noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
raki
Potrzebuję zakupić raki, niestety swoje uszkodziłem dwa lata temu (zęby atakujące zostały złamane). Mog wydać maks do 400PLN, koniecznie z anti-bottami i ręcznym ustawianiem (bez narzędzi). Używał może ktoś Griveli? Mają dość przystępną cenę a i wyglądają na w miarę solidne.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Noel, zaglądałeś na NGT.pl?
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=1221, http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=1489. Z tanich raków to Climbing Technology mają dobrą opinię, są dostępne od około 200 zł.

Ale zaznaczam że sam jeszcze raków nie używałem, zastanawiam się tylko czy kupić.
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Witam

CT są OK. Najprostrzy model, bez bajerów ale daje radę. Mam 2 sezony i chwalę sobie. Ale ja to zwykły łazik jestem. Wspinanie się w zimie i poważniejsze cele to nie dla mnie... raczej.


pozdrawiam
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Dzięki wielkie, właśnie namiętnie sobie czytam to forum :-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
noel napisał/a:
Dzięki wielkie, właśnie namiętnie sobie czytam to forum
Grozi ci tylko że przestaniesz chodzić po górach a zaczniesz testować sprzęt ;-) To (w dużej mierze) takie forum dla górskich onanistów sprzętowych ;-) Ale faktycznie o szpeju można się tam dowiedzieć prawie wszystkiego.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na ngt rzeczywiscie zdarzaja sie przegiecia w strone onanizmu sprzetowego, czasem pisza tez straszne glupoty - lepiej podchodzic do nich z dystansem.
Niemniej jednak ilosc wypowiedzi jest zazwyczaj tak duza, ze mozna sobie wyrobic jakas opinie, czesto nawet w miare obiektywna.

Odpowiadajac na Twoje pytanie - ja sam uzywam rakow Charlet Moser (teraz to grupa Petzla). Jestem zadowolony, a Grivel to ta sama polka.

W CT bym sie nie pchal - od rakow moze zalezec Twoje zycie, a na tym nie mozna oszczedzac.

Na Twoim miejscu kupilbym Grivele albo Charlety, model zalezy juz od przeznaczenia i butow do ktorych bedziesz je zapinal (ale tego przeciez tlumaczyc nie musze ;) )
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Grivel'a polecić można - kawałek solidnego sprzętu...
W sumie nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś na nie narzekał.
 
Tomys  Dołączył: 05 Kwi 2007
4 lata uzytkuje juz grivele g14 - z czystym sumieniem moge polecic. Mam porownanie do Sarkenow Petzla SPL - ktore pozyczylem od kolegi, uzytkowanie podobne - ale w Sarkenach jakos chyba szybciej zuzywaly sie zeby atakujace. Moim zdaniem nie warto sie pakowac w CT czy jakies AA. Raki to jest praktycznie jednorazowy wydatek na kilka lat - a bardzo wiele od niego zalezy. Na zyciu i zdrowiu nie warto oszczedzac ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach