FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wreszcie znalazłem jeden downgrade w stosunku do K-3! :)
Przy podglądzie powiększonego zdjęcia nie można przesuwać po skosie
chyba że czegoś nie wiem?

Poza tym im bardziej szczegółowo zagłębiam się w menu tym bardziej jestem pod wrażeniem
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
A tak na marginesie to Jaad75 to kiedy podpinałeś do swojego korpusu coś innego niż obiektyw firmy Pentax ? :evilsmile:
Bardzo chętnie podpinam Sigmę 18-35/1.8, przez pewnien czas miałem znakomitego APO-Lanthara 125/2.5, parę Zeissów się przewinęło...
Markus napisał/a:
Ze stopki wynika że jedyne co masz "niefirmowe" tzn. nie firmy Pentax to matówka firmy KatzEye ;-)
Mam też korpus, szkła i lampy Nikona, kilka kompaktów, trochę statywów, parę lamp studyjnych, wyzwalacze, modyfikatory itd. - i co mam sobie to wszystko wpisać w stopkę na forum systemowym? :evilsmile:
Markus napisał/a:
Niezmienność mocowania to moim zdaniem największy atut tego systemu
Z jednej strony atut, z drugiej jedna z przyczyn problemów z dostępnością szkieł producentów niezależnych.
Markus napisał/a:
Ciekawe co zaprezentuje Pentax jako odświeżenie linii APS-C ?
Następcę K-50. Przynajmniej sądząc po nazwie.
Ryszard napisał/a:
Ba, niektórzy tutaj nawet sugerowali, iż jest ZBYT TANIO, przez co K-1 będzie porównywany do najtańszych, słabiej wyposażonych produktów konkurencji. :!:
No i tak się dzieje niestety:
https://www.youtube.com/watch?v=KpS6Mp2IGiU
Zamiast porównywać go z D8x0, taki Matt Granger porównał go z D610, D750, 6D i A7x, bo kosztuje podobnie. :roll:

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Markus napisał/a:
K-1 choć dobry nie zmieni zbyt wiele na rynku FF no chyba że zejdą znacząco z ceny...
gdyby to ci piszesz miało być prawdą to nie byłoby zainteresowania tym korpusem. Jak na razie sprzedaje się bardzo dobrze.

Natomiast taki N610 to nieźle przewartościowana cegła. Leży toto w studiu i nie mam ochoty się jej tykać.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ryszard napisał/a:
Ba, niektórzy tutaj nawet sugerowali, iż jest ZBYT TANIO, przez co K-1 będzie porównywany do najtańszych, słabiej wyposażonych produktów konkurencji. :!:
jaad75 napisał/a:
No i tak się dzieje niestety:
https://www.youtube.com/watch?v=KpS6Mp2IGiU
Zamiast porównywać go z D8x0, taki Matt Granger porównał go z D610, D750, 6D i A7x, bo kosztuje podobnie. :roll:


Z drugiej strony:
https://www.youtube.com/watch?v=87yGmD71nyA
Aż miło sie ogląda :)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Oficjalnie dołączam do grona posiadaczy K-1 :mrgreen:
W sumie drogo mnie nie wyszedł a w zasadzie wyjdę na zero - pozbyłem się kolekcjonerskiego egzemplarza 135mm F2,5 serii K, 24mm F2,8 serii A, Sigmy 10-20 bo sensu trzymać jej nie widziałem i paru ciekawych drobiazgów no i za trochę pozbędę się K3II.

Ale korzystając z okazji przez kilka dni porobię trochę porównań K3II z K-1 a akurat mam dużą grupę szkieł przeróżnych.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowy firmware dla nowego "dziecka" w rodzinie :-)

http://www.pentaxforums.c...0-released.html
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
fish zoom 17-28 bardzo ładnie "pracuje" szczególnie biorąc pod uwagę jego wielkość.
To nie jest HDR, zrobiłem serie do HDR ale wywołane pojedyncze zdjęcie wygląda lepiej (wow)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Markus napisał/a:
Wszystkie obiektywy z mocowaniem Pentax tej firmy są kompatybilne z K-1
To niech jeszcze ktoś sprawdzi czy ostrzenie na LV w nich działa a szczególnie na 70-200/2.8
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Podrzucisz korpus K-1 do testów to mogę sprawdzić osobiście ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Galus81 napisał/a:
Troche sampli:
-> https://www.flickr.com/photos/hama-annex/
-> https://www.flickr.com/photos/29329237@N07/

Sample super. Świetne są te z samochodami na torze po prostu wymiatają. koty też świetne :)
powiedz proszę co to tam masz zamiast tej nieszczęsnej oryginalnej muszli ocznej? bo szukam czegoś w jej miejsce...
Przy okazji krzaki:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pierwsza większa robota z K-1. Ogólnie szybkość i af nie powalają ale dają radę i komfort pracy jest. Wydaje mi się że lepiej współpracuje z lampą 540tką niż K-3, lepiej naświetla, szybciej się odpala. Natomiast coraz bardziej dostrzegam tą magię ff, zwłaszcza ze stałkami, chociaż nawet czasem i zoom potrafi zachwycić. Znikome szumy. Przydały by się 77 i 31 do testów :)
Ciekawe kiedy pentax wypuści bardziej bardziej reporterską ff z tą matrycę, z ceną ok 15 tysi :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
FraZa napisał/a:
bardziej reporterską ff z tą matrycę
Ta matryca nie nadaje się do reporterskiej puszki - jest za wolna.
espresso napisał/a:
bo reporterskie puszki mają mniejsze wymagania.
Taa... :roll:
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
espresso napisał/a:
Ładne niebo. Widział bym to z analogia na dobrze wywołany filmie.
PS.
Nie leci w prawo?

kolor to zasługa kalibracji z paszportem xrite oraz postprodukcji LR+NIK :)
Nie leci w prawo to górka jest :)
co do wymagań reporterki - tam najważniejszy jest AF u nas AF jest. Ale przeskok z K5 na K1 AF wow :)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
sorki, z tej jakości obrazka matrycą. Chyba jak weszli w ff to pociągną i spróbują do reporterki wejść, wtedy system kompletny by był
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
espresso napisał/a:
FraZa napisał/a:
Ciekawe kiedy pentax wypuści bardziej bardziej reporterską ff z tą matrycę, z ceną ok 15 tysi
powinna być tańsza od obecnej, bo reporterskie puszki mają mniejsze wymagania.

Reporterskie korpusy konkurencji to:
Canon 1Dx cena ok. 22 000zł
Nikon D4 cena ok. 18 000zł
Jak widać reporterskie są droższe. Pewnie taki reporterski Pentax kosztował by ok. 15 000zł i matrycę pewnie by musiał mieć inną niż ta w K1.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
FraZa napisał/a:
Natomiast coraz bardziej dostrzegam tą magię ff.....


Za 9k pln to musi już być :-D
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
BartekKw napisał/a:
FraZa napisał/a:
Natomiast coraz bardziej dostrzegam tą magię ff.....


Za 9k pln


No właśnie - szukam używanego K-1 w dobrym stanie z małym przebiegiem i w dobrej cenie. Nigdzie nie ma - co jest?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Zaczną się problemy ff/bf, głośne kłapanie lustrem - to się znajdą :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach