Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
O ile taki powstanie ?

Nie wiem czy jest sens ciągnąć 2 linie APS-C ? i jedną FF ?

Prościej byłoby i lepiej mieć 3 linie produktowe

1.bezlusterkowiec

2.lustro APS-C

3.lustro FF

Ale pewnie do takich wniosków dojdą jednak dopiero wypuszając K-4 ? :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
Nie wiem czy jest sens ciągnąć 2 linie APS-C ? i jedną FF ?
Oczywiście, że tak, cały czas jest rynek na zaawansowane APS-C. Sensu nie ma raczej schodzenie poniżej K-70 i tworzenie bardziej okrojonego modelu, zwłaszcza, że K-70 jest już na starcie dość tanie.
Bezlusterkowce, jeśli do nich powrócą, to raczej nie zrobią już błędu z natywnym bagnetem K, więc będzie to pewnie już zupełnie nowa gama produktów.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zostaje niewiele możliwości co jeszcze lepszego mógłby mieć K-4 ?

Matryca 28 MP lub 32 MP ? No i filmy 4K ? :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
Zostaje niewiele możliwości co jeszcze lepszego mógłby mieć K-4 ?
Lepsza matryca (choćby IMX271, albo jej wersja z detekcją fazy, o BSI nie wspominając - dobrze, gdyby jeszcze znacznie szybciej sczytywana), nowe Milbeaut 8, szybsza seria z większym buforem i płynną regulacją prędkości, lepszy AF, choćby z pokryciem kadru jak w K-1 w trybie crop i np. z automatyczną zmianą punktu przy zmianie kadru pion/poziom, lepsze synchro, dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, support dla szybszych kart, uchylny, dotykowy ekran, wbudowany radiowy sterownik do lamp... Mogę długo wymieniać... :evilsmile:

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
;-)

Dziwne że jeszcze Cię nie zaprosili na kawę ? :-)

Potem notes, co chcesz mieć ? i na drugi dzień masz to do testów ? :evilsmile:

[ Dodano: 2016-06-09, 19:33 ]
Coś do poczytania i do obejrzenia ;-)

Propagandy nigdy nie za wiele ? :-)

http://www.ricoh-imaging....s/k-70/feature/

[ Dodano: 2016-06-09, 19:47 ]
Co ta Pani robi ? ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=0rW4XNbLYt0
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
Bezlusterkowce, jeśli do nich powrócą, to raczej nie zrobią już błędu z natywnym bagnetem K

A ja uważam, że to świetny pomysł, jeśli ma się linię lustrzanek. Przejściówki do mnie nie przemawiają. W K-01 wkurzają mnie następujące rzeczy - mało przycisków/kółek sterujących, paskudny wygląd. Nie należy dawać projektować urządzeń domowych Ahtystom, tylko rzemieślnikom! :-P
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
A mnie ciekawi czy istnieje możliwość stworzenia bezlusterkowca który przed matrycą miałby np. wbudowaną w aparat jedną soczewkę która skupiała by obraz z obiektywu wcześniej tak, żeby jednocześnie zachować bagnet K i zmniejszyć rozmiar body..
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Tak. Tylko taka soczewka zabiła by jakość obiektywu.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Markus napisał/a:
;-)

Co ta Pani robi ? ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=0rW4XNbLYt0


Kalibruje kompas - magnetometr.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
pawelek-79 napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Bezlusterkowce, jeśli do nich powrócą, to raczej nie zrobią już błędu z natywnym bagnetem K

A ja uważam, że to świetny pomysł, jeśli ma się linię lustrzanek. Przejściówki do mnie nie przemawiają. W K-01 wkurzają mnie następujące rzeczy - mało przycisków/kółek sterujących, paskudny wygląd. Nie należy dawać projektować urządzeń domowych Ahtystom, tylko rzemieślnikom! :-P
Co do wyglądu jestem przeciwnego zdania. Uważam, że projektantowi udało się coś pozytywnego zrobić z tym pękatym kształtem. Aparat z bagnetem K będzie musiał być pękaty tak samo jak lustrzanka Pentax, a Pentax ma większą odległość obrazową i dlatego jest bardziej pękaty od lustrzanek konkurencji. Jeżeli bezlusterkowiec ma być tak samo pękaty jak lustrzanka, obiektywy szerokokątne tak jak do lustrzanek: retrofokus, to niewiele zalet pozostanie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
WaldekW napisał/a:
Aparat z bagnetem K będzie musiał być pękaty tak samo jak lustrzanka Pentax, a Pentax ma większą odległość obrazową i dlatego jest bardziej pękaty od lustrzanek konkurencji.

EF 44mm, A 44,5mm, K 45,5mm, OM 46mm, F 46,5mm. Zaiste różnice powalające.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Panie, bo te Nikony, to już w ogóle takie "pękate"... :-P
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
WaldekW napisał/a:
Tak. Tylko taka soczewka zabiła by jakość obiektywu.


niezależnie od tego jak dobrej jakości?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Żeby nie zabić jakości to nie mogłaby być zwykła soczewka a grupa szkiełek. Tylko że sam taki konwerter optyczny kosztowałby pewnie tyle, co reszta korpusu albo i więcej. Zatem z ekonomicznego punktu widzenia wszystko to mało opłacalne :-P
 
kuba120000  Dołączył: 05 Maj 2015
Eh szkoda, że nie ma wyboru co do zasilania, bo ja jednak preferuje akumulatory AA, ale jest szansa, że K-50 zacznie tanieć :mrgreen:
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Co wy się tak kurczowo trzymacie tych paluszków, wystarczy zakupić drugi akumulator, jak mało to dwa ( w zamienniku nie jest drogo) i po krzyku, tym bardziej że li-ion'y są prądowo wydajniejsze i lżejsze, wymiana szybsza. I jak już ktoś napisał - miejsce paluszków jest w lampie błyskowej!
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tak w ogóle, to wraz z premierą K-70 widać, że następuje "elektryfikacja" systemu - najpierw silniki w obiektywach, teraz elektromagnetyczne (?) zamykanie przysłony też w obiektywie. Ale póki co śrubokręt i popychacz w aparatach jednak chyba zostaną ;-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
automaciek trzymamy się koszyczka bo to było bardzo dobre rozwiązanie, zawsze lepiej jest mieć możliwość zastąpienia akumulatora bateryjkami niż jej nie mieć. Czy paluszki w gripach k-5 k-3 k-1 są do zasilania lampy? Używałem często k-5 i k-50 jednocześnie i zdarzyło się że trzy akumulatory w k-5 padły tak zresztą jak i w k-50 ( dwa dedykowane+cztery paluszki w koszyku) tyle że podjechanie do najbliższego CPNu po komplet pluszków zająło mi 20 minut a ładowanie dedykowanych zeszłoby trochę dłużej.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
gezeb napisał/a:
Używałem często k-5 i k-50 jednocześnie i zdarzyło się że trzy akumulatory w k-5 padły
Dwa akumulatory, to dla mnie cały dzień naprawdę intensywnego fotografowania... Kręciłeś filmy?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Noc wymaga długich naświetlań. Czasem to tylko kilka klapnięć ale przy niskiej temperaturze potrzeba do tego dużo prądu:) Inna sprawa że k-50 traktowałem jako zapasowy sprzęt więc zdarzało się że leżał kilka miesięcy i przychodził dzień kiedy był potrzebny a czasu na sprawdzanie i ładowanie aku brakło, wtedy możliwość wsunięcia koszyczka jest bezcenna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach