adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
dlatego tez tu się pytam posiadaczy :-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Dla mnie jest szybki ,ale ja ślubów nie fotografuję i nie wiem jaki AF jest w innych systemach
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
adi24-78 napisał/a:
Mam Pytanie dla posiadaczy K-1
Mój kolega rozważa kupno K-1 i jest ciekawy jak się sprawuje podczas ślubów?
Czy na prawdę AF jest taki wolny jak piszą?

Spotkałam się z narzekaniem na AF w K-1 i nie rozumiem. Mam, używam i nie narzekam. Przed K-1 używałam K-5. Odkąd jest K-1, K-5 leży w szafie. Najlepiej jakby kolega miał możliwość wypróbowania, jeśli ma jakieś duże obawy, o ten szczegół, bo ja akurat należę do tej grupy fotografujących, która przywiązuje małą wagę do liczb, wykresów, itp. Wiedziałam czego oczekuję po K-1 i mam to. Może i AF jest wolniejszy, nie prowadzę wnikliwych analiz "organoleptycznych", ale w pracy mi to nie przeszkadza i w ogóle nie zauważam. Za to widzę sporo zalet; śluby, reportaże okolicznościowe, koncerty- idealny.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
adi24-78 napisał/a:
Czy na prawdę AF jest taki wolny jak piszą?
Przy uciekającej pannie młodej AFC na pewno nie wyrobi :-P
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
cube007 napisał/a:
adi24-78 napisał/a:
Czy na prawdę AF jest taki wolny jak piszą?
Przy uciekającej pannie młodej AFC na pewno nie wyrobi :-P

Boszsz :roll: U mnie wyrabia nie tylko na uciekających pannach. Może coś nie tak z fotografującym :-P
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wiecie, na eventy, bardziej reporterskie zdjęcia może być średnio. Na razie ze śrobokrętowymi obiektywami bardzo średnio, potestuję w sobotę na evencie 24-70/2.8. może ultra napęd jest lepszy
Ale nie mam porównania z lepszymi puszkami konkurencji
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wczoraj oglądałem zestawienie najlepszych aparatów robione przez DxO. K-1 w kategorii sport uplasował się na... 4 miejscu. Więc o ssscooo chodzi? Zestawienie: https://www.dxomark.com/b...r-45200-dollars - tak się dziwię bo ślub to w sumie powolny sport w porównaniu z piłką np.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
RPM napisał/a:
K-1 w kategorii sport

Jakie są kryteria oceny w tej kategorii?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
O kurczę! A jednocyfrowe Canony i Nikony ledwie się trzymają w pierwszej dziesiątce! Takie słabe! :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Ludzie :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kategoria sport w dxo nie ma nic wspólnego z AF tylko z jakością obrazka na dużych czułościach OIDP
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
W kwestii AF K-1:

Zdjęcie przypadkowe, Pan wsadził mi nagle głowę przed obiektyw, miałem ustawiony AF-C

[img]

;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
No i kibel. Oczy nieostre :evilsmile:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
opiszon napisał/a:
Kategoria sport w dxo nie ma nic wspólnego z AF tylko z jakością obrazka na dużych czułościach OIDP


Buu... :(

ale tam się ma jak się nie doczyta... (co DxO uważa za ważne przy sporcie)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fenol napisał/a:
, Pan wsadził mi nagle głowę przed obiektyw,
wygląda, jakbyś to Ty miał wsadzić... Nie, nie, już nic. Bardzo dobry AF. Pan nie zdążył odgryźć głowy z przodu albo wykonał przedgryz przed panem z tyłu. Wszystko jedno - AF trafił, a Pan ma FF/BF.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No patrzcie co za fart, pan miał głowę w tej odległości, którą sobie Pentax ustawił :-B
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wiem, powinienem w końcu skorygować ten potężny FF...
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
I tak nikt nie uwierzy :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie ma innej rady jak spiknąć się tugeder cuzamen i zrobić testy. Ja mam d700, który ma raczej niezły AF mimo swoich lat - wiadomo, że to zależy też od podpiętego słoika, ale w tym rzecz, żeby przetestować kilka różnych i wyciągnąć wnioski.

(W ogóle jak jeszcze na forum bywałem częściej chodziło mi po głowie, żebyśmy tworzyli forumowe recenzje sprzętu - zbierali się w kilka, kilkanaście osób albo po prostu przy okazji różnych pepedów, chabówek, roztoczy czy innych zwierząt, tworzyli recenzję konkretnego sprzętu porównując przy okazji do innych puszek - co kto akurat przyniesie. Żeby taka recenzje nie była tworem jednej osoby jak to zwykle wygląda na portalach typu apteczni tylko zbiorem recenzji kilku osób - czyli np. podpunkt TEST AF i każdy po wspólnych testach w różnych warunkach pisze swoje spostrzeżenia)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Wydaje mi się, że 1 to 645D ale bardzo trudno rozróżnić :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach