Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
  Program losujący na potrzeby Turnieju
Cześć wszystkim,

jako, że na forum jest trochę osób, dla których kodowanie to chleb powszedni, zwracam się z uprzejmą prośbą:

Czy któryś z kolegów (i koleżanek) byłby w stanie napisać prosty program losujący tematy Turniejowe? :-)

Wymagania:
- losowanie z pliku *.txt (wyświetlanie wyników losowania w postaci całych wierszy z pliku *.txt)
- możliwość ustawienia warunków losowania (ile tematów ma wylosować i w ilu podgrupach)
- automatyczne kasowanie z pliku *.txt wylosowanego przez program tematu
- opcjonalnie: dobrze gdyby program kopiował plik z listą tematów przed skasowaniem wylosowanych tematów, w razie gdyby się coś wykrzaczyło, żeby można było powtórzyć losowanie

Gdyby to jeszcze było ładne graficznie, z podziałem na grupy, to już byłby w ogóle och i ach, ale wystarczy mi czorny terminal z biolymi literami ;-)

Teoretycznie nie wydaje się to trudne, ale ja się nie znam :evilsmile: na pewno ułatwiło by mi to bardzo pracę i zostałoby na kolejne edycje ;-)

Pozdrawiam i z góry dziękuję śmiałkowi, który się tego podejmie!
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
Zgłaszam się na ochotnika :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
:-B
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
to może idąc za ciosem zaproponować jeszcze rozwiązanie mobilne, do którego miałyby dostęp (tylko podgląd) osoby biorące udział w konkursie?
oczywiście aplikacja musiałaby być online połączona poprzez jakiś serwer .... no ale ja się nie znam ...... czy to jest możliwe :roll:
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
eR Gie, nie bardzo rozumiem, o jaki dokładnie podgląd by Ci chodziło. Zamierzam jednak dodać możliwość zweryfikowanie uczciwości losowania (ale w trybie offline).

Każdy będzie mógł:
1. Dokonać losowania u siebie lokalnie i porównać wynik z oficjalnymi wynikami.
2. Potwierdzić czas dokonania oficjalnego losowania. Chodzi o pokazanie, że wyniki nie zostały wygenerowane wcześniej niż powinny.

Aktualny zakres funkcjonalny został uzgodniony z Fenolem, jako osobą najbardziej zainteresowaną ;) W planach na najbliższy czas jest jeszcze dodanie obsługi wczytywania par/pojedynków, aby wygenerowana lista tematów była kompletna (aktualnie pozostaje miejsce na ręczne wklejenie uczestników konkursu).

Wszelkie pomysły, sugestie, uwagi mile widziane :)

Projekt aplikacji dostępny jest pod adresem:
https://github.com/tzdybal/DuelTopicRandomizer

Buildy pod Windows, dostępne są pod adresem:
https://ci.appveyor.com/project/tzdybal/dueltopicrandomizer

Pod Linuksem zakładam, że każdy może sobie przebudować samodzielnie ;) Ale w razie czego mogę przygotować binarki.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Nie podgląd losowania na żywo, ale podgląd do wyników losowania.
Jakaś mała aplikacja, gdzie uczestnicy mają szybki wgląd w tabelę aktualnych tematów.

Nie wiem, co do innych pomysłów.... może wgląd również w pojedynki, prace konkretnego uczetnika po kliknięciu w link (?) :roll:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
A kawa i tosty?
Fenol, dlaczego? Tym razem przecież powstrzymałem się od narzekania.Bądź dalej sierotką. Zawsze jest na kogo zwalić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach