wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
90 jest fantastyczna.
sama pracuje bardzo ładnie:

z TC też nie wykazuje problemu:

Uwaga na zdjęciach podany f/ jest z jeszcze niepoprawnie pracującym adapterem - zawyżał z 2.5 na 4 tak więc od wszystkiego trzeba odjąć.
jeśli chodzi o 300mm
bardzo ładnie pracuje w warunkach eventowych.
na wolnym powietrzu z TC... wole założyć 90 i podejść :)
60B z TC (bez osłony przeciwsłonecznej ale z filtrem UV):
na pełnej dziurze:

lekko przymknięte:

i pod światło:


Więcej zdjęć tu
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
To obiektyw zaprojektowany przez Pana, który zaprojektował Tamrona 105 i Pentax 77.
Te szkła cały czas opierają się coraz większym rozdzielczościom matryc pomimo, że mają blisko 50 lat.
Nawet AF conventer nie przeszkadza...
A kolory?
Już wiesz :)
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
90 jest zbudowana jak czołg. pierwszy obiektyw przy którym front się wysuwa i jestem pewien że ten "wysów" nie będzie się bujał.
miałem Tamron 90 2.8 AF i sprzedałem kolega bardzo się ucieszył mnie przestało rzucać w przód i tył przy ostrzeniu. Poza tym był plastikowy.
Ostrość z Adapterem dobrze widać na tym zdjęciu:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Dla kogoś kto potrafi ostrzyć manualnie to te obiektywy Tamrona to skarb.
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
w 90/ 2.5 bokeh troche słabnie t.z. jak dla mnie mniej magiczny sie robi z 1,7xAF
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
idąc po kolei. 90 Jest naprawdę bardzo ok.
Minus SR ma tylko ustawienie 85mm lub 100mm.
Nadaje się całkiem nieźle do reporterki, bo jak się okazuje w zakresie >2m ruch jest niewielki ale wystarczający.
p.s. Exif podaje błędną przysłonę bo mam adapter co pokazuje od f/4

z AF adapterem też daje ładny obrazek.
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
mi też czasem pokazuje 4 a jak docisnę adapter to 2,4
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Bum: coś z pleneru
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Grzechotnik napisał/a:
Pamiętaj też, że były dwa dedykowane konwertery do tego Tamrona.
- Jeden, znacznie rzadszy był faktycznym konwerterem x2,
- Drugi wcale nie był konwerterem a zwykłym pierścieniem pośrednim. Skalę 1:1 uzyskuje się już z pierścieniem wielkości około 35mm.

Podłączę sie do tematu, jako że zakupiłem niedawno 90 f/2.5 (52BB), pozostaję z ciężkim wyborem czy tuba 018f czy lepszy konwerter 01f (szczególnie z tych 2 opcji, która lepsza? Niby telekonwentery obniżają jakość) , czy może po prostu z braku dostępności 018f zakupić jakiś telekonwerter np Tokine z przeniesieniem przysłony i wymontować z niego soczewki (chociaż o tokinie przeczytałem dobre opinie, jednak nie jest to dedykowany telekonwerter, stąd pomysł by wykorzystać go jako rurę). Jak ma się to do uzyskanej jakości obrazu? W linku poniżej użytkownik porównuje właściwości tokiny i tamrona 01f
https://www.pentaxforums....mc-doubler.html
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
smigacz74 napisał/a:

Podłączę sie do tematu, jako że zakupiłem niedawno 90 f/2.5 (52BB), pozostaję z ciężkim wyborem czy tuba 018f czy lepszy konwerter 01f (szczególnie z tych 2 opcji, która lepsza? Niby telekonwentery obniżają jakość) , czy może po prostu z braku dostępności 018f zakupić jakiś telekonwerter np Tokine z przeniesieniem przysłony i wymontować z niego soczewki (chociaż o tokinie przeczytałem dobre opinie, jednak nie jest to dedykowany telekonwerter, stąd pomysł by wykorzystać go jako rurę). Jak ma się to do uzyskanej jakości obrazu? W linku poniżej użytkownik porównuje właściwości tokiny i tamrona 01f
https://www.pentaxforums....mc-doubler.html

Ja dokupiłem za jakieś grosze TC x2 Adaptallowy działało spoko dając zestaw 1:1. ale w sumie cały zestaw sprzedałem :) bo makro to jednak nie moja dziedzina. A jak coś to częściej biorę DFA 50mm macro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach