Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dyskusja jak o wyższości FuFu nad innymi... Słaba ta kawa...

wanakamura, więcej takich obrazów!
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Tak na marginesie mówiąc to jak dla kogoś zakres tonalny i dynamika tonalna jaką daje ISO 100 to za mało to można z powodzeniem zastosować tą technikę do uzyskania efektu takiego jak na hipotetycznym ISO 25 albo i mniejszym.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Hej zastanawiam się nad kupnem obiektywu 70-200 do K-1 z tego co się orientuje do wyboru są dwa.
Tamron SP AF 70-200mm F/2.8 Di LD
Pentax HD PENTAX-D FA* 70-200mm F2.8 ED

Rożnica w cenie jest ogromna, czy może ktoś miał możliwość porównania tych dwóch obiektywów? jak się sprawują z k-1?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
adamszmu, Tamron daje piękny obrazek, sprawdzałem również sigmę i wydaje mi się, że Tamron był ostrzejszy.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
dickkett napisał/a:
Fenol napisał/a:
To co sprawdzone:
Sigma 10-20/3.5 nawet kryła FF tak gdzieś od... 14mm? Pracowała ok.
Sigma 18-35/1.8 - tylko w trybie crop, więc trochę bez sensu do K-1
Sigma 70-200 HSM w wersji II - śmigała aż miło :-)

Sigma 100-300/4.0 APO EX DG,
Sigma 50-500/4.0-6.3 APO EX DG.
Korpus nietknięty, nawet luz.

[ Dodano: 2016-07-14, 18:52 ]
Listę "rysujących" podaje m. in. fotopolis.pl.


Dzięki bardzo :) Póki co zostaję przy K5 i K3 i poczekam na ulepszoną wersję K1 :) Marzy mi się wersja bez GPS i tego typu - zbędnych bajerów :)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
espresso napisał/a:
Różnice zapewne dostrzegalne będą, ale tylko w testach. Poza tym nikt ich nie dostrzeże. Nie wiadomo tylko na czyją korzyść będą te różnice. Oczywiście gdybam tylko. Nie miałem a nawet nie widziałem Pentaxowego 70-200. Ale jako że Tamron ma świetne recenzje, to oczywiste, że nawet gdyby Pentaxowy był lepszy, to czy różnica w cenie to zrekompensuje?

Typuję Tamrona, myślę ,że optycznie jest co najmniej taki sam o ile nie lepszy. Śrubokręt wcale nie jest taki głośny. Optycznie cacko cena - tu bije wszystkie w tym zakresie ze światłem 2,8. Mam czasem możliwość robienia zdjęć w duecie tamron i sony 77II i jest bajka jeśli chodzi o jakość obrazka. Pod światło nieco traci i blikuje ale mniej od pentaxowych wynalazków 50-135 i 60 -250 ( nie wspomnę o cenie za owe obiektywy z wadliwym napędem AF) Niestety coraz bardziej z zazdrością patrzę na aparat znajomego, do dyspozycji ma dostęp do "kundli" z bagnetem w pełnym zakresie ogniskowych o którym użytkownicy pentaxy mogą tylko pomarzyć

[ Dodano: 2016-07-20, 09:17 ]
I jeszcze jedno nie dajmy się nabijać w butelkę dając sobie wmawiać ,że obiektywy systemowe muszą być takie drogie bo to mit i tyle.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
idzi napisał/a:
Niestety coraz bardziej z zazdrością patrzę na aparat znajomego, do dyspozycji ma dostęp do "kundli" z bagnetem w pełnym zakresie ogniskowych o którym użytkownicy pentaxy mogą tylko pomarzyć


Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Moich dwóch kumpli siedzących w CaNikonie coraz bardziej z zazdrością patrzy na moje pentaxowe limitedy.

Nie bronie systemu Pentaxa. On po prostu jest mocno specyficzny :mrgreen:

A odnośnie samego Tamrona 70-200 - to przyznaję, jest miodny. Pierwsze obrazki nim zrobione (na kartrójce - kajedynki nie mam i nawet nie zamierzam mieć) spowodowały u mnie opad szczęki.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Marudzicie, każdemu systemowi można czegoś zazdrościć.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso napisał/a:
mnie bardziej ograniczają umiejętności niż posiadany sprzęt

Nie bądź taki skromny ;-)
espresso napisał/a:
Nie polubiliście się? Czy nastawiasz się na stałki?

Przymierzam się do zakupów grupowych na K-1, K5IIs i DA15 też będzie na sprzedaż.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso napisał/a:
Stąd pojawiło się u Ciebie 24mm?
indeed

espresso napisał/a:
Coś przeoczyłem? Bo nie doczytałem do tej pory. Ostatnio nawet przez chwilę myślałem o hurtowym zakupie K1 w jednym z europejskich krajów.


tref napisał/a:
Zakupy najwcześniej na jesieni, ale na razie nie ma konkretów
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso, sugerujesz, że te kilkadziesiąt sztuk różnego sprzętu sprzedanego forumowiczom w specjalnej akcji będzie miało wpływ na ogólną dystrybucję Pentaxa w Polsce? Na różnych forach działa to dosyć podobnie a sprzedaż w oficjalnej dystrybucji kwitnie. Sam skorzystałem z takiego programu dostępnego na Forum Olympusa...
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso, z K-1 dostępność pentaksa na półkach jest taka sama, nie ma go bo schodzi jak świeże bułeczki :->
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Witam, czy ma ktoś zdjęcia z HD DFA 15-30 i 24-70 na najniższych ogniskowych.
Jestem ciekaw jakie są zniekształcenia obrazu przez dystorsję i jaka zachodzi korekta w body.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja powinienem w najbliższym czasie wpaść do blue city i przestrzelić je, ktoś pisał że mają. Tyle że tam nawet okien nie ma i warunki do testów matne. Piszesz o korekcji w body? Jeszcze tego nie używałem
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
irek83 napisał/a:
adamszmu, Tamron daje piękny obrazek, sprawdzałem również sigmę i wydaje mi się, że Tamron był ostrzejszy.
espresso napisał/a:
Różnice zapewne dostrzegalne będą, ale tylko w testach. Poza tym nikt ich nie dostrzeże. Nie wiadomo tylko na czyją korzyść będą te różnice. Oczywiście gdybam tylko. Nie miałem a nawet nie widziałem Pentaxowego 70-200. Ale jako że Tamron ma świetne recenzje, to oczywiste, że nawet gdyby Pentaxowy był lepszy, to czy różnica w cenie to zrekompensuje?
idzi napisał/a:
Typuję Tamrona, myślę ,że optycznie jest co najmniej taki sam o ile nie lepszy. Śrubokręt wcale nie jest taki głośny. Optycznie cacko cena - tu bije wszystkie w tym zakresie ze światłem 2,8. Mam czasem możliwość robienia zdjęć w duecie tamron i sony 77II i jest bajka jeśli chodzi o jakość obrazka. Pod światło nieco traci i blikuje ale mniej od pentaxowych wynalazków 50-135 i 60 -250 ( nie wspomnę o cenie za owe obiektywy z wadliwym napędem AF) Niestety coraz bardziej z zazdrością patrzę na aparat znajomego, do dyspozycji ma dostęp do "kundli" z bagnetem w pełnym zakresie ogniskowych o którym użytkownicy pentaxy mogą tylko pomarzyć


Dzięki, tak tez zrobiłem i zamówiłem Tamrona na próbę. Mam nadzieje ze będzie OK.
 
kartuzki  Dołączył: 13 Lip 2016
Witam, czy ktoś Szanownych posiadaczy K1 w Warszawie, mógłby pochwalić sie sprzętem i pogadać przy kawie lub piwie? Przymierzam się do zakupu jestem nowy w systemie, użyczyłbym swoją kartę - właśiciel by wykonał parę fotek i powiedział co i jak.
Ważna decyzja dla mnie, sporo kasy, przejście na nowy system, Alzheimer i Parkinson - ne mówiąc już o żółtej plamce przede mną. Same problemy. Dlatego tez potrzebuje praktycznej wiedzy. Pozdrawiam. Info na PW.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
adamszmu napisał/a:
Dzięki, tak tez zrobiłem i zamówiłem Tamrona na próbę. Mam nadzieje ze będzie OK.


No i niestety nie jest Ok. Wszystkie fotki są nieostre, zarówno ze statywu jak i z ręki. Jak zrobiłem test z tablica to wygląda ze jest spore ff. zwłaszcza przy 200mm.

Porównując fotki robione przy 70mm do fotek robionych przy 70mm pentaxem 24-70mm 2.8 tamron wypada dużo gorzej.

Nie wiem czy to kwestia akurat tego egzemplarza i czy warto wymienić na inny. Dziś zrobię jeszcze kilka fotek w parku to się okaże.

//edit
obiektyw już odesłany do sklepu
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Przestrzeliłem z K-1 pobieżnie pentaxowe 24-70/2.8 i bardzo szybko 70-200/2.8 wszystko na 2.8
Z uwagi na pośpiech i słabe warunki w sklepie ciężko precyzyjnie powiedzieć - 24-70 wydaje się mieć przyzwoite rogi i małą dystorsję, porównywałem z tamronem 28-75/2.8 - w centrum kadru tamron jest chyba nawet ostrzejszy, za to rogi gorsze. Obrazek i bokeh podobne, ale to już by trzeba było się pobawić w plenerze.
70-200 przestrzeliłem tylko na ogniskowej 78 mm. Efekty bardzo dobre, ostry, lekka aberracja. Strasznie wielki iciężki, nie da się odkręcić całego mocowania do statywu. Niestety nie miałem tamrona 70-200/2.8 żeby zrobić porównanie. Myślę że tamron jest tak dobry, że różnice będą niewielkie, a różnica w cenie to wiadomo
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
FraZa napisał/a:

70-200 przestrzeliłem tylko na ogniskowej 78 mm. Efekty bardzo dobre, ostry, lekka aberracja. Strasznie wielki iciężki, nie da się odkręcić całego mocowania do statywu.

Da się: po zluzowaniu śruby trzeba ją nacisnąć i przesunąć mocowanie do przodu.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
tak, ale obejma zostaje, tak przynajmniej sprzedawca mówił. W tamronie zdejmujesz wszystko

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach