzeń, trzeba tylko ją przeczyścić czymś miękkim. Pokrowiec na nitach też ma braki farby - generalnie szkło parę klatek zrobiło.
Pytanie - czy to normalne, że w tym szkle, jak pokręcę pierścieniem ostrości, to z tyłu nie kręci mi się śrubokręt, a po zapięciu do korpusu AF śmiga normalnie???

Dwa zdjęcia, jakby kto chciał zerknąć:
https://db.tt/CWjpmnF8

Celowałem na tabelę z cechami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach