Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
A próbował ktoś jak widać w wizjerze obraz gdy jest nakręcony na obiektyw filtr polaryzacyjny? Jak wiadomo wyświetlacze LCD swoją zasadę działania opierają na polaryzacji światła i zawsze jak się patrzy na taki wyświetlacz przez filtr polaryzacyjny to można znaleźć takie ustawienie filtra, dla którego wyświetlacz robi się cały ciemny. Ciekawe jak to działa w K-1?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Grzenio, ale w lustrzankach Pentax wizjer jest optyczny, a nie LCD :roll:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
K-1, to chyba pierwszy Pentax z wyświetlaczem "przeziernym" na matówce. A jeśli wyświetlacz czy raczej "przeziernik" LCD, to folie polaryzujące raczej tam są. Chyba, że to coś wyświetlające linie na matówce, to nie LCD ;-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Kojut, w zdecydowanej większości lustrzanek tak jest ale wygląda na to, że nie w K-1. Podobnie w Canonie 80D jest przepuszczalny ekran LCD, który podobnie jak w K-1 wyświetla linie siatki, poziomice oraz punkty AF.
 
cezex  Dołączył: 01 Cze 2009
Na pentaxforums jest o tym wątek. Podobno ani kołowy ani liniowy nie powoduje „ciemności”, tylko zwykłe zachowania filtra jak w innych lustrzankach.

Grzenio napisał/a:
A próbował ktoś jak widać w wizjerze obraz gdy jest nakręcony na obiektyw filtr polaryzacyjny? Jak wiadomo wyświetlacze LCD swoją zasadę działania opierają na polaryzacji światła i zawsze jak się patrzy na taki wyświetlacz przez filtr polaryzacyjny to można znaleźć takie ustawienie filtra, dla którego wyświetlacz robi się cały ciemny. Ciekawe jak to działa w K-1?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Grzenio napisał/a:
Podobnie w Canonie 80D jest przepuszczalny ekran LCD

Nikony też mają takie rozwiązanie od dawna (nawet "analogowy" F80 to chyba miał). To dość popularne rozwiązanie. Jak widać, Pentax też dołączył do tej stawki ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Widzę ze Sigma zrobiła update na stronie

Będą naprawiać nie tylko obiektywy, które rysują body k-1 ale będą też naprawiać porysowane Body

Cytat
In case your PENTAX K-1 camera body has got a scratch from attaching aforementioned lenses,
we are planning to repair the damaged part of camera body, too.



http://www.sigma-imaging-...ews&news_id=197
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
@espresso Świetne zdjęcie
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Żal tej hałastry po prawej :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
E tam moim K-50 też takie zrobię ;-)
Będzie tylko nieco mniej szeroko...
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
My ze szwagrem po pijaku nie takie rzeczy robiliśmy :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nawet po pijaku zdjęcia można robić ;-) Elektroniczna poziomnica włączona i któreś w kolejności wyjdzie prosto ? :-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
pinkman napisał/a:
Żal tej hałastry po prawej :mrgreen:
A mi ich nie żal. Niech wydają kupę kasy i jadą setki kilometrów by zobaczyć morze. Ja jak chcę zobaczyć morze to jadę rowerem. Ha, ha, ha... Zresztą, gdybym miał daleko do morza to i tak bym nie pojechał bo wszystkie pieniądze wydałem na K-1s.
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
WaldekW napisał/a:
... Zresztą, gdybym miał daleko do morza to i tak bym nie pojechał bo wszystkie pieniądze wydałem na K-1s.


To po coś kupił taki drogi aparat? Jeszcze Ci go ukradną... :-P
 

Sylwester  Dołączył: 26 Lis 2012
Po dłuższej przerwie od systemu napaliłem się na K-1 jak szczerbaty na suchary i nawet błogosławieństwo żony dostałem w sprawie zakupu sprzętu.
Planuję zakup K-1 w zestawie z Pentaxem 24-70 mm F/2.8ED SDM WR. Potrzebuję jednak też czegoś dłuższego i tutaj powstaje już dylemat finansowy, bo Pentax'owe 70-200 boli bardzo kieszeń. Z alternatyw, to tylko używane Sigmy albo Tamrony wchodzą w grę. Taniej, ale czy lepiej? Doradźcie, bo już mnie głowa boli od zastanawiania się i wertowania internetów. Oczywiście najlepiej wybulić na natywne szkło, ale może jednak kundelki spisują się dobrze z tym body? Pomożecie?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
sasic napisał/a:

To po coś kupił taki drogi aparat? Jeszcze Ci go ukradną... :-P
Nie ukradną bo za dnia nie wypuszczam go z rąk a jak śpię to podkładam pod głowę.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Sylwester - można kupić nowego Tamrona 70-200/2.8 starszą wersję na allegro widziałem. z K-1 super się sprawuje, a cena relatywnie śmieszna i nie sądzę żeby pentaxowy odpowiednik był wyraźnie lepszy
Jak już kupisz, to wrzuć foty z 24-70, ciekawy bardzo jestem. Na razie pstrykam z Tamronem 28-75/2.8 i jest całkiem przyzwoicie, oczywiście na 28 i 2.8 rogi są nieostre, aberracje, winieta, ale po przymknięciu znacznie lepiej. Chciałbym porównać te 2 obiektywy, bo różnica w cenie jest kolosalna
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Cholera wie gdzie to umieścić ?

Recenzja Pentax FA 50 / F 1.4 na K-1

https://www.ephotozine.co...w-29443/preview
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus, zwykła pięćdziesiątka daje na K-1 rady, a przecież niedawno jeszcze niektórzy martwili się jak sobie poradzą Limitedy. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach