Przechodzić na Win10, czy nie przechodzić?
Tak, Win10 to dobry system, brać póki darmo dają.
50% Complete
10 (50%)
Nie, daj sobie spokój, Win7 jest OK i jeszcze długo taki będzie.
35% Complete
7 (35%)
Prrr... Zaczekaj chwilkę, jak poprawią kilka baboli to się zaktualizujesz.
15% Complete
3 (15%)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Przechodzić na Win10, czy nie przechodzić? Oto jest pytanie.
No właśnie, umiłowani w Pentaksie siostry i bracia, jak żyć z tym Windowsem?

Z "siódemki" jestem zadowolony. Win8 w Lumii uważam za używalny, natomiast jeden jedyny kontakt na laptopie był... irytujący, ale to może kwestia ustawień. A jak to jest z tą "dziesiątką", daje radę?

Oprócz głosowania w ankiecie proszę o wypowiedź poniżej.

Z pozdrowieniami Wasz
szybkiparr

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź najpierw czy masz w pełni kompatybilny sprzęt.
Przykładowo w moim "blaszaku" jest nieobsługiwany tuner telewizyjny. Ponieważ blaszak robi za drugi telewizor to jest to wada dyskwalifikująca.
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
ja miałem "7" na lapku, przeinstalowałem na "10" i żałuję... no i nie mogłem powrócić do "7", mimo iż MSoft to niby zapewniał przez 30 dni... Ok, komp się szybciutko uruchamia ale zalicza też liczne zwiechy od czasu do czasu... np. przez kilka sekund nie działa myszka... (często się to zdarza...), albo nie działa menu "start", dziwnie też funkcjonuje komp przy aktualizacjach, rwie sieć, itp... Wcześniej takich problemów nie miałem. Na drugim lapku kurczowo trzymam się siódemki mimo licznych ataków MicroSoftu. Wygląda na to, że trzeba było się wstrzymać do czasu wyeliminowania błędów wieku młodzieńczego...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
szybkiparowoz napisał/a:
Z "siódemki" jestem zadowolony

To po co zmieniać na cos co jeszcze nie do końca działa tak jak powinno.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zmieniłem na 3 kompach (z 7.) i jestem bardzo zadowolony. Co prawda jeden komp miał problemy z kontrolerem USB3, ale poza tym moim zdaniem jest lepiej, choć o Siódemce mogę wypowiadać się tylko w superlatywach.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W pracy aktualizowaliśmy na kilkunastu komputerach z win7/8 do 10. W kilku przypadkach nie da się rozwiazać problemu z kasowaniem skojarzeń plików (przynajmniej znanymi sposobami). 10 nie lubi się z drukarką hp lj m401dn, jeśli ta jest w trybie uśpienia - wysyłanie polecenia drukowania nie wybudza jej.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
U mnie 7 działa więc nie zmieniam.
Ponieważ komputera używam do pracy, nie chcę ryzykować, że po zmianie będę musiał przez pół dnia zamiast pracować bujać się z tym, że system nie widzi czegoś, co powinien widzieć. Jak ktoś ma komputer do zabawy, inna sprawa, może sobie instalować, reinstalować itp (sam bym to pewnie zrobił w takiej sytuacji).
Mój syn zmienił na 10 i jest zadowolony, ale jak była potrzeba dodać użytkownika do systemu, to jakoś nie znalazłem możliwości zrobienia tego bez podawania adresu e-mail :shock: . Dla wygody tego użytkownika, oczywiście, ale co, jeśli on nie chce tej wygody? Być może się da, ale na szybko takiej opcji nie znalazłem. To mi się nie spodobało.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie w pracy na nowe komputery wrzucają 10-kę. Jeśli użytkownicy mieli jakieś problemy to wynikające z nieznajomości systemu.
Przy starych, jak pisałem wcześniej, najpierw trzeba sprawdzić kompatybilność z systemem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
U nas w korpo w zeszłym roku skończyli masową migrację xpków do 7ki ale od początku wiosny jest już pilotaż przejścia na 10tkę.

Prywatnie korzystam z 10 na dwóch kompach plus kilka sztuk w bliskiej rodzinie i zero problemów
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Trzeba też pamiętać o licencji. Jeśli ktoś miał BOX-a 7-kę lub 8-kę to po zainstalowaniu 10-ki zrobi mu się OEM. :lol:
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Lepsze jest wrogiem dobrego. Jeśli wszystko dobrze działa to po co zmieniać? Potem się może okazać, że część hardware i oprogramowania nie działa - więc straty( czas/pieniądze ) mogą być całkiem konkretne.
Mam Win 7 w wersji box i do dnia 14 stycznia 2020 roku Microsoft może o mnie zapomnieć ( ze wzajemnością ). Przy okazji: HP, Canon, Epson i Logitech raczej też na mnie nie zarobią.
Potem zobaczymy, może Apple?
PS
W robocie najczęściej są ze 3 używane programy, więc nawet jeśli coś nie za bardzo działa na nowym systemie to firmowy informatyk sobie z tym poradzi. W domu mam dziesiątki programów, sporo sprzętu i nie mam informatyka zatrudnionego na etacie.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
jancewicz napisał/a:
albo nie działa menu "start"

To jedyna rzecz, która mnie bardzo irytuje. Poza tym uważam, że 10 to na prawdę udany system.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
U mnie w korpo 10 w testach. Niestety są problemy z niektórymi urządzeniami na laptopach. Brak sterowników do wbudowanych modemów GSM + coś jeszcze. Ja, mimo nowego służbowego Lenovo T460p pracuję na 7, na domowym sprzęcie na 10.
Słuchajcie plwk, trzeba sprawdzać kompatybilność sprzętów i dostęp do sterowników na stronie producentów.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ja 10-tką jestem zachwycony. Jednakże odnotowałem ostatnio problem: czasami włączając się ma jakiś problem z logowaniem i loguje się na konto tymczasowe, co skutkuje pustym kompem (brak danych, pulpitu itd.). Trzeba uruchomić ponownie i jest ok. Badam problem.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Pierwsze wrażenie z kontaktu z W8 - ohyda, jak można zrobić coś tak wbrew przyzwyczajeniom milionów ludzi.

Pierwszy kontakt z 10 - ooo, czuję się prawie jak w XP (i W7) które znam i lubię.

Jeśli pierwsze wrażenie robi się tylko raz, to 10-ka u mnie wywarła dobre.

Puki co dalszych wrażeń nie ma ale temat na inną opowieść.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach