pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Konkurs Oczko, czyli 21 dni na fotografię - regulamin 2016
Regulamin konkursu „Oczko, czyli 21 na fotografię” w 2016 roku

Z ogromną radością ogłaszam start kolejnej edycji Oczka, którego pomysłodawcą i pierwszym opiekunem był wyrzykus, kontynuatorem
jorge.martinez, zaś w obecnym roku zaszczyt organizacji przypadł mnie :mrgreen: .

Formuła konkursu pozostała bez zmian. Zmianie ulega tylko nieciesząca się zbytnim powodzeniem kategoria V,
dotychczasowe Zdjęcie rodzinne z ambicjami zostaje z racji niedawnej premiery zastąpione przez kategorię Plastyka.
Wszystkim forumowiczom, którzy nie domyślają się o co chodzi zalecam doczytanie na Forum.

Kryteria zgłoszeń

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia w edycji. Technika, tonalność oraz orientacja zdjęć - dowolne. Zgłaszamy zdjęcia wykonane nie dawniej niż rok od ogłoszenia danej edycji. Praca raz zgłoszona do Konkursu nie może brać udziału w kolejnych edycjach.

Sposób zgłoszenia

Zdjęcia nie powinny posiadać podpisu autora.

Zdjęcia w formacie JPG, o rozmiarze 900 pikseli na dłuższym boku, wysyłamy na adres oczko@pentax.org.pl

Pliki nazywamy wg szablonu:
konkurs_nrEdycji_nick_nrZdjecia.jpg
np:
konkurs_I_pinkman_1.jpg
konkurs_I_pinkman_2.jpg
konkurs_I_pinkman_3.jpg (max. 3 prace)

W temacie emaila, proszę napisać:
konkurs nrEdycji nick
np
konkurs I pinkman

W treści maila, proszę podać datę kiedy zdjęcie zostało zarejestrowane. Prace, które zostały wykonane wcześniej niż rok wstecz od ogłoszenia danej edycji, zostaną automatycznie odrzucone. Apeluję o uczciwość w tej kwestii.

Głosowanie

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze głosowania powszechnego. W galerii konkursowej nie będzie ujawniony autor zdjęcia. Głosujemy na maks. 3 najlepsze nadesłane fotografie w danej edycji.

Edycja - termin składania zdjęć - Temat edycji
I – 29 lutego do północy - Abstrakt, minimal (Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika)
II – 13 marca do północy - Portret człowieka bez człowieka
III – 10 kwietnia do północy - Miasto jako miejsce (Architektura/Miasto)
IV – 10 maja do północy - Pokazuję swój bokeh
V – 10 czerwca do północy - Plastyka
VI – 10 lipca do północy - Dzieje się (Reportaż/Street/Wydarzenie/Sport)
VII – 10 sierpnia do północy - Wstaję wcześnie rano i idę w plener (Fotografia krajobrazowa)
VIII – 10 września do północy - Sesja z modelką (Portret/ Akt/Moda/Glamour)
IX – 10 października do północy - Zwierzęta tu są (Fotografia przyrodnicza)
X – 10 listopada do północy - Fotografia pachnąca wakacjami
XI – 10 grudnia do północy - Makro mi bliskie (Makro)
XII – 10 stycznia do północy - Autoportret (nie tylko słitfocia)

Finał konkursu – głosowanie na zdjęcie roku od 22 do 31 stycznia 2017.
Autor zwycięskiej pracy w głosowaniu na zdjęcie roku zostanie nagrodzony książką Historia fotografii autorstwa Juliet Hacking ufundowaną przez Organizatora.

Każda edycja wygląda następująco:

10 kolejnych dni na nadsyłanie zdjęć na oczko@pentax.org.pl
1 dzień na przygotowanie galerii i ankiety
10 kolejnych dni na głosowanie w ankiecie na maks. 3 najlepsze prace
Dzień 21 to Oczko, czyli ogłoszenie zwycięzcy edycji (wyjątkowo I edycja z przyczyn organizacyjnych Oczkiem jest tylko umownie i nałoży się trochę na II edycję)

Postanowienia ogólne

Zgłaszający oświadcza, że jest autorem zdjęcia.
Każdy zgłaszający, zgadza się na publikację zdjęcia w wątku konkursowym.

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia wybranych zgłoszeń. Dotyczy to w szczególności zgłoszeń o niskiej jakości oraz zgłoszeń przekraczających granice dobrego smaku. Organizator gwarantuje, że ta procedura będzie używana tylko w skrajnych przypadkach, po konsultacji ze zgłaszającym.

Harmonogram Oczka na 2016 rok:

Edycja I : 21-29 lutego nadsyłanie zdjęć, 1 marca przygotowanie ankiety, 2-11 marca głosowanie
Edycja II: 4-13 marca nadsyłanie zdjęć, 14 marca przygotowanie ankiety, 15-24 marca głosowanie
Edycje III-XII: (każdy kolejny miesiąc zaczynając od kwietnia) 1-10 dnia nadsyłanie zdjęć, 11 dnia przygotowanie ankiety, 12-21 głosowanie

Przed rozpoczęciem każdej edycji ukaże się wątek z informacją o starcie i terminach.

Start

Można już zacząć nadsyłać zdjęcia do edycji nr I: Abstrakt, minimal (Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika).
Na prace czekam do 29 lutego. 2 marca ukaże się się ankieta, wyniki 11 marca. Moderatora proszę o podwieszenie.
Wszelką dyskusję na temat bieżącej edycji Oczka proszę prowadzić tutaj.

Życzę udanych kadrów i dobrej zabawy!

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pora szukać zdjęć, a jak nie będzie nic w temacie - to zrobić :mrgreen:

pinkman, :-B
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Re: Konkurs Oczko, czyli 21 dni na fotografię - regulamin 20
pinkman napisał/a:
(...)
Finał konkursu – głosowanie na zdjęcie roku od 22 do 31 stycznia 2016.
(...)

No, nie da się.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
fanmario, :oops: :oops: :oops:
poprawiłem :-P
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
ROK WSTECZ!?!?! :mrgreen: :mrgreen: Mam coś ciekawego do 1 z edycji ale nie załapałem się na poprzednim konkursie bo juz było po (zdjecia zrobione 2 tydz po zakończeniu tamtego tematu) i myślałem, że do oczka przepadną bo było pół roku a tu taka miła niespodzianka :D

i 900 na dłuższym boku też już lepsze niż średniowieczne 700 (czy to nadal obowiązujący wymóg forum czy tu już coś się zmieniło? np do 900 :P )
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Gunner napisał/a:
i 900 na dłuższym boku też już lepsze niż średniowieczne 700 (czy to nadal obowiązujący wymóg forum czy tu już coś się zmieniło? np do 900 :P )

Od wprowadzenia skórki "pentaskin" obowiązuje 900 na dłuższym boku.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
900 na dłuższym, wszystko jest w regulaminie.
Czekam na fotki, sprężajcie się bo mało czasu zostało :-P
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
w regulaminie oczka jest ale w regulaminie dzialu (zeby gdzies tam indziej pookazac foty) juz nie ma a ja jak ten ciemniak ciagle ladowalem znaczki pocztowe 700tki...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Gunner, w regulaminie forum stoi jak byk ;-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gunner napisał/a:
ale w regulaminie dzialu

Polecam regulamin forum :evilsmile:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Przypominam, że termin nadsyłania zdjęć do edycji nr I mija dzisiaj o północy ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Rzutem na taśmę, ale właśnie wysłałem! :mrgreen:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Zaspałem, poszło ;)
Ale nie brałem udziału w styczniu...

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pinkman, o której można się spodziewać ankiety? Bo będzie dzisiaj, prawda? :mrgreen:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Będzie jutro, zgodnie z harmonogramem :mrgreen: .
Jeśli wyskoczę w plener to koło południa, a jak dopadnie mnie leń to wrzucę z samego rana.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A tam będziesz się harmonogramem jakimś przejmował :mrgreen: a poważnie, to miałem nadzieję, że Cię podpuszczę, ale widać się nie uda :-P

Dużo prac Ci wpłynęło?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Jest OK. Oczko na pewno nie zginie :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach