bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 441
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc441.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 08.05.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc441_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc441_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc441_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc441_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc441.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc441.zip

1. errorbypixel


2. johans


3. mr.ra66it


4. powalos
Tym razem wołane w Capture One Express 7.2.3 64 bit. Jakoś bardziej mi przypadła ta wersja niż ta, którą uzyskałem w LR 5.6.1


5. rafi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rafi
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
rafi+1
Głównie przez strukturę na płatkach i krople wody.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
rafi+2

dawno mnie tutaj nie było będzie coś trzeba podesłać :) do kolejnego challenga
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
powalos napisał/a:
Tym razem wołane w Capture One Express 7.2.3 64 bit. Jakoś bardziej mi przypadła ta wersja niż ta, którą uzyskałem w LR 5.6.1


Ja z definicji zaczynam od C1, więc nie wiem jak w LR. Jeśli z C1 nie jestem zadowolony, wtedy dopiero sięgam po Adobe. Do tej pory po obróbce wykonywałem export z RAW do jpg w „full” wersji jak i mniejszej jednocześnie. Jednak jak ostatnio stwierdziłem, w takim przypadku ustawione wyostrzanie jest zgodne z tym co chcę osiągnąć jedynie dla pełnego rozmiaru, a mała wersja i tak wymaga oddzielnej poprawki w wyostrzeniu. Wcześniej robiłem to zazwyczaj w jakiejś przeglądarce zdjęć, ale okazało się, że czasem gubiony jest profil kolorów zdjęcia (u mnie tylko sRGB, więc szerokogamutowcy widzieliby inne kolory). Tym razem więc wersja mniejsza została przerobiona z pełnej w PSE (cała obróbka to C1) - tu wiem, że mam kontrolę nad profilem kolorów i oczywiście też nad końcowym efektem wyostrzania.
I w sumie raczej zgodzę się z poprzednikami, że ta moja mała wersja jest pod względem struktury i wyostrzania OK.
Ale co do dużej wersji...
Sama obróbka? Wybór koloru płatków (tu duże wątpliwości jednak) i pytanie jak pokazać "przepalenia" od Słońca. Nie mogłem się zdecydować, ale jak widać, ostatecznie trochę inaczej je potraktowałem niż inni uczestnicy - stwierdziłem, że bardziej widoczne "przepały" będą się wydawać bardziej naturalne. Dodatkowo w obróbce suwakami kolorów starałem się nieco stonować i ujednolicić tło.
Co do do pokazanego końcowego efektu mam jednak wątpliwości. Nie, że chcę swoją wersję jakoś krytykować, ale dla mnie trzy prace (1. errorbypixel, 4. powalos i 5. moja) w dużej wersji są chyba równorzędne i nie potrafię jakoś znaleźć argumentów, aby którąś z nich zdecydowanie wyróżnić. W zależności od chwili albo podoba mi się bardziej jedna, albo druga...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach