sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie wiem, o co tu chodzi, ale osobiście wolę swoje 6MPxl. Zwalić to chyba można jedynie na kitowy obiektyw i niedopracowany, przedprodukcyjny egzemplarz aparatu. Tym niemniej z czymś takim nie powinno się promować aparatu w sieci:
http://www.pcpop.com/doc/0/141/141320_3.shtml
http://www.pcpop.com/doc/0/141/141320_4.shtml

Rzecz gustu. Mnie sie opdoba - popstrykalbym sobie :-P A przynajmniej ponaciskalbym tu i owdzie :lol: No dobra, juz dobra Sylwek, uspokoj sie, wiek i stanowisko nie pozwalaja ci na takie zarty :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Rzecz gustu. Mnie się opdoba - popstrykalbym sobie

Nie, no OKO, modelka całkiem ;-)
Na Dpreview jest już lepiej, ale to wciąż mi np. się nie podoba:
http://www.dpreview.com/gallery/sonya100_preview/
Mam nadzieję, że w egzemplarzu produkcyjnym będzie to wyglądało lepiej.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie, no OKO, modelka całkiem ;-)

No modelka byla najladniejsza tutaj ;-)

Cytat
Na Dpreview jest już lepiej, ale to wciąż mi np. się nie podoba:
http://www.dpreview.com/gallery/sonya100_preview/
Mam nadzieję, że w egzemplarzu produkcyjnym będzie to wyglądało lepiej.

Faktycznie, ze nie wyglada to najladniej. Wlosy modelki wygladaja baaardzo kiepsko - przypominaja mi JPEGi prosto z *istD, ktore nie grzeszyly ostroscia i rozdzielczoscia... Cos jakby uzyli jakiegos chamskiego algorytmu odszumiania zdjec, nie wyglada to ladnie. Chyba Sony nie ma co sie chwalic tym swoim procesorem obrazu "Bionze", choc zapewne rezultaty z dobrego konwertera RAW bylyby lepsze. Prawde powiedziawszy Michu faktycznie JPEGi prosto z Dl-a sa ladniejsze a z K100D sa jeszcze lepsze niz w starszym bracie. Mniemam wiec, ze takie algorytmy Pentax uzyje do K10D, nawet jesli fotografuje teraz tylko w RAW, to jest sporo ludzi, ktorzy ocekuja dobrej jakosci JPEGa prosto z aparatu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Na Dpreview jest już lepiej, ale to wciąż mi np. się nie podoba:
http://www.dpreview.com/gallery/sonya100_preview/

wcale nie wiem czy lepiej - to zupelnie inny motyw/obraz czy jak to tam nazwac....pozostaje caly casz wrazenie jakiejs dziwnej nieostrosci
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
pozostaje caly casz wrazenie jakiejs dziwnej nieostrosci

takie właśnie mam wrazenie z DLa iii probuje znalezc przyczyne - czy ja cos zle robie czy co - musze jeszcze potestowac .. czy to moze jest to slawetne ustawianie ostrosci przed czy za obiektem? w pierwszej chwili pomyslalem, ze robiac na pelnej dziurze kitowym ob. tak jest, ale przymykając nie poprawia sie wiele, tzn. zrobilem pare fotek, z ktorych pod wzlgedem ostrosci jestem zadowolony, ale ogolnie to wlasnie mam tak jak w cytowanym stwierdzeniu Fafniaka :-| to juz brat robiac fotki śjakimś tanim kompaktem sony robi zdjecia zauwazalnie ostrzejsze :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys,
1- nigdy nie staraj sie porownywac zdjec z kompakta i lustrzanki...
2 - robisz w jpg czy RAW ?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aha, zapominalem dodać, że to wrazenie nieostrości to tak tylko jak sie powiekszy zdjęcie na 100% iii teraz nie wiem czy to coś z DLem czy moze byc jakaś inna przyczyna .. czy ufać potwierdzeniu ostrości w DLu czy niekoniecznie :/

[ Dodano: 2006-06-13, 10:31 ]
w RAW robie

[ Dodano: 2006-06-13, 10:55 ]
przegladam teraz zdjecia ii sa takie, ktore ostre byc powinny, ale sa jednak mydlane nawet jak sie ich nie powiekszy na 100% - czasy byly krotkie, wiec wykluczam poruszenie
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
http://www.imaging-resour...100/AA100A7.HTM
To nie jest możliwe, by Sony - w końcu koncern z wielką renomą wypuścił na rynek coś tak nie dorobionego. Niestety, kolejne sample tylko to potwierdzają. Prawdę powiedziawszy osobiście zaczynam wietrzyć w tym spisek.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA100/AA100A7.HTM
To nie jest możliwe, by Sony - w końcu koncern z wielką renomą wypuścił na rynek coś tak nie dorobionego. Niestety, kolejne sample tylko to potwierdzają. Prawdę powiedziawszy osobiście zaczynam wietrzyć w tym spisek.

Hmmm, twierdzisz, ze swojego agenta do Sony wyslal Canon, zeby sie ich pozbyc i przy okazji Pentaxa/Samsunga odcinajac ich od matryc? :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sołtys napisał/a:

przegladam teraz zdjecia ii sa takie, ktore ostre byc powinny, ale sa jednak mydlane nawet jak się ich nie powiekszy na 100% - czasy byly krotkie, wiec wykluczam poruszenie


Dżiiiiiz..... no Wam to naprawdę nikt nie dogodzi ;-)

Jedynym zestawem z którego ostrość mi się podobała (a miałem w ręku dwa zestawy ;-) ) to był Nikon D70 z obiektywem 24-120 VR.

I mówiąc szczerze, chyba w znaczącym stopniu była to zasługa softu Nikona.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Hmmm, twierdzisz, ze swojego agenta do Sony wyslal Canon

O ile Sztyrlitz dałby się zwerbować...
Sorry chłopaki, ale nie widzę sensu upubliczniania takich plików. Gdybym posiadał system Minolty, to wolałbym poczekać miesiąc-dwa na sample normalne, niż teraz oglądać coś takiego. Po prostu po takiej prezentacji zacząłbym się zastanawiać nad zmianą systemu. Na papierze pucha wygląda imponująco. Sample tego nie potwierdzają. Mając D5D lub D7D z całą pewnością nie zmieniłbym body.
Dalej.
Kolejnym dziwnym posunięciem są ceny szkieł Sony. Fakt - firmowane Karolem od Zeissów, ale ich cena jest... niekompatybilna z obecnym rynkiem.
O ile po informacji o przejęciu Minolty przez Sony wróżyłem dobrze temu mariażowi, o tyle na chwilę obecną zaczyna to wyglądać co najmniej problematycznie. Zakładając bowiem nawet, że problemy z jakością zdjęć uda się zlikwidować, to nabywając relatywnie tanio świetną puchę z kitem... no właśnie. Zostajemy lekko zastopowani. Rozwój systemu Sony może być finansowo nie do zdzierżenia.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Dżiiiiiz..... no Wam to naprawdę nikt nie dogodzi

nie wiem czy dogodzi czy nie dogodzi, ale jak powiększe na 100% zdjęcia, o których wspominiałem, że są mydlane to nie wiele różnią się od tych samplowych z Soniaka ii dlatego to mnie nieco zmartwiło :-|

[ Dodano: 2006-06-13, 12:21 ]
.. oczywiście mając na myśli wrażenie nieostrości
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Hmmm, twierdzisz, ze swojego agenta do Sony wyslal Canon

O ile Sztyrlitz dałby się zwerbować...
Sorry chłopaki, ale nie widzę sensu upubliczniania takich plików. Gdybym posiadał system Minolty, to wolałbym poczekać miesiąc-dwa na sample normalne, niż teraz oglądać coś takiego. Po prostu po takiej prezentacji zacząłbym się zastanawiać nad zmianą systemu. Na papierze pucha wygląda imponująco. Sample tego nie potwierdzają. Mając D5D lub D7D z całą pewnością nie zmieniłbym body.
Dalej.
Kolejnym dziwnym posunięciem są ceny szkieł Sony. Fakt - firmowane Karolem od Zeissów, ale ich cena jest... niekompatybilna z obecnym rynkiem.
O ile po informacji o przejęciu Minolty przez Sony wróżyłem dobrze temu mariażowi, o tyle na chwilę obecną zaczyna to wyglądać co najmniej problematycznie. Zakładając bowiem nawet, że problemy z jakością zdjęć uda się zlikwidować, to nabywając relatywnie tanio świetną puchę z kitem... no właśnie. Zostajemy lekko zastopowani. Rozwój systemu Sony może być finansowo nie do zdzierżenia.

moze spadna ale jak zobaczylem w $ ceny np 20mm za 670$ to az wstalem czy zle widze...
50mm/1.4 tez jest za 350 czy wiecej kupa kasy zlapia na puszki a potem plyniesz...
jak sie okaze ze DA 21mm bedzie swietny, jakas obnizka to to moze by csuper szkielko do cyfry.
a co bedzie jak Canon pokaze np 8mln FF za 1500$...tez moze byc mocne wejscie, jakos nie wierze ze Canon odpusci moze byc roznie
Alek

[ Dodano: 2006-06-13, 13:39 ]
Michu napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Hmmm, twierdzisz, ze swojego agenta do Sony wyslal Canon

O ile Sztyrlitz dałby się zwerbować...
Sorry chłopaki, ale nie widzę sensu upubliczniania takich plików. Gdybym posiadał system Minolty, to wolałbym poczekać miesiąc-dwa na sample normalne, niż teraz oglądać coś takiego. Po prostu po takiej prezentacji zacząłbym się zastanawiać nad zmianą systemu. Na papierze pucha wygląda imponująco. Sample tego nie potwierdzają. Mając D5D lub D7D z całą pewnością nie zmieniłbym body.
Dalej.
Kolejnym dziwnym posunięciem są ceny szkieł Sony. Fakt - firmowane Karolem od Zeissów, ale ich cena jest... niekompatybilna z obecnym rynkiem.
O ile po informacji o przejęciu Minolty przez Sony wróżyłem dobrze temu mariażowi, o tyle na chwilę obecną zaczyna to wyglądać co najmniej problematycznie. Zakładając bowiem nawet, że problemy z jakością zdjęć uda się zlikwidować, to nabywając relatywnie tanio świetną puchę z kitem... no właśnie. Zostajemy lekko zastopowani. Rozwój systemu Sony może być finansowo nie do zdzierżenia.

a moze dali b malo unsharp mask pozniej? moze jpeg sa take slabe....mnie denerwuje ze czesto pokazuja wszystcy zdjecia z kitow itd

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach