Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
A dokładnie tak i tego będę się trzymał...
Zażartowałem sobie o "plastyce", bo wiadomo wszem i wobec że posiadacz FF od razu nabywa umiejętności by ją dostrzec u mnie jako posiadacza APS-C ta umiejętność się nie wykształciła.

Jeszcze nie tak dawno były tu, na tym forum zażarte dyskusje z użytkownikami FF N,C,S o owej plastyce.
Niestety widzę że zarazki tej epidemii są rozsyłane wraz z korpusami FF i od kiedy Pentax ma FF Pentaxianie również zaczynają na to chorować, trochę tak jak złotousi audiofile, którym po zakupie kabla sieciowego (230V) za 8000zł do sprzętu za 2000 ten od razu zaczyna lepiej grać, tak użytkownicy FF dostają chyba dodatkowe (ukryte) oko na czole które ową plastykę dostrzega.

@Marek na mój żarcik wytoczył działa w postaci dwóch zdjęć, które miały pokazać jak bardzo ta "plastyka" jest widoczna.
Niestety nie pokazały a wręcz pokazały coś innego, bo według mnie drugie zdjęcie (to z rzekomą plastyką) jest mocno... przerysowane.
Wiem, wiem rozmiar... raw... ale z tym to nie do mnie.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja na razie się muszę nowego sprzętu "nauczyć" bo efekty na razie gorsze niż na K3II :-) O plastyce (mistycznej he, he), nie wspominając :-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sid Gotama napisał/a:
@Marek na mój żarcik wytoczył działa w postaci dwóch zdjęć, które miały pokazać jak bardzo ta "plastyka" jest widoczna.
Niestety nie pokazały a wręcz pokazały coś innego, bo według mnie drugie zdjęcie (to z rzekomą plastyką) jest mocno... przerysowane.

Ja na Twój żarcik odpowiedziałem żartem i nie wytaczałem żadnych dział. Co najwyżej działka, jedno APS-C, drugie FF, z których wystrzeliło to co wystrzeliło. ;-)
Chciałem tylko zauważyć, że w pewnych okolicznościach obraz z APS-C może być bardziej plastyczny niż ten uzyskany z FF w okolicznościach mniej sprzyjających tejże plastyce.
Czy mi się to udało - nie wiem. Zdania jak widać są podzielone. :-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Marek napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
@Marek na mój żarcik wytoczył działa w postaci dwóch zdjęć, które miały pokazać jak bardzo ta "plastyka" jest widoczna.
Niestety nie pokazały a wręcz pokazały coś innego, bo według mnie drugie zdjęcie (to z rzekomą plastyką) jest mocno... przerysowane.

Ja na Twój żarcik odpowiedziałem żartem i nie wytaczałem żadnych dział. Co najwyżej działka, jedno APS-C, drugie FF, z których wystrzeliło to co wystrzeliło. ;-)
Chciałem tylko zauważyć, że w pewnych okolicznościach obraz z APS-C może być bardziej plastyczny niż ten uzyskany z FF w okolicznościach mniej sprzyjających tejże plastyce.
Czy mi się to udało - nie wiem. Zdania jak widać są podzielone. :-)


No i drogi imienniku pomalutku dochodzimy do sedna.
Cała magiczna plastyka FF siedzi tylko i wyłącznie w głowie posiadacza FF (cokolwiek rozumiemy pod pojęciem plastyka).
Patrząc na zdjęcia które wstawiłeś byłem pewien że mnie wkręcasz, drugie zdjęcia tak bardzo odbiega od pierwszego (ale dla mnie w tą gorszą stronę) że wybór mógł być tylko jeden. I byłem pewien że wskazując pierwsze jako te lepsze udowodnię Twoją rację a tu proszę... No nic, idę przestrzelić K30
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Marek napisał/a:
Chciałem tylko zauważyć, że w pewnych okolicznościach obraz z APS-C może być bardziej plastyczny niż ten uzyskany z FF w okolicznościach mniej sprzyjających tejże plastyce.

W pewnych okolicznościach Fiat 126p jest szybszy od Porsche - np. Fiat latem na autostradzie a Porsche zimą na górskiej oblodzonej drodze z letnimi łysymi oponami. Tyle tylko, że z takiego porównania nic nie wynika. Jak mamy porównywać różne formaty matryc to trzeba to robić dla tych samych warunków oświetleniowych, tej samej perspektywy i tego samego kadru.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
To może któryś ze szczęśliwych posiadaczy K-1 zrobi zdjęcia dla porównania używając FF i APS-C i jednego obiektywu np. FA50/1.4. Wtedy nie tylko specjaliści od plastyki, ale też zwykli pstrykacze będą mogli nacieszyć oczy ową magią cyfrowego małego obrazka...... oj przepraszam, Full Frejma :)
Bo jak na razie długo wyczekiwany K-1 wniósł do forumowej społeczności jedynie rozłam i przepychanki.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
krzychu1979, a po co? Wystarczy ściągnąć byle jakie zdjęcie z aparatu maloobrazkowego, wyciąć środek wielkości aps-c i podziwiać jak plastyka się ulatnia :-P
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Tylko że dla jednego obiektywu będą różne kąty widzenia, różne zdjęcia. Zdjęcie z APS-C będzie takie samo jak z FF wykadrowane do kąta widzenia APS-C.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
kojut napisał/a:
wyciąć środek wielkości aps-c i podziwiać jak plastyka się ulatnia

Ale to nawet już na matówce w K-1 widać! Jest tam ramka, wewnątrz której jest jest ta słabsza plastyka APS-C ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
kojut napisał/a:
krzychu1979, a po co? Wystarczy ściągnąć byle jakie zdjęcie z aparatu maloobrazkowego, wyciąć środek wielkości aps-c i podziwiać jak plastyka się ulatnia :-P


Ty się śmiej ale możesz mieć rację.
Następnym krokiem w ewolucji było nie było, wysłużonej FF może być nowy format FF-(APS-C), czyli taka dziurawa pełna klatka, taka ramka FF bez środka.
Przecież to by była rewolucja w fotografii, bo na zdjęciu została by sama plastyka bez zbędnego nikomu nie potrzebnego (bo bez plastyki) środka.

 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
:mrgreen:
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Panowie widzę jak zawsze toczą dyskusje o wyższości jednych świąt nad drugimi. Aparat to narzędzie. Narzędzie musi być dostosowane do celów. Mam APSC DSLR, kompakt APSC i teraz FF K1. Najchętniej dokupił bym jeszcze małe sprytne body m4/3 do pewnych zastosowań idealne. Ale to pieśń przyszłości.
Bardzo bym prosił adminów o przeniesienie tych wszystkich postów do wątku p.t. np.: "święte wojny rzuć kamień"

Co do tytułowego K1. Ma wiele zalet ale i całkiem sporo wad. Najbardziej na razie wkurza mnie fakt że w trakcie zgrywania zdjęć z bufora, nie aktualizowane są zmiany parametrów wybieraków. Czyli np.: CYK kręcę ISO i ok czas np się skraca ale ISO wyświetlane jest cały czas nie zaktualizowane. Tak samo nie można w trybie zgrywania zdjęcia z buforu zmienić punktu AF. To jest wieeeelki bug.

Ale i tak polecam obrazek jest j**.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
A tak wygląda ekran któremu wypadły nóżki (źródło FB grupa Pentax Full Frame):

Opis zamieszczony pod zdjęciem na grupie FB, Pentax Full Frame
Cytat
dropped from waist height after someone bumped into me. the duration of the "flight" and subsequent bounceS was way enough for me to be sure both lens (Sigma 70-200 Macro) and body were dead. When it fell, the screen was not out, but it openedout at first hit on the floor and was caught by a nearby chair. That is when it snapped. I kept shooting the rest of the concert with both lens and body without any other problem. All in all, I still consider the K1 as a beast, and I am impressend at the ruggedness of the lens. I suppose, if no internal damage was done, that it will only be a quick repair. Pray for me

Cytat
Doesn't look broke, looks like the ball ends popped out somehow, if that's the case they should push back in.

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Z moich obserwacji co do plastyki to głównie zależy to od obiektywu a nie od wielkości matrycy
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Z moich obserwacji, co do plastyki, to głównie zależy to od operatora, a nie od wielkości matrycy i obiektywu.

Sorry Panowie za zepsucie zabawy :evilsmile:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Fenol napisał/a:
Z moich obserwacji, co do plastyki, to głównie zależy to od operatora, a nie od wielkości matrycy i obiektywu.

Sorry Panowie za zepsucie zabawy :evilsmile:


Dokładnie tak (czymkolwiek jest ta plastyka :mrgreen: )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wanakamura napisał/a:
Najbardziej na razie wkurza mnie fakt że w trakcie zgrywania zdjęć z bufora, nie aktualizowane są zmiany parametrów wybieraków. Czyli np.: CYK kręcę ISO i ok czas np się skraca ale ISO wyświetlane jest cały czas nie zaktualizowane. Tak samo nie można w trybie zgrywania zdjęcia z buforu zmienić punktu AF. To jest wieeeelki bug.

Dokładnie tak samo jest w K-5 IIs, czyli nic się nie zmieniło.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Mnie wkurza co innego, informacje w wizjerze pion/poziom niewidoczne na ciemnym tle, chyba że da się to gdzieś przestawić tylko nie potrafie znaleźć w instrukcji. Błyska na czerwono tylko w momencie ustawienia ostrości a fajnie gdyby można ją ustawić tak by świeciła cały czas.
Jeszcze jedna rzecz, po 15 min. naświetlanej klatce następna wyłączyła się po ~3 min. jest gdzieś w specyfikacji zapis o jakimś ograniczeniu czasowym/temperaturowym? Bo w K-5 k-50 zdarzało się kilka kilkunastominutowych jedna po drugiej i nigdy nie odmówiły pracy.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
ja to wszystko wyłączyłem, bo mi przeszkadzało...
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
nie ma co kruszyć kopii można zawsze wybrać poprawiona wersje K1 :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach