piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
  [obiektyw] Obiektyw Pentax-FA SMC 80-320 niekompatybilny z K
Wysłałem zapytanie o możliwość naprawy usterki obiektywu jak w temacie, o którym już dyskutowaliśmy:
http://manufactura.home.p...be8377fe392d80f
Po opisaniu zachowania obiektywu otrzymałem z Gdyni (www.foto-service.pl) taką oto odpowiedź:

Cytat: Opisany problem wskazuje na brak kompatybilności z cyfrowymi lustrzankami. W
tej sytuacji i w przypadku tego obiektywu nie będziemy wstanie pomóc.

Ze zdziwieniem wysłałem następnego maila ze stwierdzeniem, ze jednak na świecie i w Polsce istnieją te obiektywy współpracujące z K10D bezproblemowo.

I tu kolejna odpowiedź po około godzinie:
Niestety taka sytuacja może mieć miejsce. Różne serie obiektywów (różnice w
numerach seryjnych) różnią się i takie przypadłości są normalne. Starsze
obiektywy nie zawsze są w pełni kompatybilne. W tej chwili pełną
dokumentacją serwisową dysponuje firma Apollo Electronics.


Czy im się coś tam czasami nie poprzestawiało???
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Może serwis na Szyszkowej w Warszawie.Kiedyś miałem ten obiektyw z Ds pracował normalnie.Uwaga kiedyś poinformowano mnie że po 8 latach od zaprzestania produkcji obiektywu części do obiektywów nie są już produkowane.Jest przyjemnie miękki na końcu skali,ale ostrzył bardzo powoli w porównaniu do np FA 70-200(4-5,60).Fajny kawałek obiektywu.Ale gadanie o niekompatybilności.Niestety jestem zdania że te serwisy,ta obsługa to jakaś pomyłka.Mogliby choć spróbować go przystosować.Nie wiem czy Pan Rendaszka ma K10 kiedy ostatnio z nim rozmawiałem miał Dsa.Pozdrawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
piotr_luk, jestem wybitnie zdziwiony. A moze wyslij go na czyszczenie? Moze jak go rozloza i nasmaruja to bedzie ok, w sumie chyba nie masz innej mozliwosci.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
milo napisał/a:
piotr_luk, jestem wybitnie zdziwiony. A moze wyslij go na czyszczenie? Moze jak go rozloza i nasmaruja to bedzie ok, w sumie chyba nie masz innej mozliwosci.


Też mi sie wydaje, że to kwestia jakiegoś zasyfionego (niekontaktującego styku), jakbym wiedział, jakie niespodzianki mnie czekają po rozkręceniu tego ustrojstwa (wypadające blaszki, wyskakujące sprężynki etc.), to bym go sam spróbował reanimować.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Alkos trochę obiektywów już rozkręcił, może będzie mógł coś podpowiedzieć.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chłopaki z Hamburga określili, że to awaria elektroniki (ale pewnie przeginają w drugą stronę) i tylko koszty mnie powstrzymują od wysyłki (ok. 130 € netto + 19% VAT + koszty przesyłki = ok. 180-190€)

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdano napisał/a:
Alkos trochę obiektywów już rozkręcił, może będzie mógł coś podpowiedzieć.

Owszem, rozkrecil, ale czy skrecil? :mrgreen: :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ostatnio na e-bay był taki za 114, nie sprzedano, a teraz jest za 90 i też nie ma chętnych.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dan napisał/a:
Owszem, rozkrecil, ale czy skrecil?

Otóż to :-B

[ Dodano: 2007-06-13, 17:38 ]
Zdano napisał/a:
Ostatnio na e-bay był taki za 114, nie sprzedano, a teraz jest za 90 i też nie ma chętnych.

na ebay.de??? To musiałem przegapić, chyba, że gdzieś w USA
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
piotr_luk napisał/a:
na ebay.de

Na francuskim, ale na amerykańskim też jest. Obydwa srebrne. Dzisiaj napiszę do sprzedawcy czy elektronika jest wporządku. Może uda mi się kupić sprawny egzemplarz.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
espresso, a jakiś namiar na tego fachowca
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Starsze obiektywy nie zawsze są w pełni kompatybilne.

To chyba podważa całe ochy i achy nad starszymi szkiełkami, albo ten cały serwis nie bardzo wie co pisze.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
To chyba podważa całe ochy i achy nad starszymi szkiełkami
przecież to szkiełko nie jest takie stare. Poza tym, niektórzy klubowicze mają to szkło i im chodzi bez problemu.
Mnie sie wydaje, że to wina jakiegoś feleru z kontaktem.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, balsam mi wlewasz w gardziel.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Alkos trochę obiektywów już rozkręcił, może będzie mógł coś podpowiedzieć.


Podpowiadam, ze w serwisie chrzania. Jakbys zdecydowal sie na rozbiorke, sluze pomoca. Nie rozbieralem tego egzemplarza, ale babralem sie w FA i wiem mniej wiecej co gdzie trzeba.

Mozemy sie umowic na oddzielny watek - czat, w ktorym ty bedziesz postowal zdjecia kolejnych faz rozbiorki, a ja mowil co robic :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
alkos, jeszcze spróbuję znaleźć jakiegoś magika bliżej siebie (Zagłębie Ruhry), chociaż wszyscy odsyłaja mnie do serwisu, a tam, to wszystkie warstwy naskórka chcą z człowieka zedrzeć.
Ale jakby co, będę pamiętał o twojej gotowości :-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
espresso, tu jest problem takie, że szkło pracuje ale tylko na pełnej dziurze :-?

[ Dodano: 2007-06-13, 20:31 ]
i naświetla poprawnie, ale nie da się przymknąć (popychacz chodzi lekko i bez oporów)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Na początku lipca będę w Polsce, to pewnie do niego uderzę, chociaż mi nie po drodze, ale co robić, umówię się prędzej, to może machnie od ręki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach