olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ciekawe czy takie ograniczenie to niedopatrzenie czy celowy zabieg. Chociaż nie wiem jaka miałaby być celowość tego.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
olejx napisał/a:
Ciekawe czy takie ograniczenie to niedopatrzenie czy celowy zabieg. Chociaż nie wiem jaka miałaby być celowość tego.


Czytałem gdzieś że to rozwiązanie jest chronione prawem patentowym, ale mogło to być tylko czcze gadanie :roll:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ależ to ma sens, gdy jest ustawiony zapis najpierw na jedną kartę, a potem na drugą!

Wystarczy sobie wyobrazić sytuację: robię reportaż, mam wsadzone dwie karty, kończy się pierwsza, rozpoczyna się zapis na drugiej karcie. W wolnej chwili zmieniam pierwszą kartę na pustą. Wygodniej i sensowniej, by aparat kontynuował zapis na drugiej i zmienił na pierwszą, dopiero po zapełnieniu tamtej. Dzięki temu jest porządek, inaczej na drugiej karcie robiłaby się "sieczka".
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
espresso napisał/a:
Chyba że używasz karty 4 GB.

No niekoniecznie , w K-3ll używałem 32 i 64 GB i zapełniłem obie na jednej imprezie i jeszcze 16-tkę... Łącznie ponad 4000 zdjęć. W K-1 są pliki jeszcze większe więc tym bardziej może się zdarzyć. Poza tym - jczęsto używam obu kart jednocześnie - na wypadek awarii jednej z nich - przy zdjęciach szczególnie unikalnych. Taniej mieć kilka dobrych kart niż płacić za odzysk danych. :-D

[ Dodano: 2017-04-20, 10:39 ]
jedrus68 napisał/a:
traktowałem jak morę

To i ja wypróbuję... :-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pomysły były, czasu też sporo - 12 godzin, fakt że się narobiłem i wcale nie pracowałem seriami, wyszło tego 500 przyzwoitych kadrów, wybrałem 50, choć wybór był trudny ... Obróbka zabrała 3 miesiące... Czasem są takie sesje. 8-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ale co stoi na przeszkodzie przełożyć karty w slotach, gdy już jedną kartę zapełnił - wyjął ją, a zaczął się zapis na drugiej i chce dołożyć kolejną pustą? Tylko nie mówcie mi proszę, że chodzi o poszanowanie slotu kart.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zresetowałeś ustawienia i ustawienia korekty po aktualizacji?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo wszystko, profilaktycznie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
We wcześniejszych modelach praktyka pokazała, że po wgraniu nowego fw wskazane było, aby zresetować aparat do ustawień fabrycznych i dodatkowo zresetować ustawienia korekty obiektywów. Inaczej zdarzały się dziwne zachowania.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
jedrus68 napisał/a:
OK, spróbuję i tak gorzej nie będzie ;-)


I jak jest lepiej?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mam pytanie czy z K-1 na kompa przez wi-fi da radę przesłać zdjęcia ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest to ogólne poprawienie stabilności 8-)

W K-5 IIs każdy nowy soft poprawiał AF i tylko nie udało mi się do dzisiaj zmusić jej do poprawnej współpracy z Sigmą 24-60/2.8, która z K-1 dogaduje się bez problemów.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jedrus68 ja bym nie był takim ryzykantem i nie cofałbym aktualizacji - różne rzeczy mogą się dziać.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
U mnie AF na FA 31, 43, 77 chodzi normalnie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na 1.41?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
Na 1.41?


Tak ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
jedrus68 napisał/a:
foto, ale z wyłączoną korekcją szkieł? Bo ja do dzisiaj nie pamiętałem o tej funkcji :-)


Tak, korekcję szkieł mam włączoną i włączyłem ja jak tylko kupiłem aparat. Nigdy jej nie wyłączałem. W/w Limitedy pracują bez żadnej korekty w body są na ustawieniach zerowych. Pracuję tylko w AFS

[ Dodano: 2017-04-20, 22:05 ]
espresso napisał/a:


Wracając jednak do K1, to zastanawiam się czy K1mark II nie będzie miał matrycy takiej jak Sony A9?


Czemu myślisz, że mogą ją chcieć włożyć do K-1 II ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raz kozie śmierć, zaktualizowałem. Na Sigmie 24-60/2.8 i Pentaksie 70-200 działa jak działał.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Moja koza przeżyła update. F24-50/4 zdaje się ostrzyć równie celnie, jak z firmware 1.40.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
U mnie aktualizacja nic nie popsuła, wszystkie obiektywy ostrzą poprawnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach