bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Piszę o K-5II bez es. ;-) Poza brakiem filtra to takie same aparaty.

rey  Dołączył: 12.10.2009
A to co wyszło optycznym w teście AF wskazuje na wyrażoną różnicę w poprawie pracy AF na korzyść ski, to jakiś mit? :evilsmile:

rafalf  Dołączył: 09.06.2007
Na PPD też wypożyczyłem od Ricoha KP z największym gripem w komplecie z DA 40 i DA 21.

Bardzo mi się spodobał taki komplet, szczególnie z DA 21. Nie był dla mnie wcale niewygodny po przejsciu z mojego K-5II. Dodatkowo podłączałem do niego Sigme 17-50 oraz 70-200 2.8. Okazuje się że też da się używać KP z ciężkimi zoomami, chociaż pewnie jakbym miał fotografować nim np koncert przez godzinę to mogłoby to nie być wygodne. Tu jednak K-5II wypada lepiej.

bakulik napisał/a:

Na PPD używałem KP pożyczonego od Ricoha. Podpiąłem do niego DA 16-85. Aparat dostałem z naładowanym akumulatorem, wykonałem nim 87 zdjęć i nagrałem 3 minuty wideo i miałem już żółty wskaźnik baterii. Przed zwróceniem naładowałem akumulator. Aparat przejął kerad i pamiętam, że też mówił o szybkim zużywaniu zapasu prądu.

Potwierdzam, wypożyczyłem aparat z baterią naładowaną w 100% w sobotę rano. Zrobiłem około 240 zdjęć, nie kręciłęm filmów. Przeglądnałem menu i ustawienia, sprawdziłem funkcje kółek itp. Wieczorem ok 20 aku padł zupełnie. Zdziwiłem się nieco, bo ok 1000 zdjęć na jednym akumulatorze w K-5II to norma.

Ale muszę przyznać że patrzę na KP i tak w sumie to chciałbym go mieć.
Często używam wysokich czułości - rzędu ISO 6400, czasem przydałoby się więcej i wiem, że KP w takich warunkach pewnie sprawowałby się lepiej niż K-5II. W pozostałych sytuacjach pewnie K-5II jest zupełnie wystarczający do moich potrzeb.
KP ma jednak FUN factor który kusi i przyciąga. Szczególnie z DA21 :)

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
rafalf napisał/a:
KP ma jednak FUN factor który kusi i przyciąga. Szczególnie z DA21 :)
Podejrzewam że ze wszystkimi limitedami w wersji DA będzie FUN ;-)

Skocz do: