FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ktoś wgrywał już nowy firmware?
Na razie miałem 2 akcje - raz autofokus wariował, nie chciał ostrzyć, coś brzęczało w obiektywie. Pewnie to kwestia obiektywu, po wyłączeniu i włączeniu do dziś to nie wystąpiło
Druga - po włączeniu aparatu wyświetlacz był na maksa jasny, przełączyłem na zdjęcia - tak samo. Po wyłączeniu, włączeniu było dobrze - to już kwestia aparatu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
FraZa napisał/a:
Ktoś wgrywał już nowy firmware?
Na razie miałem 2 akcje - raz autofokus wariował, nie chciał ostrzyć, coś brzęczało w obiektywie. Pewnie to kwestia obiektywu, po wyłączeniu i włączeniu do dziś to nie wystąpiło
Druga - po włączeniu aparatu wyświetlacz był na maksa jasny, przełączyłem na zdjęcia - tak samo. Po wyłączeniu, włączeniu było dobrze - to już kwestia aparatu.


Wgrywałem i wszystko w najlepszym porządku, nic się nie dzieje
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To wgram jutro
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
 
robertdaz  Dołączył: 18 Sty 2012
Potwierdzam wgranie nowego firmware v. 1.10 - wszystko poszło zgodnie z instrukcją i bez żadnych problemów.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Po zrobieniu kilkuset zdjęć widzę poprawę działania AF w K-1 w porównaniu do K-5IIs.
Mianowice celność w każdym wybranym punkcie AF chodzi gównie o dłuższe odległości i małe przysłony, w K-5IIs w punktach skrajnych bywało różnie, szczególnie na małych przysłonach i dłuższych odległościach.
Jeżeli chodzi o szybkość działania AF to porównywalna do K-5IIs.

Jak do tej pory ogólne wrażenie pozytywne i widoczny spory potencjał do wykorzystania.
Jakość zdjęć w ciemnych pomieszczeniach bez użycia lampy na wyższych ISO jak dla mnie bardzo dobra, zarówno pod względem szczegółowości jak i barw i szumów
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Firmware wgrany, wszystko gra :)
foto - zacząłem bawić się pixel shiftem, w instrukcji jest że można też poruszające się obiekty fotografować ze statywu w opcji korekty ruchu, próbowałeś tego?
Tak, wydajność stabilizacji czuje się
Chciałbym wrzucić tu kilka zdjęć - jak najprościej to zrobić? Nie robiłem tego wieki i nie pamiętam
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
Gdybyś spróbował zrobić te same ujęci/kadry z uwzględnieniem cropa, ISO 100, dobre światełko to na zdjęciu w rozmiarze pod galerię internetowa dostrzegasz różnicę?

W takich zawodach to ja mogę z K20d wystartować :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
foto napisał/a:
Po zrobieniu kilkuset zdjęć widzę poprawę działania AF w K-1 w porównaniu do K-5IIs.
Gdybyś spróbował zrobić te same ujęci/kadry z uwzględnieniem cropa, ISO 100, dobre światełko to na zdjęciu w rozmiarze pod galerię internetowa dostrzegasz różnicę? Domniemam iż w IIs przy dużej rozpiętości tonalnej łatwiej o przepalenie, pytanie i ile łatwiej?


Marku co do Galerii internetowej to trochę racji masz. Zauważ, że do galerii na Flickr wrzucam takie zdjęcia które można spokojnie drukować do A4 i A3. Jak je powiększysz wszystko jest ok, zdjęcia które po powiększeniu nie mają ostrości nie wrzucam. O takie mi gównie chodzi bo zazwyczaj drukuję na A4. Części zdjeć z K-5IIs nie zamieściłem i nie drukowałem bo nie było ostrości, chodzi o takie na których miałem ustawiony skrajny punkt AF. Głównie korzystam z punktowego AF. Co do przepalenia na K-5IIs to w tej chwili ci nie odpowiem bo za mało jeszcze pofociłem w takich warunkach w których się przepala. Pewnie szerzej o tym napiszę ale to jeszcze nie ta pora.

[ Dodano: 2016-05-24, 12:21 ]
FraZa napisał/a:
Firmware wgrany, wszystko gra :)
foto - zacząłem bawić się pixel shiftem, w instrukcji jest że można też poruszające się obiekty fotografować ze statywu w opcji korekty ruchu, próbowałeś tego?
Tak, wydajność stabilizacji czuje się
Chciałbym wrzucić tu kilka zdjęć - jak najprościej to zrobić? Nie robiłem tego wieki i nie pamiętam


Co do pixel shift z korekcją ruchu to próby robiłem tylko na liściach które się ruszały bo był wiatr co do obiektów ruszających to jeszcze nie. Zdjęcia które zrobiłem z pixelem z włączoną korekcją ruchu w poniższych linkach.

https://www.flickr.com/ph...02/26918294481/
https://www.flickr.com/ph...in/photostream/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Pytanie do użytkowników K-1, czy można wyłączyć ekran gotowości tak jak w K-5?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Tak. Klawisz info i wybierasz brak :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki, nie mogłem znaleźć.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Zdano napisał/a:
nie mogłem znaleźć.

W czym qwa nie mogłeś znaleźć? W K-1??? :shock:
Nawet mi nie mów, że se kupiłeś K-1 bez mojej wiedzy! :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
No to teraz czuję się jak fotografista gorszego sortu. Wszyscy jusz focom fulfrejmem, a ja siedzem w tym marnym apsc. Pani premier, jak żyć?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
DeTe napisał/a:
że se kupiłeś K-1 bez mojej wiedzy

Jak będę kupował to dam Ci znać. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Paffcio napisał/a:
No to teraz czuję się jak fotografista gorszego sortu. Wszyscy jusz focom fulfrejmem, a ja siedzem w tym marnym apsc.
pożyczyć Ci K2?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
K2? Chętnie. Najchętniej z K50/1.4 ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso , co do rozpiętości tonalnej to z tych zdjęć które do tej pory zrobiłem jest zauważalna przewaga K-1 szczególnie w ciemniejszych strefach, widać to dokładnie na zdjęciach ludzi. Twarze są czytelniejsze i przy podbijaniu EV jest wszystko bardzo dobrze kontrolowane. Ale chciałoby się żeby rozpiętość rosła wprost proporcjonalnie z wielkością matrycy a tak nie jest.
Jeżeli w przyszłości pojawi się matryca która będzie miała taką rozpiętość ja film kodak porta 160 to będzie GIT.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Paffcio napisał/a:
No to teraz czuję się jak fotografista gorszego sortu. Wszyscy jusz focom fulfrejmem, a ja siedzem w tym marnym apsc. Pani premier, jak żyć?

Jak rzyć ? Nie wolno siadać na zimnym bo się "wilka" dostanie :-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Zaczyna podobać mi się ta mała GO😊. Przy fa 50/1.4 na przysłonie 2.8 kiedy jest już super ostro głębia jest chyba nawet mniejsza niż przy 1.4 na apsc. Piszę o portretach z małej odległości. No i bokeh też milszy niż na apsc ale to juž subiektywne doznanie. Poważnie rozpiętość tonalna nie jest lepsza niż np. w K3?
Ponawiam pytanie - jak tu wrzucić zdjęcia?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach