espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
Pixel Shift'a z K3?
to chyba tylko w K3II. Czy DR tam zyskuje? Tego nie wiem, ale
DR raczej wynika z właściwości samej matrycy. Nawet gdyby tak było to i tak zastosowanie pixel shift'a jest dosyć ograniczone.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
espresso, mam zawsze domyślnie ustawione najniższe, dostępne ISO. Pisałem to już nie raz: jak dla mnie, świat mógł się zatrzymać na K10. Napisałem o wyborze K3 z lekkim przekąsem, a dlatego, że chciałbym kupić w miarę jak najnowszy korpus, który posłużył by mi kupę lat. Po dwóch awariach K10, odechciało mi się lustra głównie z uwagi na koszty mojego niedzielnego hobby. Nie interesują mnie gadżety wtłaczane do coraz nowszych konstrukcji ponieważ albo są dla mnie bezużyteczne, albo generują konieczność dalszych inwestycji w specjalne oprogramowanie, które to z kolei zaczyna gryźć się z posiadanym sprzętem PC.

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
rychu, myślę że coś z klasy K-5, powinno Ci wystarczyć i zadowolić.
Jak sam zauważasz, różne dodatki do aparatów (np: mikrofalówka, automat do lodów, czy opiekacz), są fajne tylko czy potrzebne.
Bierz K5II i będziesz Pan zadowolony!
Do tego zestaw szkiełek serii M, w tym wg mnie najlepszy M 200 mm f/4.0 i do roboty!

TM_Mich, dziękuję za radę. Właśnie za taką sztuką się rozglądam.
Co do obiektywów, myślę że F70-210 na razie wystarczy. Miałem go podpiętego na chwilę do K3 ale trudno ocenić z powodu warunków pogodowych w czasie zdjęć.

foto  Dołączył: 03.05.2013
rychu możesz rozważyć też PENTAX-F 70-200mm F4-5.6
Kupiłem go za 200,00zł i mile mnie zaskoczył, nie ma on powłok smc ale jest kontrastowy i nie zauważyłem braku smc. Jak dla mnie do APS-C to dobry tani obiektyw. do ogniskowej 150-160mm jest super później trochę mięknie. Poniżej link do kilku fotek które nim zrobiłem.

https://www.flickr.com/ph...157691844393471

foto napisał/a:
możesz rozważyć też PENTAX-F 70-200mm F4-5.6

70-210 posiadam i z powodzeniem śmiga na kliszy, więc nie rozważam nowych zakupów w tym zakresie ogniskowych.

rey  Dołączył: 12.10.2009
Po raz kolejny odgrzeję kotleta... 😎

Mam podobną zagwozdkę: K-5lls czy K-3ll. Odrzuciłem K-3 i KP - ten cenowo jeszcze nie te progi :evil:
Pomimo tego, że K-5lls to fajna puszka skłaniam się coraz bardziej w kierunku zakupu nowszego body. Jeszcze lepszy AF, skuteczniejszy SR, focus peaking, pixel shift resolution, asyrotraver, czy nawet te dwa sloty kart to jednak jakieś ciekawe dodatki, które mogą się przydać. Trudno upolować go jeszcze w normalnej cenie, gdy cena nówki zeszła do poziomu 3499 złocisty używki z normalnym amatorskim przebiegiem powinny oscylować na mój gust na poziomie 2000zł.

marfalc  Dołączył: 08.01.2010
Sprawdź je sobie osobiście .Znam ludzi którzy wybrali K-5IIs zamiast K-3II. Nowszy nie zawsze może ci przypasować.

Color  Dołączył: 09.03.2015
rey, te 2000 zł to Twoje pobożne życzenie, czy kwota oparta na obserwacji aukcji używanego sprzętu? Mam podobny problem, póki co totalnie abstrakcyjny, mój K-50 (póki co) ma się dobrze. Osobiście jakby mnie "nacisło" to brałbym nówkę K-3II.

rafalf  Dołączył: 09.06.2007
A ja bym się pewnie zastanawiał pomiędzy K-3II a KP :) Obecnie są w bardzo podobnej cenie (mówię o nowych w sklepie w PL).

marfalc, Właśnie dlatego K-5lls-kę biorę jeszcze pod uwagę ;-)

Matryce K-5 znam, pliki nie są duże co również uważam za plus. Jak dotąd największą bolączką systemu dla mnie był AF, ostrość można podciągnąć programowo.

2000 to taki poziom wynikający z cen nowych K-3ll, bo jeżeli nowa pucha kosztuje 3500, nie wspominając już o możliwości spłaty w czasie, to po co płacić 1000zł mniej, za używkę niewiadomego pochodzenia z często niemałym przebiegiem :evilsmile:

rafalf, zawsze można by tak dokładać po kilka stówek od tego, co i tak nie jest tanie, ale nie chcę topić więcej kasy w body, wolę mieć te złotówki w szklarni ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
rey napisał/a:
Pomimo tego, że K-5lls to fajna puszka
o ile nie najlepsza
Cytat
focus peaking
ciekawa bajera, ale lepiej się sprawdza przy elektronicznych wizjerach lub przynajmniej odchylanych LCD. W jasny dzień niewiele widać.
Cytat
dwa sloty kart
Przydatność znikoma. Powiedział bym nawet że żadna.
Cytat
nie chcę topić więcej kasy w body, wolę mieć te złotówki w szklarni
hmm, to trochę tak jak byś w analogu wkładał gorszy film ale dobry obiektyw.

tref  Dołączył: 05.09.2006
espresso napisał/a:
Cytat
dwa sloty kart

Mnie również 2 karty nie są potrzebne.
Do tej pory ludzie twierdzili, ze KP nie może być następcą K3, bo nie obsługuje 2 kart. Ja tę funkcjonalność pomijam jako bajer, a matryca i soft kp biją na głowę apsc z cyferkami.

Idę popatrzeć na ceny Korpusów Pentaksa, bo mnie ciekawość zjada jak się kształtują obecnie różnice cenowe i promocje.

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
tref, ale biegasz z jednym czy dwoma zapasowymi aku? Pytam bez nadąsu ;-)

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
espresso napisał/a:
Cytat
dwa sloty kart

Niedawno też bym tak napisał, ale raz zdarzyło mi się, że jedna karta padła i to w momencie, kiedy już miałem rezygnować z zapisu równoległego, bo wydawał się niepotrzebny...

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
espresso napisał/a:
dwa sloty kart

A tu się nie zgodzę. Rzecz dla mnie bardzo przydatna. Odkąd mam K-3II nie widziałem komunikatu o braku karty w trakcie robienia zdjęcia, co mi się wcześniej, niestety, zdarzało. I nosiłem sobie wówczas na jakiejś wyprawie po zdjęcia całkiem niepotrzebny mi gadżet w postaci korpusu.

espresso, jest pewnie jak pisałeś, przy niskim ISO puszka ma przewagę nad takim K-3ll. Niby porównywałem sobie obrazki na opacznych i podobnych, dlatego ciągle się waham czy warto brać stare body w cenie niemal K-3ll 8-)

Dwa sloty o lepszycAF na pewno by się przydały, bo pliki coraz większe a mam trochę mniejszych kart w torbie ;-) Lubię pracować na w pełni otwartych przysłonach, czyli lepszy AF to też jest duży plus.
Nie wiem tylko czy jakość obrazków jest znacząco różna w tych dwóch modelach, żebyvwogóle zawracać sobie tym głowę. Staram się używać możliwie jak najniższego ISO, ale ekstremalnie wysokiego też używam :evilsmile:

[ Dodano: 2018-06-06, 08:36 ]
tref, trochę jednak mniej chciałbym wydać na body.

Michu  Dołączył: 18.04.2006
rysiekll napisał/a:
tref, ale biegasz z jednym czy dwoma zapasowymi aku? Pytam bez nadąsu ;-)
Na wyjazdy zabieram bezlusterkowca mającego limit jakieś 300 fot na jednym aku. I jakoś mi to nie przeszkadza. To kwestia tego, w jaki sposób fotografujesz. Jeśli walisz serie, to rzeczywiście może zbraknąć prądu. Jeśli zaś fotografujesz świadomie, wybierając kadr przed naciśnięciem spustu, to nie ma problemu.

W kwestii AF. Co prawda nie mam i nie miałem K-3, ale porównując K-5II do K-1 nie ma różnicy przy AF-S. Tryb ciągły zaś to już inna sprawa...

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Michu napisał/a:
porównując K-5II do K-1 nie ma różnicy przy AF-S

Mam oba i odnoszę wrażenie jakby przy słabym oświetleniu K-5IIs lepiej sobie radził.

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Jeżeli nie chcesz wydać dużo na body to najlepszym wyborem będzie k-70, to chyba ta sama matryca co w KP i cenę ma świetną do tego co oferuje. Na dodatek jeszcze nie odnotowano problemów z tym modelem i wydaje się być bardzo udanym body, ma gibany wyświetlacz :-D
K-5iis ma ładniejszy obrazek od K-3, mniej mpx co przy kropowaniu jest minusem, jeżeli zaś nie kropujesz to plusem są mniejsze pliki. AF-s na podobnym poziomie z lekką przewagą nowszych modeli.

Skocz do: