Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dwie (więcej?) lampy - tanio i w teren.
Ja może opiszę sytuację - np. tunel, kilkanaście - kilkadziesiąt metrów długości, oczywiście ciemności absolutne (punkt do wyostrzania dla np. GR-ki wskazuję czołówką). Lampa wbudowana oświetla pierwsze 2-3m, potem ciemność - chamsko to wychodzi, jakbym pierwszy raz aparat brał do ręki.
Wyimaginowałem sobie, że mam np. dwie lampy - proste, starsze, ale jakoś wyzwalane za pomocą błysku z lampy GR, może K-3 (czyli jest zapewne przedbłysk, ale niekoniecznie) - rozkładam je w interesującej mnie odległości, żeby wyzwolić równocześnie i oświetlić trochę więcej. Ma być (stosunkowo) tanio, lekko, bez zbędnych ceregieli - ma ktoś jakieś doświadczenia, co i jak kupić/skonfigurować?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie wem jak GR, ale w K-3 wbudowana ma tryb manualny, więc po prostu rozstawiasz najprostsze, lampy manualne, podłączasz do nich fotocele (chyba że akurat mają wbudowaną, co we współczesnych jest bardzo częste) i tyle. Wszystko bez problemu się zsynchronizuje, pozostaje Ci tylko dobrać parametry naświetlania i energię błysku poszczególnych lamp.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Jaad75 - moim skromnym zdaniem w terenie fotocela to chyba niekoniecznie dobry pomysł... Radiówka chyba lepsza - np. 2xYN560III/IV + np.YN560-TX albo 605...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
squonk, w ciemności? Wystarczą. Choć oczywistym jest, że radio wygodniejsze i pewniejsze.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Brak światła dla radia nie jest problemem :-) choć oczywiście w tej sytuacji fotocela też zda egzamin :-) Pomyślałem tylko, że jak do każdej lampy ma dokupywać fotocelę to może łatwiej kupić chińca z radiem :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Miało być po kosztach, więc fotocele wychodzą najtaniej... :-)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
oki, oki :-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...ale co ma być tematem zdjęcia? Bo można to zrobić jedną lampą :mrgreen: i odpowiednio długim czasem naświetlania. Czyli dajesz tryb "B", bierzesz lampę w łapkę i świecisz gdzie Ci się żywnie podoba. A jak naświetlisz- zamykasz dziurę i po kłopocie.
A jak ktoś na tle? To najpierw błyskasz na osobę, a potem świecisz gdzie Ci się żywnie podoba :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach