rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Nikon D500
Nikon wypuszcza nowy korpusik APSC. Specyfikacja wygląda obiecująco a jak wyjdzie w praktyce to się okaże, niemniej D500 może troszkę namieszać szczególnie canonierom bo konkurenta dla niego nie mają.
Specyfikacja w linku poniżej
specyfikacja D500
Cena ok 10000zł. (W USA ma kosztować 2000$).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
APS-C dla profi, następca nieodżałowanego D300, konkurent dla C7DM2. Może być, ale i tak sobie nie kupię.

 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Wychodzi na to, że aps-c nie umiera i ma się nadzwyczaj dobrze. Korpus zapowiada się świetnie. Będzie tańszą alternatywą lub jako "backup" dla D5. Na największe słowa uznania zasługuje rozmieszczenie i pokrycie kadru punktami AF. Wygląda to na prawdę super.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Mi tam najbardziej podoba się strategia wprowadzania na rynek: najpierw cicho sza, ani pary z ust, nagle - bam! To jest nasz nowy aparat, tak wygląda a taką ma specyfikację, za miesiąc będzie w sklepach, proszę bardzo, tam jest koniec kolejki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz napisał/a:
Mi tam najbardziej podoba się strategia wprowadzania na rynek: najpierw cicho sza, ani pary z ust, nagle - bam!

Prawie jak Pentax z FuFu.
szybkiparowoz napisał/a:
proszę bardzo, tam jest koniec kolejki

A ten olej to ma chlapać bo jak się nie smaruje to się nie jedzie.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Enzo napisał/a:
A ten olej to ma chlapać bo jak się nie smaruje to się nie jedzie.

Dokładnie tak! Zresztą to uszczelniany korpus, więc koszuli nie pobrudzi.

[ Dodano: 2016-02-11, 15:22 ]
Enzo napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
Mi tam najbardziej podoba się strategia wprowadzania na rynek: najpierw cicho sza, ani pary z ust, nagle - bam!

Prawie jak Pentax z FuFu.

O, właśnie miałem pytać czy wam to czegoś nie przypomina.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
rabbitzzz na razie to przesunęli dostawy - czyżby znowu defekty? :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
szybkiparowoz napisał/a:
O, właśnie miałem pytać czy wam to czegoś nie przypomina.

Żarty jakieś? Premiera D500 bynajmniej nie przypomina półrocznego obwożenia makiety z drukarki 3D :-/
 
rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Niby na jakiejś chińskiej stronie pisze że soft poprawiają. Ale co sie dzieje naprawde? Tylko goście z N wiedzą.
Makieta to to nie jest bo już goście z optycznych mieli to ustrojstwo w łapach wiec działa
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
rabbitzzz, piszą, że niedocenili popytu... A soft poprawiają do D5, bo się niektórym ograniczenie 4K do 3 minut, przy zapisie na karcie, nie spodobało.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Do kręcenia filmów służą kamery a do fotografii aparaty fotograficzne.
Producenci chcą mieć klientów to dają filmowanie.
Kto filmuje to grzeje matrycę a jak grzeje...
Cóż, traci piksele, tak sobie umierają to tu to tam.
Mapowanie pomaga ale pikseli i tak już nie ma i nie będzie.

Jak coś jest do wszystkiego to wszyscy wiemy do czego jest.
Mylę się?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ciekawe rzeczy opowiadasz...
Jak mniemam nie masz najmniejszego pojęcia o tym, jaką rewolucję w świecie filmu zrobiły filmujące DSLRy/bezlusterkowce.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
fanmario oj filmujący gh4 lub staroszkolni siedzący na 5d MK II zjedliby Cię w pół minuty
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Dały nam możliwość kręcenia kilkuminutowych filmów na świetnych matrycach.
Nic ponad to.
Co jaki czas filmujący DSLR sprawdzają matrycę?
Na filmach nie widać ale jak zacznie się crop(ić).
Sony wyraźnie zaznaczyło, które FF nadaje się do filmowania .
Tam pikseli nie tylko nie dodali a obcięli chłodzenie dorzucili gratis.
Chcesz dobić swoje lustro to kręć filmy.

Wiem, że by zjedli i się tu zaraz zacznie :)

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
fanmario, dały możliwość kręcenia dużymi matrycami za ułamek kwoty, którą trzeba było zapłacić za kamery dysponujące takimi i wymusiły spadek cen tych ostatnich. De facto sprowadziły pod strzechy możliwości dostępne niegdyś tylko dla nielicznych.

[ Dodano: 2016-02-12, 00:58 ]
fanmario napisał/a:
Co jaki czas filmujący DSLR sprawdzają matrycę?
Na filmach nie widać ale jak zacznie się crop(ić).
Wręcz przeciwnie, to właśnie na filmach widać dość szybko.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
jaad75 napisał/a:
Wręcz przeciwnie, to właśnie na filmach widać dość szybko.

Ja nie kręcę, zdarzało się ale sporadycznie.
To nie wiem, wiem, że chłodzenie matrycy to podstawa stąd ograniczenia zdjęć seryjnych.
Tu nie mówię o seryjnych zdjęciach z kłapaniem lustrem czy ze zbyt małym buforem do zapisu.
4K stawia poważne wymagania i kompakty sobie radzą często lepiej niż DLSR.
Rozdzielczość matryc podobna.
Dlaczego?

To moje spostrzeżenia a jak się mylę to wyprowadźcie mnie na prostą, ale jak macie podobne spostrzeżenia lub inne to się podzielcie.
Oby nie było jak z lampą Zepter.
link

Od żarówek po telewizory, lodówki, pralki aż po kremy do powiek ( nie używam) sprzedaje nam się...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ponieważ 4K to tylko i wyłącznie marketing. Przynajmniej na chwilę obecną. Skąd teza, że kompakty radzą sobie lepiej od DSLR?
Sony zaznaczyło które aparaty są bardziej filmowe, ale to nie ma nic wspólnego z rozdzielczością, czy "trwałością" matryc.
Proszę Cię - dokształć się, zanim zaczniesz polemizować.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
fanmario napisał/a:
To nie wiem, wiem, że chłodzenie matrycy to podstawa stąd ograniczenia zdjęć seryjnych.
Że jak? Kto Ci ogranicza serię czymś innym, niż buforem, mechaniką i szybkością czytania matrycy/możliwościami przetwarzania procesora?
fanmario napisał/a:
4K stawia poważne wymagania i kompakty sobie radzą często lepiej niż DLSR.
Rozdzielczość matryc podobna.
Choćby konstrukcja matryc nieco inna.
fanmario napisał/a:
Oby nie było jak z lampą Zepter.
link
Ale gdzie tu widzisz analogię?
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Michu napisał/a:
4K to tylko i wyłącznie marketing. Przynajmniej na chwilę obecną.

Chyba żartujesz?
Panowie z Panasonica mogliby powiedzieć:
Michu napisał/a:
dokształć się, zanim zaczniesz polemizować

:mrgreen:

Ale na poważnie - 4K to obecnie jedna z bardziej istotnych kwestii. Ignorowanie rynku video jest głupie, tam obecnie są dużo większe pieniądze niż w foto, dużo większe perspektywy. Myślisz, że dlaczego GH4 zdominował youtubowe kręcenie? Bo chyba nie ceną... ;-) To jest bardzo dynamiczna branża, 4K to teraz standard i must have dla każdego poważnie traktującego to zajęcie. A że zarobki przy tym potrafią być całkiem przyjemne, nawet dla średnio popularnych twórców to inwestycja w sprzęt zazwyczaj szybciej się zwraca niż przy fotografii.
 
rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Oj Panowie. Przecież filmy w aparacie to po prostu miły dodatek. Czysty marketing nic wiecej. Po prostu firmy obserwują czego klient potrzebuje lub z czego korzysta. Wiele osób ma smarfony i robi nimi zdjecia lub kręci filmy. Dlaczego? Bo ma urządzenie pod ręką i jak może to używa. To samo w aparatach. Trzymasz aparat w reku i zamiast sięgać do kieszeni lub torebki/plecaka wciskasz guzik i jedziesz. Masz przy tym zoom i lepszą jakość optyki, lepszą matrycę.
Sam mam 2 aparaty z możliwością kręcenia filmów i choć użyłem tego może 5 razy to wiem że lepiej mieć niż nie mieć. A że konstrukcyjnie nie trzeba nic w urządzeniu zmieniać to łatwiej jest to producentom wprowadzić. Chodzi tylko o soft.
Nikon w D500 poleciał sobie w kulki z tym 4k bo o ile czas nagrywania jest dużo dłuższy niż w D5 to crop jest masakryczny. Mógł tą puszką zyskać więcej klientów ale kto wie, może jakaś aktualizacja załatwi sprawę cropa.

[ Dodano: 2016-02-12, 08:08 ]
Troszkę informacji po angielsku o D500

http://nikonrumors.com/20...-document.aspx/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach