Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Głośność pracy lustra
Witajcie, może to nie problem ze sprzetem, ale mam następujące pytanie. Zauważyłem, że praca lustra/migawki w K-3 jest głośniejsza niż w K-5 II. W K-3 da się usłyszeć takie charakterystyczne klapnięcie, czego nie doświadczyłem z K-5 II, w którym efekt był jakby stłumiony, bardziej precyzyjny.

Jakie macie doświadczenia, w tej kwestii ?

[ Dodano: 2016-04-23, 19:58 ]
No nie uwierzę, że nie ma tu użytkowników K trójki ;-)
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
W porównaniu do k-r gdzie lustro waliło jak młot pneumatyczny k-3 jest super cicha :)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Miałem K-x, K-5, teraz mam K-3II, ale za każdym razem gdy robię zdjęcie jestem tak tym przejęty, że nie słyszę lustra - przepraszam nie pomogę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To znaczy, że Pentax K-3 jakieś obciachowe dźwięki wydaje??? :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Oj espresso, espresso... A co Ty się cudzymi przemyśleniami przejmujesz? ;-)

[ Dodano: 2016-05-02, 12:26 ]
A poza tym, w Twojej zminiaturyzowanej stopce widnieją oba aparaty, o które pyta Prorok, więc jak to jest z kłapaniem K-3 kontra K-5?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W wolnej chwili posłucham, z ciekawości.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Po takim, niemal audiofilskim wstępie, całkiem przeszła mi ochota. Zresztą używam najtańszych Sennheiserów, na fotele psioczy żona a lampy nie mają opcji przyciemniania... :-P
;-) ;-) ;-)

[ Dodano: 2016-05-02, 13:48 ]
Wyszło kpiarsko, chociaż nie miało, przepraszam.
Powtórzę zatem:
W wolnej chwili posłucham, z ciekawości.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jak dla mnie to K3II klepie ciszej niż K5IIs.
W każdym razie K3II żurawia z 15 metrów nie płoszy.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Tak jak Zipzip miałem K-x, K-5 i mam K-3II (była jeszcze kadyszka - ta dopiero klapała), k-5 był cichy , ale K-3II jest jeszcze cichszy - dla mnie to ważne bo robię dość sporo na koncertach muzyki klasycznej i cichość jest bardzo wskazana. Ciszej pracuje też wiertarka. Tyle że już się przyzwyczaiłem i znowu jest za głośno... teraz uszyję jakiś tłumik... :roll:
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
O ! Jaki ruch się zrobił, w temacie :-P Dzięki za wpisy Panowie :)
Mam jeszcze jedno pytanie, być może głupie, ale zaryzykuję. Czy wersja OS ma wpływ na taki czynnik jak praca migawki ? Mam 1.11 i nie wiem czy aktualizować ? Gdzieś wyczytalem, że przy najnowszym występują problemy.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
[quote="espresso" słyszysz całą wyobraźnią jak powstają piękne obrazki.[/quote]

Bez obiektywu? :shock:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No tak. Bez obiektywu, to taka ekstremalna forma fotografii otworkowej. Tylko otworek całkiem spory.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
Jak dla mnie to K3II klepie ciszej niż K5IIs.

MAX581 napisał/a:
k-5 był cichy , ale K-3II jest jeszcze cichszy - dla mnie to ważne bo robię dość sporo na koncertach muzyki klasycznej i cichość jest bardzo wskazana
K-3II kłapie tak samo głośno, jak K-3, a ten jest zauważalnie głośniejszy od K-5:
https://www.youtube.com/watch?v=mHW-TFYUujk
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ostatnio ktoś był w szoku jak usłyszał moją K10D, że płoszy łanie na łące ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Mnie na jakimś koncercie (Marek Napiórkowski?, Laboratorium?) zwrócono uwagę, że przeszkadzam :oops:

A strzelałem pojedynczo i tylko w najgłośniejszych momentach...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Mnie na koncercie trashmetalowym poproszono o dołączenie do perkusisty, ale za szybko zapychał mi się bufor w aparacie :oops:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Taa. A mnie po paru strzałach w nowojorskim metrze oskarżono o terroryzm.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Bo w wielu rejonach świata żeby używać Pentaxa trzeba mieć pozwolenie na broń
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
A nowy K-1 podobno napierdziela lustrem tak, jak młot pneumatyczny Walker :mrgreen:

Właśnie Tak:
https://www.youtube.com/watch?v=9WCb1EkwH9E
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tak, ludzie kupują lustrzankę, a potem się dziwią, że kłapie lustrem... http://www.dpreview.com/forums/post/28615176 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach