Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
automatyczny balans bieli przy sztucznym oświetleniu

Nie sprawdzałem o ile K oszukuje, czasem się myli ale generalnie nie jest źle, chyba że są różne barwy światła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robiłem w domu i w kilku innych miejscach i przy obróbce zawsze musiałem zjeżdżać po te około 500K. Z automatu wychodzi zawsze za ciepło. Mam ustawioną zarówno silną korekcję jak i wielokrotny automatyczny balans bieli. K-5 IIs dużo lepiej dobiera.
Próbowałem ustawień ręcznych i porównywałem z automatem i też wychodziła podobna różnica jak przy ustawianiu, przy obróbce na białe ściany.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Grzenio, nie do końca. Ty mówisz o sporcie. Weź pod uwagę np.: fotoreportaż, prasówkę. Zauważ jak strzelają tacy użytkownicy - seria, ale nie po to, żeby było ostre jedno, ale po to, żeby były ostre wszystkie zdjęcia, a robisz ich dużo, bo dbasz o miny modeli i zmienne tło.

Oczywiście zawsze można użyć dodatkowych ustawień, żeby się w tej ostrości znaleźć, ale ograniczmy się tylko do działania AF i szybkostrzelności.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
K1 jak już pewnie pisałem świetnie pracuje ze starymi obiektywami.
Dziś parę zdjęć ze spaceru z Pentax M 50mm f/1.2 przysłona ok 8-11.
Post w C1








 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rzeczywiście 50mm dobrze się spisała
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wanakamura a jak na niższych wartościach przysłony?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
wanakamura napisał/a:
Dziś parę zdjęć ze spaceru z Pentax M 50mm f/1.2

Nie ma takiego obiektywu :mrgreen:
Ze światłem F1,2 jest albo Pentax serii K albo Pentax-A
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Aaaano tak :) K wersja ofc. niestety nie mają Ci one litery tej napisanej i czasem mi się myli.
Na 1.2 jest mydło oczywiscie typowe portretowe bo kiedyś PS nie było i zdjęcie od razu musiało być miękkie na twarzy :).
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Trafiłem wczoraj na informację z Ricoha, że miesięczna produkcja K-1 była w ilości 7000,00 szt teraz siadło.
Natomiast D810 w ilości miesięcznej 30000,00 szt i niby schodzi cały czas ale pewności do końca nie ma, że tak rzeczywiście jest.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
teraz siadło.


Pewnie już rynek się nasycił ...
Może korekta ceny niebawem ? ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
foto napisał/a:
Trafiłem wczoraj na informację z Ricoha, że miesięczna produkcja K-1 była w ilości 7000,00 szt teraz siadło.
Chyba raczej chodzi o sprzedaż.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
ZbyszekB napisał/a:
foto napisał/a:
Trafiłem wczoraj na informację z Ricoha, że miesięczna produkcja K-1 była w ilości 7000,00 szt teraz siadło.
Chyba raczej chodzi o sprzedaż.


O produkcję i sprzedaż bo tyle się sprzedawało
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
wanakamura, zdjęcia przyjemne. Usunął bym zdjęcie nr 3, ponieważ lekko tu nie pasuje. Dwójka w kolorze i zaczyna się ładna opowieść o nadwiślańskim spacerze w Krakowie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
foto napisał/a:
O produkcję i sprzedaż bo tyle się sprzedawało
To nie są ciepłe bułeczki które się produkuje "na bieżąco". Produkcja K-1 zakończyła się długo przed jej premierą ale jest sprzedawane i przez dłuższy czas nadal będzie. Po K-1 na linii produkcyjnej był K-70 a potem KP. Teraz pewnie ruszają z produkcją następcy K-3II.

Odnośnie liczb które podałeś to zapewne dotyczą sprzedaży K-1 co potwierdza określenie "teraz siadło". Produkcja nie może "siąść".
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
ZbyszekB napisał/a:
Po K-1 na linii produkcyjnej był K-70 a potem KP. Teraz pewnie ruszają z produkcją następcy K-3II.

A co następne?
K-1II ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
foto napisał/a:
Trafiłem wczoraj na informację z Ricoha, że miesięczna produkcja K-1 była w ilości 7000,00 szt teraz siadło.


Źródło?

ZbyszekB napisał/a:
Produkcja K-1 zakończyła się długo przed jej premierą


Pierwsze słyszę :-D były przecież informacje, że przez długi czas K-1 była produkowana już po premierze w ilościach sztuk przeznaczonych tylko i wyłącznie po to, aby zrealizować same tylko zamówienia dla klientów końcowych, nie zaś jako stan magazynowy.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
x4rd - na jakimś portalu zagranicznym trafiłem, w wolnej chwili postaram się pogrzebać. Jak znajdę to podeślę linka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam pytanie jak Wam K-1 pracuje z lampą. U mnie z Metzem 48 z podniesioną lampą działa dobrze a na wprost ostro przepala.

[ Dodano: 2017-02-10, 11:51 ]
Sprawdziłem teraz, że jest nowy firmware lampy dla K-1, czyli muszę wgrać i ponowić próby.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
U mnie z AF540fgz działa zadziwiająco dobrze. Zarówno przy strzale na wprost, jak i przy odbiciu od sufitu :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W rodzinie, więc powinny współpracować.
Pisałem, że podniesiona dobrze, ale to nie do końca. Naświetla poprawnie, ale nie reaguje na kompensację siły błysku, niezależnie od ustawień naświetla jednakowo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach