Na jakim papierze wykonujesz odbitki?
Błyszczący
40% Complete
28 (40%)
Matowy
59% Complete
41 (59%)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Na jakim papierze wykonujecie odbitki Waszych zdjęc?
Jaki papier daje lepszy efekt?
Mat czy błysk.
Chodzi mi głównie o detalicznośc obrazu i kolory.
Ostatnio zrobiłem 2 odbitki tego samego zdjęcia na błyszczącym papierze.
Jedną 10 x 15 cm
Drugą 20 x 30 cm
Ta większa miała jakieś ciemniejsze kolory?
Czy ktoś też zaobserwował ten sam efekt robiąc odbitki?
Jaki papier jest lepszy do odbitek dużych rozmiarów 20 x 30 cm i większych?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Generalnie połysk sprawia wrażenie, że zdjęcie jest ostrzejsze i bardziej nasycone. Ale to tylko wrażenie.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Jeżeli zdjęcia są przewidziane do umieszczenia w antyramie lub albumie (za folią) to tylko mat - gładki papier przykleja się do szyby/folii.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
ja generalnie robię na macie. poprostu bardziej mi sie podobają.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kiedy mogę, robię na jedwabiu
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cotti napisał/a:
kiedy mogę, robię na jedwabiu
jej i stać Cię? Suknie jedwabne, to rozumiem, ale zdjęcia :-P ;-)

PiotruśP napisał/a:
Jeżeli zdjęcia są przewidziane do umieszczenia w antyramie lub albumie (za folią) to tylko mat - gładki papier przykleja się do szyby/folii.
mat też się potrafi przylepić, ale znacznie szybciej się klei błyszczący - cenna uwaga!
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
cotti, to ty krawcowa jesteś?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Też chyba przerzucę się na matowy.
Błysk się łatwo palcuje :-)

[ Dodano: 2007-06-12, 13:33 ]
Cotti ile dajesz za odbitkę 10 x 15 cm? :-) )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Markus, z tego co się dowiadywałem kiedyś, to różnica w cenie w relaxie to ok. 10gr, tylko problem w tym, że nie każdy lab ma ten papier. Nie wiem jak jest teraz.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W większości wypadków nie ma różnicy w cenie...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Robię wyłącznie na błyszczącym, Matowy mi się w ogóle nie podoba. poza tym jak kiedys próbowałem zeskanować matową odbitkę, to jakaś dziwna kasza wyszła.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
W swiecie papierow czarnobialych jest cos takiego jak pol-mat (u Ilforda to sie nazywa Satin) i to jest moim zdaniem optymalny wybor - nie palcuje sie, a kontrast nie muli sie jak na macie.

dz.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Zdecydowanie mi bardziej odpowiada mat bardziej naturalny.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jedwab jest po prostu piekny, zwlaszcza do czb. Jest jeszcze taki papier perlowy czy perelkowy, nie pamietam dokladnie, ale cudo!
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zwykle na błyszczącym. Mi osobiście wydaja się bardziej eleganckie, estetyczne... Aczkolwiek później serce mnie boli jak widzę, że ludzie je palcują.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kristofo napisał/a:
cotti, to ty krawcowa jesteś?


nie jestem, ale lubię, kiedy zdjęcie dobrze wygląda :-) i nie lubię popalcowanych :-)
nie wiem, czy papier satynowy nie jest to to samo, co jedwabny.

w fotonecie, procz mat i blysk mozna wlasnie drukowac jedwab i metalik.
przy czym, cena jedwabiu jest taka sama, jak matu i blysku, wiec ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostatnio polysk, kiedys mat, ale uleglem powszechnemu wrazeniu, ze polysk jest "ostrzejszy"
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja do "macania" przez oglądających wybierałem zawsze "jedwab" - nie palcował się zbytnio. Ale ostatnio fotonet podniósł cenę "jedwabiu" i odpuszczam sobie na razie. Czeka mnie niedługo zrobienie odbitki 50x70 do ramy i zastanawiam się właśnie jaki papier wybrać. To rama drewniana z passepartout i plexi na wierzchu - i tak się właśnie zastanawiam - piszecie że połysk klei się do szyby, więc pozostaje mat albo jedwab. Zdjecie zawiśnie pod kątem 90stopni do płaszczyzny okna które niestety jest dość blisko - jakieś 2m od osi ramy. Jest też już podświetlenie ramy (lampa od dołu). Jak więc łatwo się domyślić - boję się blików światła które zniweczą cały efekt zdjęcia.
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
ze sie tak wtrace - w tym kraju prawdziwy matt jest niemal nieosiagalny. to co sie tak nazywa w punktach to tzw lustre, polmat tak naprawde.
Silka, jedwabia tez ciezko ludziom wepchnac - bo cena wyzsza jednak jest.

a co
pzdr
flood
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
flood, jak pisałam, u mnie jedwab jest w tej samej cenie jak pozostałe papiery, tylko metalic jest droższy

W kolejny weekend będę jechała do Tychów po odbiór wydruków właśnie jedwabiu :-) /tylko jeszcze je wyślę :-) /

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach