Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Krzychoo napisał/a:
Właściciel korpusu miał Sigmy 24-70/2.8 HSM, 70-200/2,8, 150-500. Dwie ostatnie nie działały z korpusem w ogóle


To dziwne, na PPD podpinaliśmy moją Sigmę 70-200/2.8 HSM II do K-1 i śmigała bez problemu.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Krzychoo napisał/a:
może z rebrandowanym Tamronem jest lepiej

Działa bardzo dobrze, pewnie i szybko.
Z Sigmami zawsze były jakieś problemy, mniejsze lub większe, w każdym razie bez podpięcia do korpusu i sprawdzeniu na żywo konkretnego obiektywu lepiej nie kupować.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może to kwestia firmware w tych obiektywach. To pewnie były starsze wersje i po wgraniu nowego oprogramowania będą działać poprawnie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Krzychoo napisał/a:
Bawiłem się chwilę K-1 w weekend, uczucia mieszane.
Jeżeli ktoś się napala na Sigmę 24-70 jako tańszy zamiennik Pentaxa 24-70 to może być różnie.


W poniedziałek bylem u znajomego fotografa który pracuje na C i trochę porozmawialiśmy.
Też mówił, że miał problem z sigmami z C5 i C5II. Przestał sigm używać, nawet po kalibracji coś nie grało.
Kupił tera SONY 6000 chyba taki małe bezlustro i dwa szkła do niego. Z tego co mówił to będzie wychodził z C. Naszymi Limitedami FA jest zachwycony.

Co do zamiennika 24-70 to ja kupiłem jakieś dwa tygodnie temu leciwe szkiełko F 24-50/4 i coraz bardziej mi się podoba. Nie potrzebuję światła 2.8 do pleneru a głównie do takiego celu go kupiłem. Za 230 zielonych warto
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Te Sigmy na pewno miały swoje lata i zmiana firmware może pomóc. Tak po czasie odkryłem wątek na pentaxforums z problemami z K-1, aktualnie 23 strony.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Krzychoo co do mieszanych uczuć, to proponuje pobawić się K-1 z Limitedami 31,43,77 i wieczorkiem powywoływać z rawów. :-B
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
foto - bardzo trzeba tego 24-50 przymykać żeby był ostry zwłaszcza na 24? Bo miałem 24-90 i był już za ciemny po przymknięciu do efektu ostrości
Z tamronami K-1 się lubi
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
FraZa napisał/a:
foto - bardzo trzeba tego 24-50 przymykać żeby był ostry zwłaszcza na 24? Bo miałem 24-90 i był już za ciemny po przymknięciu do efektu ostrości
Z tamronami K-1 się lubi


Ja głownie robie na F8 i jest dobrze, na niższych przysłonach dopiero sprawdzę bo nie miałem czasu się mocniej pobawić. Możesz zerknąć na mojego flickra tam jest kilka pstryków testowych. ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
FraZa napisał/a:
...miałem 24-90 i był już za ciemny po przymknięciu do efektu ostrości

Może było coś nie tak z nim, w sensie np. uszkodzony? Bo to szkło daje naprawdę ostre obrazki.
Prosto z aparatu, K10D, ogniskowa 58mm i F4.5 czyli pełna dziura:
FA24-90
 

FttSniper  Dołączył: 21 Sty 2011
Miał ktoś z Was porównanie pracy AF K-1 z 31/77 Limited vs 35/85 na Canonie 5D mkII/6D czy Nikonie D700/600 ?

Jestem ciekaw czy 2x K-1 z Limitedami byłby dobrą inwestycją na kolejne 3-4 lata pod śluby czy nie - tym bardziej że obecny sprzęt ma już wymieszane więc muszę cały system postawić od nowa w 2 kompletach :idea:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ostatnio na planie filmowym w nocnej scenie na dworzu dostałem upomnienie że walę z K-1 aktorom zielonym światłem wspomagania af w twarz i widać to w kamerze. Jako że była to już końcówka jak ktoś zauważył :) to nie próbowałem bez tego światła. Ogólnie w ciemnościach af średnio sobie radzi, nie wiem jak u konkurencji - inny fotograf z canonem markiem 5 d bodajże powiedział że nie ma w ogóle światła wspomagania af. ale chyba af mu dobrze łapał
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
FraZa napisał/a:
fotograf z canonem markiem 5 d bodajże powiedział że nie ma w ogóle światła wspomagania af. ale chyba af mu dobrze łapał
Zgadza się. Canon ma wspomaganie tylko w zewnętrznej lampie, ale prawdę mówiąc, nie potrzebuje go. Nikon ma białą lampkę, dopiero w najwyższym segmencie ma jak w Canonie.

Zielone światło wspomagania nie podoba mi się, czerwone - wzorek z lampy, też nie bardzo. Białe od biedy ujdzie, ale najlepiej jak AF jest na tyle sprawny i dokładny, że wspomagania nie potrzebuje. ;-)
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
zielona lampka 1 rzecz jaką wyłączam w aparacie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
FraZa w tkich sytuacjach zawsze ostrz na kontrastowy element, najlepiej na styk oświetlonej powierzchni z cieniem. Łapie w mig.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak, zwłaszcza jak aktorzy wybiegają z drzwi na dwór w niezłej ciemnicy... :-)

[ Dodano: 2016-10-20, 22:14 ]
też szybkość zdjęć seryjnych pozostawia wiele do życzenia - K-3 to demon prędkości przy K-1!
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja praktycznie nie używam trybu seryjnego bo mam powolny docisk i idzie mi seria zamiast pojedyńczego :) stąd też w K1 używam trybu medium serii taka prędkość mi odpowiada :) chodź oczywiście tryb szybszy maksymalny byłby fantastyczny. np w trybie 12 mpix. :D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
FraZa dlatego K-1 ma taką cenę a nie inną... :-P

FraZa napisał/a:
Tak, zwłaszcza jak aktorzy wybiegają z drzwi na dwór w niezłej ciemnicy...


Nie ten AF niestety.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Dobry materiał, następny fotograf zmienia powoli system na Pentaxa

https://luminous-landscape.com/pentax-k-1-review/
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
foto oni już od jakiegoś czasu używali w redakcji (lub prywatnie a w redakcji z doskoku) 645Z, więc nic dziwnego - lubią się z P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
espresso napisał/a:
jak można taką optykę psuć filtrami
Jak to, jak? Normalnie. Nakręcasz filtr i już. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach