Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
GX-10 lepszy od K10D?
Tak wynika z testów Fotokuriera, ba! ta dwójka konfrontowana jest z najnowszym Olkiem E-510 i suma -sumarum z nim przegrywa. Michu i inni koledzy/koleżanki/ do dzieła-przejechać się po piśmie, przecież tak być nie może-naszych biją. Pozdr.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
wynika z testów Fotokuriera


Nie bojsja - te trzy elementy wzajemnie sie wykluczaja.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Olać testy, lepiej zdjęcia robić tym, czym się ma. Nie ma co histeryzować, bo w chorobę psychiczną można wpaść.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale przecież Foto-kurier zawsze pisałe prawdę i tylko prawdę. Zwłaszcza w stosunku do Olków.
Pewnie dlatego cieszy się taką renomą i prestiżem na naszym i nie tylko naszym forum.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
testy (szczególnie z F-kuriera - kilka razy kupiłem to pismo do pociągu i... już więcej nie kupiłem) można olać, ale ich znaczenie marketingowe jest nie do przecenienia. Nie czytałem tego testu, więc nie odnoszę się do jego zawartości. przeglądając na sportowo specyfikację testowanych aparatów, można sobie wyobrazić każdy wynik testu, w zależności, co uzna się za kluczowe... I tak nie kupię Olka, bo nie lubię zdjęć w takim formacie :-P
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Piotr G. napisał/a:
suma -sumarum z nim przegrywa.

a w czym E-510 okazała się lepsza?
czy masz może skaner? [albo statyw] ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Konopia - a Ty nie masz kiosku po drodze? Będziesz na zakupach w markecie, to oblukaj.
Mi prawdę powiedziawszy już dawno wszelkie testy zaczęły zwisać jak onuce po zimowym praniu.
Dajcie sobie spokój - aparat jest od tego, by nim zdjęcia robić a nie od tego, by był lepszy.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Michu, ja mieszkam w Cleethorpes(UK), w tym rejonie nie mam dostępu do polskiej prasy.
Ten test chętnie bym przeczytał, bo w sumie E510 to mój typ do kupienia, i test byłby niezłym argumentem w negocjacjach z moją lepszą połową, chcą za podwójnego kita 700F.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli do takich celów wykorzystujesz testy - to OKO. Nie sądzę zaś, by jakaś dusza od nas delektowała się tym pismem - po prostu nie dorośliśmy do niego, stąd moje obawy, czy ktoś to zeskanuje. Ale wiesz co? Udaj się na forum Olka - oni tam pewnie wrzucą to gdzieś.
http://www.olympusclub.pl/forum/
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
mam tam konto, uważnie obserwuję, może się pojawi...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na razie tylko piszą o tym teście.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Tak wynika z testów Fotokuriera

Tu masz próbkę mozliwości FK:
http://pentax.org.pl/view...ighlight=#23533
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Tak wynika z testów FK, coś tam wynika z testów na dpreview i gdzieś indziej. Ludzie to czytają i się sugerują, a sugestia i pieniądze zrobią zawsze bożyszcze motłochu z Canona lub Nikona, w skrajnych przypadkach nawet mogłoby to być Yakumo. Aparaty tzw. profesjonalne tu pomijam, bo każdy każdy wie kto je robi i na jakim poziomie i o ile wyprzedzają pop-lustrzanki.FK ma to do siebie, że zawsze górą musi być Nikon. Jak w ichnich testach lepiej naświetlał i dysponowal lepszymi parametrami analogowy*ist to tak krecili ocenami w innych kategoriach/ design, ergo.../ że o tę 1/10 pkt musiał wygrać F75 W przypadku w/w testu pewnie lepiej miał wypaść Olek, i sponsor FK Samsung pod postacią GX-10 od Pentaxa. Dwa tygodnie temu będąc na Bożym Ciele w Krakowie liczyłem napodkane przeze mnie dSLR: 9-sic! K10D, 6-D80 po 5K100D i E400 lub 350D, zaś napodkałem tylko 1 Olka E500 i Nika D200. Bez liku było kompaktów. Szanowny Michu ja w przeciwieństwie do Ciebie "dorosłem do kupowania FK" i sie tego nie wypieram, z braku laku i kit dobry, a ja lubię papier, zwłaszcza zapchany zdjęciami. Strona merytoryczna pisma to już indywidualna sprawa.Jeżeli jednak kupowanie FK releguje gościa z tego forum-trudno, znikam. Nigdy jednak nie rozstanę sie z moim MZ-30 i planuje zakup dSLR oczywiście Pentaxa, a na Wasze forum - bardzo sympatyczne- będę wpadał sobie incognito.Pozdrawiam.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Piotr G. napisał/a:
a sugestia i pieniądze zrobią zawsze bożyszcze motłochu z Canona lub Nikona, w skrajnych przypadkach nawet mogłoby to być Yakumo

i niech tak zostanie. Będzie mniej amatorów na szkła P.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr G., - ale o co ci chodzi....?
Kupuje czasem fotobzduriera......czytam.... i najczesciej rece opadaja.....
Moich kilka telefonow "prostujacych" rewelacje tego pisma pozostalu bez "skutku" nikt nie napisal sprostowania.....
tym razem tez chyba kupie....zeby sie dowiedziec co tym razem "popelnili" :mrgreen:

Szkoda tylko ze sila razenia tego dupnego pisma jest jednak duza....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - jesteś relegowany z tego forum.
Piotr - też lubię zdjecia w formie papierowej. Ale jest masa gazet, która robi to zdecydowanie lepiej. Chociażby FVD ze swym schotastycznym drukiem, większym formatem, lepszym papierem, co w sposób zdecydowany przekłada się na lepszą jakość zdjęć. Podobnie jak Foto. Swego czasu niekwestionowanym liderem był Pozytyw.
Prawda jest jednak taka, że kupowanie czasopism dla zdjęć to absurd i porażka. Od tego są dedykowane wydawnictwa albumowe. Wiem: cena. Ale za prenumeratę roczną masz w przybliżeniu jeden album. A taka publikacja jest wieczna. Przekażesz ją swym dzieciom, a one z kolei swoim. Czy uczynisz to z gazetami? Nie sądzę.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Czy uczynisz to z gazetami?
Dawniej tak się robiło.
-Masz synku, zanieś do skupu, kup sobie lody.
Ale ostatnio cena makulatury zniechęcająca.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Cytat

Szkoda tylko ze sila razenia tego dupnego pisma jest jednak duza....


Na szczęście jest internet i jeśli zrobisz statyczną stronkę na temat tych rewelacji i dobrze wypozycjonujesz w googlach, to ludzie to będą czytać. Spora część ludzi weryfikuje słowo pisane w przeróżny sposób, w tym googlowanie ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Czytając ten test (w zasadzie przeglądajac, bo i tak mam już aparat :-P ) pomyślałem sobie, że nikt nie badał rozrzutu parametrów aparatów - różnica 2% spokojnie mieści się w tolerancji wykonania, a większość gazetek typu Pani Domu na takich różnica ogłasza, że sprzęt jest lepszy/gorszy. Wnioski: już wszystko powyżej napisaliście, nie będę się powtarzał. ;-)
Piotr G. napisał/a:
Szanowny Michu
zabrakło ci ikonek? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie wiem jak wyszly im wyniki transferu......
ale ja zrobilem wlasny test i poraz kolejny potwierdzilo sie ze dobranie karty do aparatu ma znaczenie :

kingston - od 2.76 (!!!!!!) do 3,4 (!!!!!)
sandisk - 7,42 (starszy extreme II )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach