Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Wakacje nad morzem.
Witam
Wybieram się w tym roku z rodzinką na wakacje nad morze. Teraz pytanie gdzie? Może ktoś coś zaproponuje?
Pokrótce wymagania:
Rejon - otwarte morze, nie zatoka Gdańska. Kilka osób poleca mi Kołobrzeg - jako że plaże szerokie i nie ma takiego ścisku.
Raczej jakiś ośrodek - domki lub pokój (najlepiej studio) ale obowiązkowo wyżywienie. Parking.
Wakacje z dziećmi - 5 i 11 lat, więc jakieś atrakcje na terenie wskazane - place zabaw, ewentualnie animacje.
Odległość od morza - tak aby dojść na nogach i żeby nie zajmowało to pół dnia (1-20 min).
Cisza, spokój - czyli na uboczu, ale znowu nie 10 km od cywilizacji - tak, żeby ewentualnie wieczorem wyjść na spacer, napić się piwa i wrócić :-P
Wypożyczalnia rowerów - było by super.
A to wszystko powyżej najlepiej za darmo :mrgreen: Ewentualnie za drobną odpłatnością - powiedzmy do 3 tyś za 7 dni.
Ma ktoś może coś ciekawego do zaproponowania?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Lustro napisał/a:
Kołobrzeg [...] nie ma takiego ścisku

Niektórzy to potrafią rozbawić :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Byłem parę lat temu w Jastarni i w sumie ta miejscówka spełnia postawione warunki. Jedna uwaga - byłem zakwaterowany niedaleko ronda, zaraz przy wjeździe do miasta (od strony zatoki). Bliżej centrum robiło się już bardziej tłoczno, ale i tak znośnie.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
[ Dodano: 2016-03-12, 18:29 ]
W zeszłym roku byłem z rodziną w Niechorzu. Miejscowość polecam (ośrodek w którym byłem-nie) Tłoczno było, ale tylko na głównej ulicy. Świetne położenie, zwłaszcza dla zmotoryzowanych, blisko do Świnoujścia, Mrzeżyna, Trzęsacza, Międzyzdrojów itp. Z atrakcji dla dzieci : motylarnia, latarnia morska i park miniatur z wszystkimi polskimi latarniami. Generalnie - polecam.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Ja w 2015 odwiedziłem Łebę z dwójką dzieci. 4 i 8 lat. Kwatera na Paderewskiego. Spokojnie bardzo. Wypożyczalnia rowerów, mnóstwo sklepików, kajaki na rzeczce, rejs po jeziorze, lunapark, na plaży B ludzi mało, park dinozaurów, skansen, blisko do trójmiasta, rzut kamieniem do latarni morskiej, wydmy, fajne knajpy w których wieczorem muzyka na żywo, dyskoteki, zielony labirynt, port, wystawa motyli, dom iluzji, pieczony prosiak i wiele innych.mam namiar na tanie, dobre i duuże obiady. Jest też biedronka ;) Ludzi na głównych uliczkach dużo ale da się przeżyć. My dwa razy trafiliśmy na jakieś atrakcje w centrum. Koncert Red Lips i jakiś jarmark czy cuś. Dużo się dzieje.
 
gazer  Dołączył: 13 Kwi 2014
Morze Południowochińskie, miejscowość: Bãi và đảo Kê Gà, Bình Thuận, Việt Nam. Morze otwarte, blisko do "miasta", rowerów w Wietnamie nie brakuje. Średnia cena piwa * (0,5l) w Wietnamie wynosi 10000,00 VND (w przeliczeniu 1,77 PLN), więc z tych 3 tysiaków jeszcze Ci trochę zostanie.
A nad Bałtykiem Mrzeżyno. Są wypożyczlnie rowerów, piwo i blisko do morza. Dla dzieci też się coś znajdzie. Mieszkałem w Geovicie, warunki możesz sprawdzić na stronce. Kilometr na zachód, za rzeką Regą, zaczyna się 10-cio kilometrowa bardzo szeroka plaża, mało uczęszczana, gdyż do niedawna był to teren wojskowy. Na wschód blisko do Kołobrzegu. Ścieżki rowerowe w 3 kierunkach, na północ nie ma.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Polecę Wicie. Cicha, spokojna mieścina ale z zapleczem. Na zachód rowerkiem do Darłówka (zespół basenów) most i inne atrakcje, na wschód Jarosławiec. Las, do plaży spacerkiem przez wydmy parę minut, jezioro. Piękne plaże.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Lustro często jeździliśmy i jeszcze do Międzywodzia (k.Dziwnowa). Miejscowość spełnia wszystkie Twoje założenia.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Za AChmiel, również polecam te okolice. W pobliżu Kamień Pomorski, Wolin, Trzęsacz i inne ciekawe miejsca.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
No to ja dołożę Wisełkę, nieopodal Międzyzdrojów. Cicho, spokojnie, 15-20 minut lasem do pięknej plaży. A jak komuś potrzeba atrakcji, to parę kilometrów dalej można spacerować polską aleją gwiazd ;)
I Łebie jeszcze "dam lajka". Mieścina zatłoczona okrutnie, ale mnóstwo atrakcji w okolicy, więc można całe dnie śmigać poza centrum.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
rychu napisał/a:
Polecę Wicie.


Ja też.
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Dzięki wszystkim za propozycje. To Wicie coraz bardziej mi się podoba. Jutro spróbuję trochę podzwonić i sprawdzę czy da się coś jeszcze zarezerwować.
Jak nie to rozważam jeszcze :mrgreen:
gazer napisał/a:
Morze Południowochińskie, miejscowość: Bãi và đảo Kê Gà, Bình Thuận, Việt Nam. Morze otwarte, blisko do "miasta", rowerów w Wietnamie nie brakuje. Średnia cena piwa * (0,5l) w Wietnamie wynosi 10000,00 VND (w przeliczeniu 1,77 PLN), więc z tych 3 tysiaków jeszcze Ci trochę zostanie.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
No to ja polecę Dąbki - byliśmy tam chyba ze 3 razy. Zawsze tutaj:
http://www.villasolar.com.pl/
Nie żeby jakoś szczególnie superaśnie, ale jak z dziećmi to nieźle. Piękna szeroka plaża (kilka ton piasku dziennie można spokojnie przerzucić budując zamki ;-) ), bardzo fajna sprawa - stołówka na miejscu.
Sporo wypożyczalni rowerów - jest gdzie pojeździć. Dużo knajpek i żarełka, blisko Darłowa / Ustki. Duży plac zabaw i wesołe miasteczko.
W sumie Dąbki to mała mieścinka, która ożywa latem, ale taki jej urok. Nam się podobało, fakt, że byliśmy z młodszym dzieckiem.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Color napisał/a:

W sumie Dąbki to mała mieścinka, która ożywa latem,


Dąbki jako małą wioskę pamiętam z końca lat 60. ub. stulecia.

Obecnie wyłącznie dla miłośników metra w godzinach szczytu :-(
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
galex napisał/a:
Dąbki jako małą wioskę pamiętam z końca lat 60. ub. stulecia.

Obecnie wyłącznie dla miłośników metra w godzinach szczytu :-(


Aż tak źle? Ostatnio byłem tam jakieś 7-8 lat temu. No pusto to tam nie było ;-) ale jak na "standardy kołobrzeskie" zdecydowanie luźniej...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Może mylicie Dąbki z Dębkami?
Ta ostatnia miejscowość to dopiero była dziura.
Ale jaka dziurą . Przepiękna, spokojna i ..sielankowa.
Ale przed 1995 rokiem ;)

Jeśli z dziećmi, jeśli nad morze , jeśli tam gdzie nie ma tłumów i tak by wypocząć od pociech ( czasami) to .... Łazy i ośrodek Holidaycamping.
Basen/aquapark a także basen dla brzdąców z podgrzewaną wodą, sala do zabaw moc atrakcji i temu podobne udziwnienia w mieścinie na końcu świata.
Kiedyś w tej wiosce świnie pasły się wolno przy drodze ( lata 80-te) - ech to były czasy.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
apemantus napisał/a:
W zeszłym roku byłem z rodziną w Niechorzu.

Byliśmy tam 3 razy. "Centrum starej wioski" jak najbardziej, dalej na wschód, coraz mniej mi się podobało.
Mieszkaliśmy w "Kasztelu", polecam, zwłaszcza "Domek Rybaka". Kiepsko z parkowaniem, za to na plażę jakieś 50 metrów. Żarcia tam chyba nie dają, chociaż mają chyba teraz i restaurację. Za to wokół tyle knajp, że nie musisz się ograniczać.
AChmiel napisał/a:
Międzywodzia

Byliśmy tam w 2000 roku, było fajnie, ale to dawno.
Ostatnio byliśmy w Dąbkach Bobolinie. Nieco dalej do plaży, kawałek trzeba przejść po lesie, ale za to plaża pustawa. Miejscowość cicha, dobre żarcie w "Oborze". A jak chcesz to można przejść, albo przejechać do Dąbek. A tam lokalne Vegas z całym nadmorskim chłamem.
W sumie to to Niechorze było najbliżej wymaganiom. Tylko zależy gdzie. "Starsza" część miejscowości nieco przycichła i się zrobiła spokojniejsza. Lodziarnia na samej plaży, sklepy, plaża w zasięgu wzroku. Wypożyczalnie rowerów skuterów też były.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso napisał/a:
Kiedyś w tej wiosce świnie pasły się wolno przy drodze ( lata 80-te) - ech to były czasy.

:mrgreen: Blesso , teraz tam pewnie deptak jest
Kilkanaście lat temu byłem dwa czy trzy razy w Ostrowie k/ Karwi, niezłe miejsce wypadowe na Hel czy do trójmiasta, troszkę oddalone, ok. 1km od brzegu morza, może przez to mniej popularne od Karwi<brrrr>
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
a ktoś był w Gąskach?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach