tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wszyscy tak pędzili za FF, to Pętax wypuścił. Teraz trzeba korzystać ze słynnej kompatybilności i używać FA :evilsmile:


Masz rację, brakuje małego, jasnego, ostrego naleśnika. Ale będzie to tanie w sprzedaży, drugie w opracowaniu i stałe, czyli dużo się nie sprzeda. Ciekawe, czy księgowi pozwolą. Oby!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie musi być naleśnik, starczą odświeżone FA 20/2.8 i A 15/3.5.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
A 15/3.5 to piękny, duży i drogi kloc.
Jeśli coś takiego powstanie od Pętaka, nawet bez AF, to będzie kosztować majątek w imię markowego produktu. Tanie to są chińskie szkła tego typu...

20/2.8 - no mogliby. Ale zaraz będzie lament, że za ciemne. Jak zrobią jasne, to będzie duże i drogie i też będzie lament.

Właściwie całą serię FA mogliby wypuścić od nowa. Ciekawe z jakich względów nie da się tego zrobić? Pytam poważnie. Może dlatego, że ludzie będą marudzić, że nic nowego nie wychodzi, tylko grzane kotlety? I wizerunkowo padnie to wszystko co produkują. A może nie mogą produkować tak szerokiego asortymentu, bo to duża produkcja na magazyn, żeby zapewnić dostępność?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właściwie to * 24/2 też powinni odświeżyć :-D
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ja tam sobie przerabiam jednego z 28mm F2 serii K na wersję A :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W jaki sposób? Same styki to chyba zbyt mało. Czy nie jest w nich inna zależność między ruchem popychacza a przymykaniem przysłony?
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Co ma szybszy i celniejszy AF w ciemnych warunkach k-1 czy k-5II ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odnoszę wrażenie, że mają porównywalny, ale nie robiłem w tych samych warunkach na zmianę oboma puszkami z tymi samymi szkłami.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jeżeli miałbym wchodzić w FF to brakuje mi właśnie coś ok. 18 mm lub 16 mm, rektalinearnej stałki z zerową dystorsją. 15-30 jest bdb ale niemożność przykręcania filtrów skutecznie studzi mój zapał.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Irix 15mm być nie może?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chłopakom chodziło o AF. Żeby mieć manuala, nie trzeba kupować irixa, można mieć oryginalnego P.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
plwk napisał/a:
W jaki sposób? Same styki to chyba zbyt mało. Czy nie jest w nich inna zależność między ruchem popychacza a przymykaniem przysłony?

Zależność ponoć jakaś jest.
Do F8 wszystko działa prawidłowo nie widać jakiś odchyłek. Powyżej F8 wydaje się, że powolutku daje za dużo światła, czyli wygląda jakby na A przymykało minimalnie słabiej niż w trybie M.
Nie jestem tego jednak na 100% pewny bo warunki polowe nie są powtarzalne, w każdym razie nawet jeśli odchyłka jest, tak jest tak niewielka, że pomijalna. Zresztą i tak prawie zawsze z 28mm F2 korekcję używam więc nie robi mi to żadnej różnicy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie pamiętam w którym jak, ale w chyba w K i M jest zależność liniowa natomiast w A nie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
O ile dobrze pamietam to w K i M jest liniowo zmniejszana średnica, a A i późniejsze maja liniowo zmniejszane pole otworu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Właśnie zassałem i wgrałem ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Mam Pytanie dla posiadaczy K-1
Mój kolega rozważa kupno K-1 i jest ciekawy jak się sprawuje podczas ślubów?
Czy na prawdę AF jest taki wolny jak piszą?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W znacznym stopniu zależy od obiektywu.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Pentax 24-70 mm F/2.8 ED SDM WR
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musieliby odpowiedzieć użytkownicy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach