Na jakim papierze wykonujesz odbitki?
Błyszczący
40% Complete
28 (40%)
Matowy
59% Complete
41 (59%)
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
a u kogo robisz w Tychach?
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
dzerry napisał/a:
W swiecie papierow czarnobialych jest cos takiego jak pol-mat (u Ilforda to sie nazywa Satin)


Potwierdzam - semi mat jest DOSKONAŁY (ale nie wszystkie zakłady dysponują tym papierem).
Co do ilfordowskiego Satinu to normalnie jest to papier-miodzio :!:

Ale na głowę wszystkie bije toaletowy Velvet :mrgreen:
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
Ja tam wybieram powierzchnię papieru w zależności od zdjęcia. Pewne tematy lepiej wyglądają na macie czy półmacie a inne na połysku - chodzi o powiększenia barwne i cz-b. Natomiast sieczkę 10x15 robię na połysku, daje lepszy kontrast i pozorną ostrość. Ziwi.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
flood, w Fotonecie. W Warszawie też robię w Fotonecie :-) mają mnóstwo oddziałów, a okazało się, że tutaj też są dwa punkty :-)
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
cotti, toś się pospieszyła z odpowiedzią, dokładnie rok.... :mrgreen: :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Bo nie zauważyłam wcześniej :oops:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja mam takie pytania:

- gdzie kupujecie albumy na zdjęcia, w fotolabach czy może taniej jest w marketach lub na allegro? chodzi mi o takie w miare eleganckie, nie kolorowe z kwiatkami czy widoczkiem tropikalnym tylko najlepiej jakieś czarne lub szare z twardymi stronicami. (chciałbym sobie kilka tematycznych zrobić np. do makro, do portretów, do streeta)

- Jaki największy format z 6mpix kasetki wygląda dobrze?

- Przykładowo Foto-Gama w lublinie, udostępnia swój profil kolorystyczny, warto chyba wcześniej przygotować zdjęcia w oparciu o taki profil, żeby nie wyglądały zupełnie inaczej niż je wywołałem z rawa, i tutaj pytanie, gdzie wgrywa się taki profil? do sterowników monitora? karty graficznej? czy może do lightrooma??

- Dla lublina i okolic, jakie jeszcze fotolaby są godne uwagi? jaki polecacie?
 

sdagus  Dołączył: 14 Lis 2007
Ganz napisał/a:
cotti, toś się pospieszyła z odpowiedzią, dokładnie rok.... :mrgreen: :mrgreen:

Cytat
cotti napisał/a:
Bo nie zauważyłam wcześniej :oops:


A to dobre jest... :-B :lol:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
sdagus, no co, przyznaję się, nie wszystkie posty czytam :-(
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mygosia napisał/a:
serce mnie boli jak widzę, że ludzie je palcują

Też robię na błysku, za to nie daję nikomu w paluchy, póki nie wylądują w albumie.
Jeżeli robię sam odbitki czarno białe, to najlepsze wychodzą satin lub mat.
 

sdagus  Dołączył: 14 Lis 2007
@cotti
Rozumiem Ciebie całkowicie... :roll:

Właśnie chodzi o to, że praktycznie okrągły rok... nie jakieś zwykłe 1.5 roku, albo 3 tygodnie.... :-?

Każdemu może się zdarzyć... :oops: [/b]
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Eldred napisał/a:
Jaki największy format z 6mpix kasetki wygląda dobrze

zależy od kilku rzeczy: poprawnie naświetlonego zdjęcia (bo interpolacja wychodzi lepiej) i odległości z jakiej ogląda się odbitkę. Ja widziałem A0 z matrycy 8Mpix (chyba jakiś Canon) i wyglądała bardzo przyzwoicie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ganz, no ale tak średnio, z 20-30? A4?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Eldred, A4 jak najbardziej, wystarczy popatrzeć na ekran z monitora: jeśli jest wielkości A4 i jakość na pełnym ekranie Cię zadowala to nie ma powodów przypuszczać, że na papierze będzie jakas ogromna różnica.
Zapomniałem dodać, że rozdzielczość zdjęcia (ta skuteczna) będzie inna z kita i np FA50/1.4, przy większych powiększeniach będzie to widoczne - po prostu dobry obiektyw lepiej wykorzysta rozdzielczość matrycy.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Eldred napisał/a:
- Jaki największy format z 6mpix kasetki wygląda dobrze?
Ja kiedyś dałem swoje zdjęcia (m. in. z kasetki) na lokalną wystawę w formacie A3+, jak dla mnie nie było się do czego przyczepić.

Zwróć też uwagę na to że większe formaty ogląda się z większej odległości, więc odbitka może być wydrukowana z mniejszą rozdzielczością.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
[rK] napisał/a:
barycie suszonym na mat, na powietrzu. Chyba najbardziej klasyczny i najpiekniejszy widok odbitki.


wlasnie. taki mat jakby byl w labach, eh...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Eldred napisał/a:
- Jaki największy format z 6mpix kasetki wygląda dobrze?


Mam sporo 30x45. Wyglądają bardzo dobrze nawet przez lupę ;-) . Miałem też jedno z 1m x 1,5m (nie pamiętam dokładnie) i też dobrze wyglądało, ale pod warunkiem, że całe mieści się w polu widzenia. Jak się patrzyło z bliska, to i tak nie było najgorzej.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Właśnie... jak to jest z takimi dużymi wydrukami ze zdjęć.
Np. takie jak oferują tutaj: http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3629740
Czyli przykładowo http://www.allegro.pl/ite...oto_jakosc.html 40x60cm za 17,5zl
Jak wyglądają pod względem kolorów, jak im wychodzi B&W i ogólnie czy ktoś miał styczność ze zdjęciami drukowanymi w ten sposób?
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach