pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
[K-m] Nie włącza się LCD w k-m-ce
Mam problem: nie włącza mi się ekran w k-m. Po włączeniu co prawda widać że zapala się podświetlenie ale pozostaje czarny. Pierwszy raz zdarzyło się to jakiś rok temu: raz na kilkanaście/kilkadziesiąt załączeń albo nie włączał się ekran albo przekłamywał kolory (np bez niebieskiego albo zielonego) ale było to sporadyczne i ustępowało po ponownym włączeniu. Później był spokój, jeszcze później zacząłem więcej robić analogiem wiec cyfra leżała spokojnie w torbie. Ostatnio wziąłem aparat na wyjazd i pierwsze 3-4 uruchomienia nie załączyły ekranu. Następnie na zmianę raz dobrze, raz czarny czasami z przekłamanymi kolorami, albo w odbiciu lustrzanym albo jakby ściśnięty obraz na pół ekranu. Teraz 99% załącza się czarny (ale zdjęcia wychodzą dobrze).

Ktoś miał podobne objawy? Wie jak to leczyć? Wie ile to może kosztować?

Nie chcę się pozbywać aparatu bo nadal robi zdjęcia (tak dobre jakie mam oko i refleks), znam jego plusy i minusy, lubię gabaryt i zasilanie na paluszki
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Może tylko taśma wysunęła się lekko z gniazda.
Trochę kręcenia śrubkami, albo warsztat.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Jest to jakiś pomysł. W internecie znalazłem tylko sytuację odwrotną: ekran się nie podświetlał ale coś pokazywał. Żeby było śmieszniej dzisiaj ekran działał na 50% (co 2 włączenie). Zostaje znaleźć kilka godzin, kilo cierpliwości i precyzyjny śrubokręt :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach