eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
K-3II + metz 44-af1
postanowiłem pójść "poziom wyżej" i spróbować wywołać błysk lampy niezamontowanej na aparacie.

wobec braku wbudowanej lampy i w połączeniu z lampą wymienioną w temacie jestem skazany tylko na zdalne wyzwalacze?
mam tu na myśli montowany w sankach nadajnik i jego odbiornik montowany do lampy. czy to jedyne rozwiązanie?
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
tak to jedyne rozwiązanie
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
:cry: wypada mi podziękować za szybką reakcję, choć łudziłem się, że jest tańszy sposób :-B
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Można ew. rozważyć kabelek synchronizacyjny + stopka z wyjściem na kabelek. Np coś takiego: http://www.bhphotovideo.c...Off_Camera.html albo wersja budżetowa - algro://Przewód kabel synchronizacyjny synchro PC-PC 5m + 2 x algro://Kostka synchro z gniazdem PC gorąca stopka ISO
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
... a nie ma jakiegoś trybu "Slave", który działa jak fotocela, czyli wyzwalany lampą na aparacie?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Robur napisał/a:
... a nie ma jakiegoś trybu "Slave", który działa jak fotocela, czyli wyzwalany lampą na aparacie?


W K-3II z tematu karkołomne...
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Robur, lampa ma tryb "slave", ale aparat nie ma wbudowanej lampy

jutro mam podjechać z aparatem celem sprawdzenia wyzwalacza i jego kompatybilności (podobno od canona będzie działać).
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
RF-603 od nikona działa na 100%
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
eR Gie napisał/a:
Robur, lampa ma tryb "slave", ale aparat nie ma wbudowanej lampy


...no tak, to trochę zmienia optykę :mrgreen:
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
serdecznie dzięki za zaproszenie espresso, ale jak widziałeś (rozmawialiśmy pod sklepem) właśnie dokonałem zakupu wyzwalaczy ;-)

serdeczne dzięki wszystkim za sugestie, ów zestaw (RF603CII) działa, model obsługujący TTL sobie odpuściłem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach